Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Mogu odmah da dam odgovor - prilagodio bi način igre raspoloživim mogućnostima pojedinaca koji sačinjavaju tim, umesto uzaludnog pokušaja da njih prilagodi onome što je zacrtao u glavi kao zlatni presek.

Link to comment

uradio bi nista.

samo bi pogorsao stanje.

zvezda je bila raspustena ekipa + vratio se nedovic koji kad je zdrav je ozbiljna evroligaski ploditelj. tu je vildoza i a ni ostali nisu tako losi kako neki forumasi to predstavljaju u svom patkometrijskom zanosu.

Link to comment

Raspored mu je takođe išao na ruku. Em dug period bez putovanja em znatno lakši protivnici kod kuće. Al opet je fascinantno šta je uspeo da uradi za kratko vreme, malo je reći da sam prijatno iznenađen. 

 

Obradović sa druge strane nije ništa posebno uradio za godinu i po dana koliko je na klupi Partizana. Rano ispadanje od Alimpija sa manjim budžetom, gubitak svih trofeja od Radonje sa sličnim budžetom, promocija 0 maldih igrača i na kraju odbijanje da igra domaću ligu.  Verovatno će uzeti ABA ove godine, ali ako uzmemo obzir budžet i sigurnost posla kakvu nema niko u Evropi, ni to ga neće odvojiti od ostalih trenera koji dolaze u obzir da sednu na klupe Partizana i Zvezde. Radonja, Tomić, Trinkijeri, Džile, Alimpije...svi oni bi imali iste ili bolje rezultate sa takvim budžetom, slobodom i sigurnošću i podrškom jednog Zorana Savića. Ulazak u top8 bi već bilo nešto posebno, za sada ni to ne izgleda realno ali videćemo još. Za sada 0 bodova za godinu i po dana, prosek proseka. 

 

Videćemo još kako će priča sa Ivanovićem dalje da teče. Za sada je maestralan ali je rano za konačni sud i poređenje sa Obradovićem koji je tu znatno duže.

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment

meni je prva godina bila skroz solidna, onaj poraz od burse je bio freak poraz, to se gubi jednom u 30 utakmica. kombinacija ludackih pogodaka i debilnih poteza igraca. sto se aba lige tice, msilim da je tu zvezda svakako bila favorit i ocekivano je osvojila titulu, ono sto me je impresionrialo je koliko je obradovic digao ekipu za finale koje se prakticno resavalo na jedan posed. 

  • +1 6
Link to comment

Pa slažem se. Skroz solidno. Ozbiljan kiks u jednom i častan poraz u drugom takmičenju bez promocije novih igrača. Nisam ga poredio sa Jovanovićem nego sa Trinkijem i Džiletom. 

Link to comment
2 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

meni je prva godina bila skroz solidna, onaj poraz od burse je bio freak poraz, to se gubi jednom u 30 utakmica. kombinacija ludackih pogodaka i debilnih poteza igraca. sto se aba lige tice, msilim da je tu zvezda svakako bila favorit i ocekivano je osvojila titulu, ono sto me je impresionrialo je koliko je obradovic digao ekipu za finale koje se prakticno resavalo na jedan posed. 

+milion

 

pogotovu kad se uporedi sa finalom krk-a u nišu

 

finale abe su igrali na 150%

Link to comment
On 2.12.2022. at 13:39, J.R. Cash said:

Dante igra odlicnu kosarku. Smajli ne igra ZBOG POVREDE, Trifa, Balsa i Tristan nisu taj materijal. Tu su jer nas covek voli mladog domaceg igraca.

 

Tristan je vrhunski prospekt i imaće jaako ozbiljnu karijeru - nije nikakva hrabrost napisati takvo što. A ni Trifa ni Balša nisu imali slabiji status na Eurohopes(Trifa bio drugi, Balša valjda peti). Naravno, to ne znači ništa, (videti pod Boriša i Pecarski), ali znači da su ozbiljno probrana deca koja imaju težak zadatak i trebaju podršku za projektovani level.

 

Izuzetno je nefer ovo što kaže Kowalski, ubaci drugu petorku i, kao, to ni na šta ne liči. Prvo što nije tačno, a drugo neka ih istrpi onako kako je istrpeo Aleksu i još uvek trpi Pantera, pa da vidimo onda dokle će ti momci da stignu u sezoni, a ne pet minuta, pa marš na klupu uz dodatno poseravanje na glavu. Sa podrškom, minutažom i slobodom koju ima Panter, i Čović Jr bi postao igrač.

 

'Ako su ruže, procvetaće' my ass. Sam Vujošević je pričao da je žrtvovao Duška Ivanovića i nekoliko šampionskih titula da bi ostavio minutažu za Danilovića i da bi istorija SFRJ košarke izgledala drugačije da ga je kupio. 

 

Ne vidim problem da svi zajedno konstatujemo da nam igrači slabo napreduju, ne mladi, već i mladi i etablirani - pobogu, imamo MVP-a grčkog prvenstva koji bi realno po svojim karakteristikama trebao da bude kapiten i lider ekipe, imamo NBA i Barsinog spoljnog, imamo već draftovanog pleja sa evropskog prvenstva, imamo igrača Fenera koji poznaje Željkov sistem, i mi još uvek gubimo derbi sa -16, kao da igraju Vrabac i Magdeski. I prošle sezone smo čekali tu čudesnu veljaču kad će sve početi da ulazi, a mlohavi kurac u odbrani porasti i postati tvrd poput malja, pa smo dočekali Bursa reality check.

  • +1 4
Link to comment
27 minutes ago, Heaviside said:

Pa slažem se. Skroz solidno. Ozbiljan kiks u jednom i častan poraz u drugom takmičenju bez promocije novih igrača. Nisam ga poredio sa Jovanovićem nego sa Trinkijem i Džiletom. 

 

Pa sad, ne mislim da je ozbiljan kiks, desava se da se izgubi takva utakmica kada se igra na jednu pobedu, ono je bila dobijena utakmica ne jednom vec nekoliko puta. takav je sistem takmicenja, izgubis jednom i ispadnes, cak i ako si bolji. kao recimo nemacka po kojoj sada svi seru a oni ljudi razvalili direktne rivale, rezmizirali sa spanijom, ali desi se da japanu udju dva suta i jebi ga. takodje, mislim da se potcenjuje povreda avramovica, neverovatno koliko je napredovao, razvalio je u finalu, eto promocija igraca, od prosecnog za koga nisam bio siguran da je igrac za partizan do najboljeg igraca partizana u finalu. smajlagic i balsa, obojica su imali minutazu prosle godine. 

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

+milion

 

pogotovu kad se uporedi sa finalom krk-a u nišu

 

finale abe su igrali na 150%

Bez zelje da umanjim muski otpor KKP u tom finalu, ako ne gresim, od utakmice sa Bursom do finala nisu imali utakmice neko vreme i igraci su verovatno bili silno motivisani za pripremu i mogucnost da se "operu " za blamazu u EK. CZ je morala da otalja kraj EL i videlo se da su njeni igraci energetski vise iscrpljeni od partizanovih zbog jaceg tempa u toku sezone.

Link to comment

ne razumem kakve to veze ima sa tim što su igrači partizana odigrali na 150% finale abe. ako se prva i četvrta utakmica tog finala izuzmu, druga, treča i peta utakmica su odigrane na max nivou od strane zvezde(koju nisam mnogo pratio) 


e

imao je polufinale sa volijem u tri utakmice

 


 

neki trener univerzitetskog usa fudbala, iz doba kada se putovalo vozom, imao je običaj da kaže kada putuju na gostovanje da je protivnik u prednosti jer se pripremao za utakmicu, a kada su igrali kući da je protivnik u prednosti jer se odmarao u putu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Neki igrači ne napreduju, neki nazaduju a neki i napreduju.

Prethodne sezone napredovali su  Avramovic i Koprivica, ove sezone napredovao je Lesor.

 

Nije baš da svi nazaduju ili stagniraju.

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Arthur Kirkland said:

Bez zelje da umanjim muski otpor KKP u tom finalu, ako ne gresim, od utakmice sa Bursom do finala nisu imali utakmice neko vreme i igraci su verovatno bili silno motivisani za pripremu i mogucnost da se "operu " za blamazu u EK. CZ je morala da otalja kraj EL i videlo se da su njeni igraci energetski vise iscrpljeni od partizanovih zbog jaceg tempa u toku sezone.

 

zvezda je poslednju utakmicu evrolige igrala 8. aprila, partizan je protiv burse igrao 20. aprila, a finale aba lige je pocelo 27. maja, dakle skoro dva meseca nakon posledje zvezdine utakmice u evroligi. 

  • +1 1
Link to comment

Kojote, naravno da jeste ozbiljan kiks. Da, dešava se al je i dalje kiks kada izgubiš od slabijeg. Ako već pominješ Nemačku, njihov trener i igrači sami kažu da je ogroman neuspeh u pitanju, a ni sam Obradović na konferenciji posle Burse nije bio baš iz fazona "nema veze dešava se".

 

Ali OK, ne pišem ni ja da je neka skandalozna sezona u pitanju nego da nije ništa posebno i da bi istu takvu sezonu pod istim uslovima imali i treneri mnogo slabijeg rejtinga i niže cene od Obradovićeve. U jednom takmičenju je izgubio od slabijeg, u drugom od malo jačeg ali je bilo možda malo neizvesnije nego što se očekivalo. Svakako je bilo za očekivati 5 utakmica jer ABA tako funkcioniše. Nisam ni siguran da je Radonja imao baš toliko očigledno jači tim. Ledej, Lesor i Panter bi u prošlogodišnjoj Zvezdi bili najbolji igrači na svojim pozicijama. Tri od pet. U principu je Zvezda bila jača za momčinu sa šampionskim genom po imenu Nilola Kalinić i tako je i pobedila finale. Jeste digao ekipu za finale ali je rezultat i dalje bio u okvirima očekivanog. Ništa posebno dakle. 

 

Za Aleksu si u pravu, njega jeste afirmisao. Balša, Smajli i ostali...bolje bi im bilo negde drugde ako mene pitaš. Svakako nisu doživeli afirmaciju.

Link to comment

pa naravno da su i nemci i obradovic razocarani i da to jeste neuspeh ali ne misli da je to posledica loseg rada, takav je jednostavno sistem takmicenja. druga bi prica bila da ih je japan rastavio na komade ili da je bursa nadigrala partizan. izgubili su dobijenu utakmicu, desava se. sto se rezultatla tice, da moguce je da bi rezutlatski slicnu sezonu imali sa salbijim trenerom, ali to ne znaci mnogo, najbitnije je da su oni doveli obradovica. za balsu i smajlija se ne slazem, imaju priliku da rade sa najboljim trenerom u evropi, imaju sve uslove, ako ne uspeju do njih je.  

 

ovde zapravo vodimo razgovor da li obradovic radi dobar posao i kakav je obradovic trener. ja se secam slicinih komentara na forumu i kada je prezueo fenerbahce. evropa nije imala boljeg trenera od obradovica, nece ga skoro ni imati, a on covek radi sa istom energijom sa kojom je radio i pre 20 godina, sto mene najvise impresionira. videcemo kakva ce ova sezona biti, mozda ponov nece biti nista posebno, ali to i dalje ne znaci da ne treba da mu se da blanko papir da ostane u klubu dok god on ima zelje. ako bude tako on ce rezultat napraviti, kao sto je napravio gde god da je radio.

  • +1 5
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...