Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

19 minutes ago, MiddleClass said:

 

 

Sta je to svasta? Sumnjam da bi se ista desilo osim drasticno manje posjete na nekom narednom vasem mecu u EL.

 

ma mislio sam u smislu te erupcije nezadovoljstva i izliva istog na mrežama, u hali isl

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, April said:

Ne vidim nikakav problem da se sad pumpaju akcije i uigrava, a posle Božića doteruje defanziva. Ali da, problem je kad ti igrači ne napreduju. Trifa se bar izborio za svojih desetak minuta, Madar igra isto kao prošle godine i minutažom i kvalitetom, o Tristanu ne znam šta da kažem, ko s njim radi, šta radi, koliko radi...Balšu i Smajlija da ne pominjem.  Ni sa iskusnim nije bolje - dovedeš Papapetrua i on ne može da se uklopi, dovedeš Dantea i onda kukaš kad će Aleksa da se vrati?! Ali zato Panter kapiten ima minutažu i slobodu sa kojom bi i Filip Čović procvetao kao ruža i nabudžio statistiku. Svaki naš zadnji napad uvek izgleda ovako: 'Da li želiš izolaciju? Želim.' I svi znamo da ćemo ponovo popušiti. 

 

 

Ajmo redom. Madar igra nivo bolje nego prosle godine. Lesor par nivoa iznad. Dante igra odlicnu kosarku. Smajli ne igra ZBOG POVREDE, Trifa, Balsa i Tristan nisu taj materijal. Tu su jer nas covek voli mladog domaceg igraca. Papapetru nam daje cvrstinu, brani sve, hoces Harpera, hoces Dubljevica. Ko tu ne vidi kvalitet, ja mu ne mogu pomoci. Panter je resio 4 vezana napada u clutch zavrsnici. To je spektakularan ucinak, malo je nedostajlo da sam dobije zavrsnicu. Ali ne, publike nece kos, hoce AKCIJE.

 

Sezona je duga, amplitude su najnormalnija stvar. Ako cete padati u amok posle svakog poraza, predlazem vam da odustanete. Ono sinoc je zapravo prvi kiks u sezoni. Osim u par perioda, nismo energertski bili na potrebnom nivou i opet bismo rutinski resili utakmicu protiv dobrog tima da si nismo pucali u noge izgubljenim zivim loptama svaki put kad smo vezali par dobrih poseda na obe strane. Najbolja slika utakmice je poslednji napad. Nas najbolji defanzivni posed sezone i Naneli napravi ono.

  • +1 7
  • Hvala 2
Link to comment
27 minutes ago, Plajvi said:

Da li neko zaista moze da zamisli da ce on biti otpusten

Mogu da zamislim da se eventually smori/popizdi i batali sam, ali ovo prvo... 

 

naravno da se to neće desiti. pre bi moglo da se desi da Željko otpusti Ostoju.

 

još jedan problem su i ti odnosi. nije dobro niti je normalno da je trener najjača figura u klubu. mi smo to imali sa Duletom, sad sa Željkom. tu onda i ne postoji neka organizacije koje si ti deo, nego postojiš ti i na svojim leđima šlepaš čitavu tu skalmeriju. logična posledica toga jeste da je sudbina kluba vezana za sudbinu jedne ličnosti, a jasno je zašto to nije dobro.

 

kod vas je pak suprotno, vi imate direktora/predsednika tipa margarin (u sve se meša). a praksa je pokazala da je i to rešenje daleko od optimalnog.

 

ako su večiti nešto pokazali za prethodnoh 20 i kusur godina, to je da ni jedni ni drugi ne znaju ili im nije dopušteno da ustroje klub kako valja i da zidaju na solidnoj osnovi.

Edited by Ted
  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, keitel said:

Ajde opet vezano za dubinu rostera: kupili smo 6 evroligaških igrača. 

Pošto nismo Makabi ne možemo da priuštimo da kupimo svih 12.

Imali smo čitavu prošlu sezonu da pokušamo da napravimo igrače koji mogu da budu dio rotacije u evroligi, ili bar da završe posao u Aba što bi omogućilo ovim ostalima da budu odmorniji.

Uradilo se koliko se uradilo, ne mogu povrede tu da budu jedini izgovor.

 

Partizanu jednostavno treba vremena da napravi ono sto zovemo "domacom osnovom", gomilu domacih granicno evroligaskih igraca koji nisu klasa ali mogu da zakrpe kad su glavni igraci (stranci) na klupi i igrajuci godinama Evroligu profilisu se u role igrace na tom nivou. Dakle, nesto kao "Jovic, Dobric, Lazic, Davidovac, Kuzmic, Mitrovic" ekipa. Naravno da je Obradovic to znao od pocetka, zato je doveo igrace poput Avramovica, Smailagica, Andjusica i pokusava nesto da napravi sa Koprivicom i Trifunovicem. Uz Tristana to je tih sest igraca koji bi trebalo da servisiraju ekipu. Na zalost, od tih sest igraca trojica su se povredila, za dvojicu ce biti potrebno dosta strpljenja a Andjusic i isporucuje svoje, samo sto covek nema kvalitet za kontinuitet u Evroligi pa igra u fazonu toplo-hladno. Prosle godine je sve zivo pokusano sa Zagorcem, cak je dobio i kapitensku traku, pokusano je i sa Dangubicem, ali se ispostavilo da to nisu bili ti igraci i to je to.

 

Jedna sezona nije dovoljna da se stvori domaci core ekipe, treba vremena i strpljenja da se ti igraci profilisu u odgovarajuce uloge a format takmicenja je takav da to ne moze da prodje bez stresa. Obradovic jeste evroligaski veteran ali klub nije, nisu ni ti igraci, ovaj nivo trosenja i ritam utakmica je za njih nesto za sta ce im trebati vremena da se naviknu. Nema sezone da se mi nismo hvatali za glavu i jedva cekali da vidimo ledja Lazicu, Dobricu, Kuzmicu ili Mitrovicu, opste je misljenje (ispravno) da takvi igraci ne bi mogli nigde da igraju Evroligu osim kod nas i da treba da plate klubu sto se vode kao evroligaski igraci ali upravo su to igraci na koje mora da se racuna jer nema drugih.

 

Znam da ce ovo da proizvede frku i strku ali steta je sto su odnosi izmedju nasa dva kluba toliko losi jer bi Partizan mogao dosta toga da dobije kao informaciju od nas o tome kakvi se sve problemi pojavljuju za klub koji je manje-vise u identicnom polozaju. Jedna je stvar zasluzivati po imenu, tradiciji i reputaciji mesto u Evroligi, sasvim druga igrati je redovno godinama i skupljati iskustvo po iskustvo na onaj tezi nacin, putem pokusaja i pogresaka. Nije Partizan jedini koji pati zbog novog iskustva. Virtus, koji je ulozio najmanje dvostruko vise novca, ima slicne probleme a Valensija, koja godinama ispada i vraca se, takodje godinama i ne moze da se stabilizuje. Ovaj sistem takmicenja jednostavno nije fer za klubove koji nemaju licencu jer ih stavlja u podredjen polozaj, sve dok se to ne resi na nivou cele lige pojedinim klubovima ce se desavati da se muce. Da Partizan ima licencu siguran sam da bi naglo skocila minutaza ovih domacih klinaca, bar na nivo minutaza mladjih igraca po klubovima poput Albe ili Zalgirisa, a onda bismo pricali drugaciju pricu. I mi smo prosli kroz te price "neka se oni dokazuju u ABA ligi pa kad zasluze onda Evroliga", pokazalo se da te price iz vise razloga ocekivano nisu ni funkcionalne ni korisne za te igrace. Zapravo je za te igrace bitnije da imaju znacajne minute u Evroligi nego u ABA ligi.

  • +1 4
Link to comment

Mislim da je i Žocu prvom jasno da je u ruke dobio Partizan, a ne London Towers.

20k u Areni, rekord po broju pretplatnih, publiku koja razume i prati košarku, status superstara koji ne možeš imati u klubovima u kojima je taj status ipak rezervisan za fudbalere, hipnotisanu gomilu košarkaških fanatika oko kluba, predsednika ULEB-a i poziciju državnog ljubimca.

 

Ali zato ovde niko nema bezuslovnu podršku. Sve ima svoju cenu. Lakše je kad ljudi dođu nedeljom i četvrtkom sa klincima da gledaju skokove, trojke, prodore, pojedu hot dog i kokice i zadovoljni su. Ovde se pati, nekad dva dana, nekad mnogo duže zbog jedne lopte, na koju bi se u nekim drugim kulturama zaboravilo već sutradan.

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, J.R. Cash said:

Sezona je duga, amplitude su najnormalnija stvar. Ako cete padati u amok posle svakog poraza, predlazem vam da odustanete. Ono sinoc je zapravo prvi kiks u sezoni. Osim u par perioda, nismo energertski bili na potrebnom nivou i opet bismo rutinski resili utakmicu protiv dobrog tima da si nismo pucali u noge izgubljenim zivim loptama svaki put kad smo vezali par dobrih poseda na obe strane. Najbolja slika utakmice je poslednji napad. Nas najbolji defanzivni posed sezone i Naneli napravi ono.

 

rekao bih da se tu broji i Olimpija/Armani, šta li je.

 

Baskonija svakako nije kiks, ali se broji međ one utakmice koje je teško prežaliti. za razliku od Albe gde je bilo jezivo i Reala/Barse gde smo bili dostojan protivnik (nismo pukli) ali niso ozbiljno pretili.

 

nekako se uvek ispostavi da ne možemo da slomimo tu neizvesnu završnicu. pa mu dođe da ćemo pobediti samo ako opepelimo nekoga i odlepimo se na vreme pa ne uđemo u naizvesnost. a realno, tih neizvesnih, gde treba lomiti pred kraj će verovatno biti najviše. mora nešto od toga da se dobije.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Ted said:

gledam sad Željkovi izjavu.....to bi bilo to, odnosno lepo je sumirao sve probleme kad se svede na proste činioce

 

povrede, nema vremena za trening, kratka rotacija.....

 

na kraju reče....Na treningu stalno igram sa četiri mala igrača, pa mi je Vukčević bio petica, Papapetru četvorka. Probali smo sve što je bilo moguće da se uradi, očigledno to nije dovoljno. Moramo da sednemo zajedno i analiziramo situaciju, očigledno je da nešto nije dobro

 

u ovom sistemu takmičenja, ispada, ako napraviš neku grešku u samom početku (nedovoljno dobra ili široka selekcija), pa te još i potera maler (neuobičajene teške povrede više igrača) i uđeš u ovaj suludi ritam utakmica, gubiš kontrolu i teško je posle uspostavljaš. ovde bukvlano treba da imaš 15 igrača (okvirno 3 za svaku poziciju) i to onih koje možeš da koristiš. recimo po principu da ti najgori od ovih bude sposoban da ga koristiš 5 ili nešto više minuta u EL i 15-20 u abi sa slabijim proticnicima (što su gotovo svi ako se izuzmu, dve, možda tri ekipe).

 

Partizan u rosteru ima 15 igrača (tri za svaku poziciju), od kojih je jedino Tristan mlađi od 21 godinu. Nekoliko igrača može bez problema da pokriva više pozicija. Od visokih igrača koji nisu mogli da igraju zbog povreda imate Balšu i Smajlija kojima je Obradović u EL davao po 5-6 minuta u proseku. Naravno da to i Lesorovi problemi s laktom remete stvari što se tiče treninga, ali sve ekipe imaju povređene igrače i niste ostali bez nekog od startera.

 

Veći problem je to što je Obradović napravio poprilično oštru podelu na 6 igrača s gornje police, u koje ima poverenja (+ delimično Madar), i sve ostale koje tretira kao drvenu nogu ne pokušavajući da iz njih izvuče maksimum, koliki god on bio. Anđušić i Trifunović nisu toliki liability da ne možeš da rizikuješ da im daš više minuta od ovoga što dobijaju sad, a značili bi vam za svežinu startera u finišu. Razumem skroz da Obradović ima neograničen kredit i da ljudi izbegavaju da mu zameraju previše, ali trenutno kao da svi obigravaju oko toga da izgovore nešto zbog čega će se naglo urušiti priča koja se svima dopada pa će on da popizdi i spakuje se. Neće.

 

KKP nema dovoljan budžet da stvari rešava tako što će mu dovesti još 5-6 igrača ranga Egzuma, Nanelija i Lesora da ima rotaciju s kakvom je navikao da igra EL. Prilagođavaš se tome što imaš (što si na kraju krajeva selektirao) i koriguješ tamo gde vidiš najveće probleme, ali gledaš da izvučeš šta možeš od dostupnog. Željko se trenutno više postavlja kao da mu tim čine isključivo superstarovi i juniori pa nema izbora. To je ono što mene najviše čudi, na osnovu ograničenog uzorka odgledanog: odsustvo prilagodljivosti, ne samo u vođenju utakmice.

 

Naravno da ga niko normalan neće terati, ne samo zato što realno nemate boljeg, ali činjenica je da donosi neke loše odluke koje zaslužuju kritiku. Sezona je duga i krajnje je izvesno da ćete u nekom momentu naglo da se vratite u kolosek i počnete da kidate, ali za razliku od početka sezone više ne isključujem ni mogućnost da zbog "trust the plan" stava i kulta ličnosti (opet, sasvim zasluženog i razumljivog) to na kraju ne bude dovoljno za ono što ste na osnovu budžeta i trenerskog renomea zacrtali.

  • +1 4
Link to comment

mislim sad najozbiljnije, ono sto sad igramo u odbrani nema nikakvog smisla, nek se vise u kurac konsoliduju, a ne mislim da bilo koji igrac iz trenutne postave ima kracu nogu ili astmu, nego tim prije :fantom:

Link to comment

Meni je zanimljivo da se napredna statistika i subjektivni osećaj do te mere razilaze. Statistika kaže da imamo jedan od najboljih napada Evrolige, gole oči kažu da je to u najvećem delu prilično mučenje i porađanje poena. Barem meni tako izgleda. Retke su situacije u kojima je šut ka košu uputio igrač koji je prethodno ostao sam kao duh zbog dobrog kretanja igrača i lopte. Iako razloge loših rezultata treba tražiti pre svega u odbrani, mislim da i ovakav napad doprinosi da u završnici ekipa padne; prosto, ne možeš na mišiće da izvlačiš poene 30 minuta i da ne uđeš u poslednjih 10 bezidejan.  

 

Druga stvar je vezana za rotaciju. Nisam ni blizu stručan, ali boravak "mladih nada" u timu pomalo gubi poentu ako se čeka da budu spremni da bi igrali. Kao kratkotrajna sankcija, koja igrača treba da vrati sa slavnih visina na koje se u svom mozgu uspeo - da, to je okej. Ali kada Vukčević ne igra uopšte, a Koprivica i Trifunović igraju bukvalno mereno u sekundama, kako tačno oni treba da napreduju? Ne može biti da Zvezda može da trpi Petruševa (sa Lazićem ili Markovićem ina parketu npr.) a da se ovi ne mogu istrpeti u nekoj malo većoj ulozi - koja bi ih možda i trgla malo, uostalom. 

 

Ovo je važno jer KKP ne može da plati ekipu za TOP 8, može samo da dođe do nje ako na ovu postavu stranaca bar jedan ili dva klinca ("koji igraju za kikiriki")  postepeno proigra i počne da pravi razliku. Koprivica i Madar su mi tu prvi favoriti. 

  • +1 1
Link to comment

Kada nama u ABA igra petorka tipa Madar, Trifunovic, Andjusic, Vukcevic i Koprivica, to ne lici ni na sta. I to ne protiv neke ekipe iz vrha, nego sa dna tabele. Ponajmanje je bitno da li ce promasiti neki otvoren sut, zbog toga nikad Zeljko (a nijedan drugi trener) nece klupirati. Nego zbog toga sto se igraci ne pridrzavaju onog sto se od njih trazi. Sto se ne trude dovoljno. Sto nisu fokusirani. Ako im se sto puta na treningu objasnjava kako treba, a oni rade naopako, onda jebiga. Kada nauce da budu odgovorni, igrace dovoljno. Nema garantovane minutaze. Ona se zasluzuje prvo na treningu..

Link to comment
1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Tegi: Zdravstveni bilten?

Zoc: Standardno

U pozadini: vide sa dva čoveka u prslucima koji maju crveni krst na leđima kako žurno otrčavaju ka hali, a nekoliko trenutaka kasnije treći užurbano prolazi gurajući invalidska kolica 

 

  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...