Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

40 minutes ago, keitel said:

Ajde opet vezano za dubinu rostera: kupili smo 6 evroligaških igrača. 

Pošto nismo Makabi ne možemo da priuštimo da kupimo svih 12.

Imali smo čitavu prošlu sezonu da pokušamo da napravimo igrače koji mogu da budu dio rotacije u evroligi, ili bar da završe posao u Aba što bi omogućilo ovim ostalima da budu odmorniji.

Uradilo se koliko se uradilo, ne mogu povrede tu da budu jedini izgovor.

 

Ne vidim nikakav problem da se sad pumpaju akcije i uigrava, a posle Božića doteruje defanziva. Ali da, problem je kad ti igrači ne napreduju. Trifa se bar izborio za svojih desetak minuta, Madar igra isto kao prošle godine i minutažom i kvalitetom, o Tristanu ne znam šta da kažem, ko s njim radi, šta radi, koliko radi...Balšu i Smajlija da ne pominjem.  Ni sa iskusnim nije bolje - dovedeš Papapetrua i on ne može da se uklopi, dovedeš Dantea i onda kukaš kad će Aleksa da se vrati?! Ali zato Panter kapiten ima minutažu i slobodu sa kojom bi i Filip Čović procvetao kao ruža i nabudžio statistiku. Svaki naš zadnji napad uvek izgleda ovako: 'Da li želiš izolaciju? Želim.' I svi znamo da ćemo ponovo popušiti. 

 

A u vezi Lesora, svaka čast za dečka, pravo grobarsko srce. Opet imao dabl-dabl, samo je glupo da se pravimo slepi: svaki od centara Valensije sinoć ga je školovao. Kad god nisu znali šta da rade, gurali su loptu u reket.

Link to comment

I košarkaške neznalice poput mene uviđaju da se mnogo greši i u skautingu i u postavci igre. Selekcija tima veoma loše napravljena, puni smo krila, kako pravih tako i potencijalnih.

Dovedeš Anđušića a već imaš takvog sličnog - Pantera. Samo zato što je "domaći". Dovedeš Brodzinskog a već imaš istog takvog - Tristana Vukčevića. Umesto da dovedeš nekog centra da zaštiti koš, nalik Mozliju. Moglo se za iste pare dovesti neko iz razvojne lige, evrokupa, fiba lige šampiona, samo da uhvati po koji skok i koliko toliko zaštiti koš. Da odmori Lesora na 5 - 10 minuta. Skauting nula. Glupost neviđena. I sinoć smo nastavili da gubimo gomilu defanzivnih skokova. Opet nas je pojeo protivnik u skoku.

Insistiraš non-stop na switch odbrani a to mogu da ti igraju samo Exum, Naneli, Papapetru, Lesor i donekle Panter i Ledej. Koprivica, Trifunović, Smajlagić, Brodizanski, Anđušić, Tristan to nikako ne mogu da odigraju.

Madar odigra jako dobro i ti ga klupiraš, ponovo. Totalno bezveze se iživljava na njemu. Očigledno mu ne veruje. Ne veruje makar petorici igrača, prisilno skraćuje rotaciju, uništava ove što su non-stop na terenu, normalno je da i oni gube koncentraciju. Drži na klupi i tribinama domaće igrače samo da ga novinari ne smaraju kako nema "domaće" retko ih upotrebljava i zbog skraćene rotacije sebi seče granu na kojoj sedi.

Da Lesor ne igra sezonu života rezultati bi bili definitivno još gori. A evo, Željko već priča o njegovoj povredi lakta. Istrošili su ga do besvesti a tek je decembar.

Jbt ko da bukvalno čekamo Avramovića i Smailagića da se vrate na teren da bi nam podigli igru.

 

Kao što rekoh ranije, Željko se ponaša, odnosno vodi tim, kao da smo neki lošiji NBA tim koji nema šansu za plejof pa igramo neke all star utakmice. Ne zaboravite da ni sam Željko pred početak sezone nije rekao da mu je cilj u evroligi da uđemo među 8 već nešto u fazonu "da se izmerimo gde smo, koliko možemo". Ako se hitno nešto ne promeni, biće uskoro opraštanja od bilo kakvih šansi za plej of. Ja sam i pre početka sezone mislio da je neverovatni uspeh ako se dokopamo plejofa a da smo realno tu između 10 i 14 mesta. Možda sam bio optimista.

Bilo kako bilo - mi ćemo skoro sigurno opet dobiti za zelenim stolom da igramo tu ligu bez briga zvana evroliga - Željko efekat.

Zato je i gledam bez nerviranja. :D

 

Ono što mene stavrno interesuje kao navijača Partizana je da osvojimo Aba ligu, napokon.

Ali i tu su se stvari opasno promenile na našu štetu. Željko bio uljuljkan onim nesposobnjakovićem koji je do pre neku nedelju sedeo na klupi Zvezde a sada je dobio žestoku šamarčinu od ozbiljnog trenera koji je stigao. Biti prvi u regularnom delu sezone je po meni, kao navijaču prioritet prioriteta, da bismo uopšte razmišljali o tome da ga osvojimo - prednost domaćeg terena je od krucijalne važnosti.

 

Moguće da all star Željko ne razmišlja na taj način.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
3 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Zeljko mora da ode, nema druge. Upropascava nas covek konstantno evo vec 2 sezone. I ne misli da prestane..

Ne mora Željko da ode. Željko da ostane i da shvati da trenira Partizan a ne Sakramento.

Link to comment
4 minutes ago, garmonbozia said:

@Jimmy Kowalski niko nije izuzet od kritike, tako da ovaj sarkazam nije na mestu. Niko ovde nije najedao govnima Željka ili tako nešto, već je uglavnom konstruktivno pisanje. 

 

Pa kritika je takva da bukvalno nista korisno od Zeljka nismo dobili do sada. To je misljenje koje se vecito provlaci. Losa selekcija prosle sezone, losa ove. Lose vodjenje utakmica prosle sezone, lose ove. Igra nam go kurac, to sto i damo nesto u napadu, to je sve iz izolacije, nista akcije. A odbrana je standardno nepostojeca..

 

Ako je tako, riba od glave smrdi. Nece se stvari promeniti dok Zeljko ne ode. Nece on da cita sta pisu ljudi na forumu i kaze "vidi stvarno, bas sam lose selektirao tim i vodio utakmice"..

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, garmonbozia said:

@Jimmy Kowalski niko nije izuzet od kritike, tako da ovaj sarkazam nije na mestu. Niko ovde nije najedao govnima Željka ili tako nešto, već je uglavnom konstruktivno pisanje. 

 

Ja se u potpunosti slazem sa tobom, ali idi na 5 minuta na Partizanov Instagram nalog i baci pogled na komentare. Dakle na zvanicnom klupskom nalogu, gde se i Zeljku i igracima psuje sve zivo i mrtvo i polivaju se ne kofama nego cisternama govana. Hocu da kazem, nije problem kritikovati igru ili postavku (s pravom), nego ono sto nazalost najglasniji porucuju treneru i igracima. Ja pogledao sinoc i vise nikad, da ne poverujes ko sve ima pristup internetu...

Link to comment
1 hour ago, Lord Stef said:

 

Ja se u potpunosti slazem sa tobom, ali idi na 5 minuta na Partizanov Instagram nalog i baci pogled na komentare. Dakle na zvanicnom klupskom nalogu, gde se i Zeljku i igracima psuje sve zivo i mrtvo i polivaju se ne kofama nego cisternama govana. Hocu da kazem, nije problem kritikovati igru ili postavku (s pravom), nego ono sto nazalost najglasniji porucuju treneru i igracima. Ja pogledao sinoc i vise nikad, da ne poverujes ko sve ima pristup internetu...

 

verujem ti da je tako, nemam razloga da ne verujem. samo što je tako verovatno na svakom instagram nalogu povodom bilo koje teme. gde god postoji pisanje bez ikakve kontrole sadržaja, u smislu elementarne pristojsnoti, upotrebe psovki isl, imaš to isto ili slično. pristup netu ima svako, a ako svako ima i mogućnost da ostavlja komentare na nešto, pa sasvim je jasno na šta će to da liči.

 

ovo je klasičan slučaj izneverenog očekivanja, pri čemu samo očekivanje nije bilo zasnovano na razumnim pretpostavkama, već na slepoj veri i navijačkoj ostrašćenosti. do greške je došlo u samom početku, a nakon toga su se dešavale, manje više, stvari koje su logične. nastupila je sveopšta euforija dolaskom trenera takvog renomea, znanja i iskustva, a onda su usledili jaki potpisi. u glavama tih ljudi to je bilo to, ponovo smo najbolji, jebaćemo svima kevu, sad samo da uživamo i pokupimo trofeje. drastično odstupanje od ovako zamišljenje putanje, do koga je došlo, euforiju pretvara u depresiju, gnev, teško razočaranje, a primitivac sva ova osećanja može da iskaže samo na jedan način. taj koji si video na Instagramu.

 

možda je klub pogrešio što nije ovu euforiju enegričnije stišavao, mada je pitanje šta je realno tu moglo da se uradi. vrlo moguće ništa ili malo. i onda se nađeš u situaciji da je faktički samo uspeh opcija, a sve drugo vodi ka mračnoj strani te naduvane euforije.

 

po mom mišljenju, fejl prošle sezone jeste EK. to može da se upiše kao težak kiks. neosvajanje abe to svakako nije (a malo je falilo da i nju osvojimo), domaća takmičenja su irelevantna za bilo što. ove sezone je ulog još više podignut, još jačim timom i većom kintom i sada veći aba spada pod moranje. naročito zbog EL i plasmana tamo. i sad opet imaš situaciju koja miriše na odstupanje od zacrtanog, pa počinje da raste bes. serije pobeda nad bedacima iz abe, koje se uzmaju kao podrazumevajuće i negativan skor u jačim utakmicama, sve praćeno odbranom koja prima blizu 100 komada u proseku.

 

tim  je evidentno u problemu i to ozbiljnijem. naravno da Željko ne treba nikuda da ide, niti iko realan to tvrdi. sad je očekivanje od struke da se taj problem reši i da se izađe na neku zelenu granu. ispada da će utakmica sa Zvezdom u EL, sasvim nenadano i nama nepotrebno, dobiti ogroman značaj. ako nas oduvaju u Areni pred našom publikom, onda svašta može da se desi.

 

edit.

samo da dodam. ono što ljudima još smeta to je činjenica da smo najveći uspeh ostvarili van terena. a to je EL. po rezultatima mi bi trebalo da smo u EK. tu je Željko sigurno odradio dobar posao, mada i to je sve bilo kao posledica rata i propratnih dešavanja, izbacivanja klubova. ni ovo ne bi smetalo da i na ternu postoji igra na tom nivou. ali tu je problem. a onda prosečan navijač dolazi do paradoksa koji ne može da razreši. pošto ispada da je naveći uspeh ostvaren, tako reći, na gurku i van terena. što sve skupa spada u sredstva koja se isključivo pripisuju suprotnoj strani, odnosno večitom rivalu. i tu negde dođe kratak spoj.

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Lord Stef said:

 

Ja se u potpunosti slazem sa tobom, ali idi na 5 minuta na Partizanov Instagram nalog i baci pogled na komentare. Dakle na zvanicnom klupskom nalogu, gde se i Zeljku i igracima psuje sve zivo i mrtvo i polivaju se ne kofama nego cisternama govana. Hocu da kazem, nije problem kritikovati igru ili postavku (s pravom), nego ono sto nazalost najglasniji porucuju treneru i igracima. Ja pogledao sinoc i vise nikad, da ne poverujes ko sve ima pristup internetu...

to je ljudski odron koji ništa nije uradio u životu (tm Vlahović), zato ne pratim ni igrače ni klubove na instagramu, sinoć lik jebe majku papapetru celu utakmicu iza mene hteo sam da ga nabodem 

  • +1 2
Link to comment

Очекивања су потпуно у складу са реномеом тренера и квалитетом ростера који је на папиру вероватно најјачи, а засигурно најскупљи у последњих 30 година. Кад на то још додаш 15+ хиљада људи у просеку на јебеним кошаркашким утакмицама, дођеш до тога да бар не очекујеш да те надскочи за 14 скокова у егал утакмици некаква Валенсија од које још примиш и 100 поена успут.

 

Тих дегенерика који вређају све живо и мртво је било и биће али је бар кошаркашки клуб тај који има невиђену бланко подршку на некакво наслеђе Вујошевићевог Партизана који се бар крвавим коленима изборио за исту.

 

Ко хоће да види шта је вређање треба да скокне на фудбалску утакмицу да види какве се ствари тамо дешавају, каквој буквално тортури су били подвргнути поједини играчи, шта се зове јебање мајки целом тиму после рецимо икса са Анортозисом и проласка групе итд. Све што се дешава на кошаркашким утакмицама је мед и млеко за то, кошаркаши су бар ти који 15+ година не знају ни за шта друго сем за масовну подршку и кад иде и кад не иде.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

tim  je evidentno u problemu i to ozbiljnijem. naravno da Željko ne treba nikuda da ide, niti iko realan to tvrdi. sad je očekivanje od struke da se taj problem reši i da se izađe na neku zelenu granu. ispada da će utakmica sa Zvezdom u EL, sasvim nenadano i nama nepotrebno, dobiti ogroman značaj. ako nas oduvaju u Areni pred našom publikom, onda svašta može da se desi.

 

 

 

 

Sta je to svasta? Sumnjam da bi se ista desilo osim drasticno manje posjete na nekom narednom vasem mecu u EL.

Edited by MiddleClass
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Od Željka smo do sada dobili uglavnom ono što je vezano za njegovo ime: igrače koji su potpisali za KKP zbog njega, dodatni štih u priči za WC, malo veću pažnju EL, a samim tim i respekt kod sudija, dodatne prihod od sezonskih (kol. i cena) i sl.

 

Ono što uglavnom nismo dobili, a nadali smo se, ekstra kvalitet sa klupe. Meni deluje da bi ova ekipa imala iste rezultate (+-) i da je daš u ruke Čanku, Džiletu, Mumbruu, (dopuniti po želji). Izgubljeno finale u kupu, 1/8f EK i gubitak u finalu ABA-e - tu ne postoji ni jedan rezultat koji je iznad očekivanja na osnovu samog rostera (za diskusiju je verovatno da li je na nivou očekivanja ili ispod).

 

Ova sezona ima sličnu tendenciju: 10.-15. pozicija u EL i borba za ABA titulu (koju smo malo otežali pomračenjem svesti u derbiju).

 

Ja uopšte nisam za smenu trenera, niti mislim da bi to rešilo većinu od naših nekoliko problema, ali daj da se ne mlatimo ovde da cveta cveće u naše preduzeće.

 

Novembar je prošao, posle solidnog starta sa pobedama nad Makabijem i PAO, onda nismo uspeli da iznenadimo nijednog favorita u gostima (Oli i španska ekskurzija), i začinili smo kraj meseca sa porazom kući protiv konkurenta. ABA je išla svojim tokom do ubedljivog poraza u derbiju. Može se reći da nam je mesec bio katastrofalan što se tiče zdravstvenog biltena - treba priznati efekat povreda na igrače. Lesorova povreda/bol međutim je samo posledica opterećenja pod kojim je od početka sezone - to je ono što nam se "crta" od septembra. I dalje smo najlošija odbrana i top 3 napad EL.

 

U decembru nam predstoje nastavak derbi mečeva u ABA (BUD i FMP u Areni i sokići u gostima) i na kraju gostovanje u Laktašima. Na svakom meču smo favoriti i sa 4/4 anuliramo poraz u derbiju. U EL imamo 2 utakmice koje moramo da pobedimo kod kuće (CZ i Bajern), dve utakmice od koje bi bilo lepo da pobedimo 1 (gostovanje Lionu i EFES kući) i ekskurziju u Istanbul sa minimalnim očekivanjima. Mislim da ovaj mesec teško može da nam donese nešto rezultatski, a puno možemo da izgubimo, tako da bih voleo da iz njega izađemo zdravi i bez kikseva.

 

Mislim da je bolesnika koji psuju sve živo bilo i u F4 sezoni, sa većom internet pozornicom i oni postali vidljiviji, glasniji i češći (na utakmicama ih je uvek bilo i biće).

  • +1 9
Link to comment

Da li neko zaista moze da zamisli da ce on biti otpusten

Mogu da zamislim da se eventually smori/popizdi i batali sam, ali ovo prvo... 

Edited by Plajvi
  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...