Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

10 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

pa naravno da su i nemci i obradovic razocarani i da to jeste neuspeh ali ne misli da je to posledica loseg rada, takav je jednostavno sistem takmicenja. druga bi prica bila da ih je japan rastavio na komade ili da je bursa nadigrala partizan. izgubili su dobijenu utakmicu, desava se. sto se rezultatla tice, da moguce je da bi rezutlatski slicnu sezonu imali sa salbijim trenerom, ali to ne znaci mnogo, najbitnije je da su oni doveli obradovica. za balsu i smajlija se ne slazem, imaju priliku da rade sa najboljim trenerom u evropi, imaju sve uslove, ako ne uspeju do njih je.  

 

ovde zapravo vodimo razgovor da li obradovic radi dobar posao i kakav je obradovic trener. ja se secam slicinih komentara na forumu i kada je prezueo fenerbahce. evropa nije imala boljeg trenera od obradovica, nece ga skoro ni imati, a on covek radi sa istom energijom sa kojom je radio i pre 20 godina, sto mene najvise impresionira. videcemo kakva ce ova sezona biti, mozda ponov nece biti nista posebno, ali to i dalje ne znaci da ne treba da mu se da blanko papir da ostane u klubu dok god on ima zelje. ako bude tako on ce rezultat napraviti, kao sto je napravio gde god da je radio.

E, pa ne slažem se što se teme razgovora tiče. Ja sam bio kristalno jasan - pričam o tome šta je Obradović postigao za godinu i po dana u Partizanu, a ne kakav je trener generalno ili o tome šta je sve postigao u karijeri. Iskreno me čak malo i nervira što se što se te dve teme izjednačavaju. Ostavio sam prostor da već ove godine uradi nešto posebno u EL, a za ABA napisao da će je verovatno osvojiti. Nisam nigde ni pomenuo da ga treba smeniti niti da je njegovo dovođenje greška ili tako nešto. Nema tima u Evropi koji bi pogrešio ako njega dovede nakon što se rastanu sa aktuelnim trenerom. 

 

Ali za sada Obradović u Partizanu nema neki poseban učinak. 

Edited by Heaviside
Link to comment

izvinjavam se, nije se to odnosilo na tebe vec mi se cini da to pitanje lebdi na topiku vec neko vreme. kad pogledas, mi imamo ligu gde se za titulu bore zeljko obradovic i dusko ivanovic, imamo rostere prepune dobrih igraca, velike budzete, imamo luka i kuzma podcast, sta vice hocemo od toga?!  

  • +1 2
Link to comment

Hocemo da se ne slivaju sve pare u blizance, koji ce te pare potrositi na dovodjenje skupih i preplacenih stranaca. Hocemo da razvijamo mlade igrace, da oni budu okosnica tima koji ce da pomrsi racune bogatunima u EL. Hocemo da razvijamo kosarkaske centre po Srbiji..

  • +1 1
Link to comment

Hoćemo one narandžaste kioske gde se prodaju viršle sa senfom.....i kup šampiona gde učestvuju Limož, Skavolini, Aris

Edited by Ted
  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
34 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

izvinjavam se, nije se to odnosilo na tebe vec mi se cini da to pitanje lebdi na topiku vec neko vreme. kad pogledas, mi imamo ligu gde se za titulu bore zeljko obradovic i dusko ivanovic, imamo rostere prepune dobrih igraca, velike budzete, imamo luka i kuzma podcast, sta vice hocemo od toga?!  

dobili smo ono sto narod zeli. hvala vucicu sto je doveo vrhunsku kosarku u srbiju,

  • +1 3
Link to comment
43 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

izvinjavam se, nije se to odnosilo na tebe vec mi se cini da to pitanje lebdi na topiku vec neko vreme. kad pogledas, mi imamo ligu gde se za titulu bore zeljko obradovic i dusko ivanovic, imamo rostere prepune dobrih igraca, velike budzete, imamo luka i kuzma podcast, sta vice hocemo od toga?!  

 

jedini problemčić je što finansijsko stanje ovih klubova (podozrevamo da je tako pošto transparentnosti, Bogu hvala nema) može da ukazuje da bi, u dogledno vreme, mogli da imamo dva zgarišta

Link to comment
2 hours ago, April said:

Tristan je vrhunski prospekt i imaće jaako ozbiljnu karijeru - nije nikakva hrabrost napisati takvo što. A ni Trifa ni Balša nisu imali slabiji status na Eurohopes(Trifa bio drugi, Balša valjda peti). Naravno, to ne znači ništa, (videti pod Boriša i Pecarski), ali znači da su ozbiljno probrana deca koja imaju težak zadatak i trebaju podršku za projektovani level.

 

 

Tristan ima odlican napadacki potencijal, defanzivno je jeziv, noge mu nece naglo postati bolje i tesko da ce biti upotrebljiv na najvisem nivou. Tu dosta podseca na pomenutog Pecarskog. U cemu je Trifa bio drugi?

Link to comment

Meni izgleda ko da mlađi igrači nemaju sigurnost i poverenje u sebe, što je posledica zocovog nepoverenja. Mi nemamo šta da tražimo u martu i aprilu ako bar dvojica iz grupe smajli, Balša, Tristan, trifa, glas postepeno ne dobije ozbiljne minute i počne da igra košarku. Čudno mi je to malo za robiju, bar on ima dovoljan kredit da to kaže i da uradi, da da prostor klincima, povremeno na uštrb rezultata. Mislim bolje da puknemo od Valensije u Beogradu zato što je Balša ili glas nešto usrao, nego naneli, mislim da bi svaki normalan navijač bio s tim ok. Ali šta ja znam, ja bih i fudbalsku reprezentaciju doveo do finala svetskog prvenstva jbga

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Кристофер Лумумбо said:

ja se secam slicinih komentara na forumu i kada je prezueo fenerbahce.

 

To se kaze: propao otkad je napad skracen na 24 sekunde.

Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Hocemo da se ne slivaju sve pare u blizance, koji ce te pare potrositi na dovodjenje skupih i preplacenih stranaca. Hocemo da razvijamo mlade igrace, da oni budu okosnica tima koji ce da pomrsi racune bogatunima u EL. Hocemo da razvijamo kosarkaske centre po Srbiji..

Meni je OK da se pare slivaju u blizance, OK mi je što im razvoj igrača više nije prioritet jer jbg nije nijednom EL timu. Ono što bih voleo je da se, umesto budžetiranja od danas do sutra, obrati pažnja na održivost. Malo slabiji roster ali ulaganje u infrastrukturu na primer. Sumanuto je da entiteti koji barataju desetinama miliona godišnje nemaju ništa u vlasništvu. Sale za treninge, internat za igrače, restoran, škola...od toga može i da se zaradi, o smanjivanju troškova da ne pričamo. 

 

Eventualno možda i da se savez uozbilji pa da se i njima da deo tih para da se aktiviraju u razvoju mladih igrača kao što to francuski savez radi. Takođe i da savez poradi na obrazovanju trenera. Tu smo nekada bili sila, ali sada zaostajemo. Vreme je da ponovo šaljemo mlade trenere na godinu-dve u košarkarški razvijenije zemlje. Par njih u Španiju, par njih u Ameriku i tako dalje. To jest definitvno bih voleo da se savez uozbilji pa makar i samo što se seniorskog tima tiče. 

Link to comment

Sto se tice edukacije trenera, ne znam iskreno sta bi trebalo uraditi. Duda je i pokrenuo kosarkasku kliniku kao podsticaj, ali kao i za igrace, na kraju je do njih samih koliko ce napredovati. Koliko ima Italija, Spanija, Grcka ili Litvanija vrhunskih trenera? Francuska drzi onog Kolea vec 100 godina kao selektora.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...