Jump to content

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

pih propustili smo dwighta howarda, otišao je na tajvan, a mogao je da pokrpi 10ak minuta iako je 36o godišnjak

Boogie je i dalje slobodan.

Link to comment
3 hours ago, BWA said:

Biće spreman za KLS.

 

koju pak neće moći da igra pošto imamo dosta stranaca. onda će virus da se okrene ka nosiocima Srpskoga pasoša ;)

  • Haha 1
Link to comment

"Egzum je nekoga na treningu nagazio na nogu i napravio je povreda ligamenta u stopalu između četvrtog i petog prsta i tu je došlo do jedne distorzije, ne mnogo teške ali je za brigu. Imobilisan je, ne u gipsu nego ima specijalnu čizmu. Novu procenu ćemo napraviti za desetak dana. Videčemo da li da počnemo sa terapijom ili da nastavi da nosi", otkrio je Jakovljević.

 

Nema Egzuma sigurno ukupno oko mesec dana na terenu. (moj zaključak)

 

Što se tiče Balše Koprivice, situacija je neverovatna. On se na bizaran način povredio i sada ga čeka jako duga pauza.

"To se viđa jednom u 50 godina. On je u stojećem stavu, vidi se na snimku, nije pao nije nikog udario. On je povukao levu ruku da se zagradi, nije se upleo u dres, uglavnom to je težak komplikovan prelom sa velikom dislokacijom karpalnog dela kažiprsta i on će u petak biti operisan. Prognoze rade mikrohirurzi. Staviće se jedna pločica mala koja će to da pojača, ali bez dva, dva i po mesecanema povratka."

 

Alekse Avramovića nema otkako se povredio igrajući za nacionalni tim, ali je njegova situacija sve bolja i mogao bi uskoro na teren. 

 

"To kad krene naopako sve ide... On se prvi povredio i njegova povreda je najkomplikovanija. Nije odmah viđen prelom, ne zato što je greška nego se taj prelom ne vidi na prvom snimku. ta čunasta kost se savila i napukla. Nastala je velika dislokacija, ne znam zašto i mi smo to u Beogradu videli i stavili mu gips. On već tri meseca nosi gips, svakih mesec dana radimo kontrolu i sledeća kontrola je za sedam-osam dana. Na prethodnoj kontroli je zarastanje krenulo dobro i nadam se za jedno desetak dana da će da skine gips i krene sa rehabilitacijom. Rehabilitacija posle ovakve povrede je bar mesec dana od momenta kad skine gips", otkrio je lekar crno-belih.

Osvrnuo se i na drugog igrača čiji se povratak dugo čeka, Alena Smailagića. Bez njega i Balše Koprivice Željko Obradović je praktično spao na tri visoka igrača u rotaciji. 

"Smailagić se prvi oporavio, krenuo da trenira sa kondicionim trenerom Batom Zimonjićem i sada će polako. Nije još za put, ali on će prvi da uđe u trenažni proces. Kod njega je u Barseloni došlo do cepanja butnog mišića."

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Željkovi memoari:

 

Sezona 2022/23 zaista je bila za pamćenje. Takva se događa jednom u 50 godina. Cepanje butnog mišića, savijanje i pucanje kostiju, prelomi sa velikom dislokacijom, distorzija, gips, specijalne čizme, Šansove kragne. Ali nije bilo preminulih, niti amputacija ekstremiteta, svi su preživeli, a život je najveća vrednost, tako da mogu da konstatujem da smo uspešno okončali sezonu. A što se košarke tiče, ne mogu tačno da se setim. Jesmo igrali nešto, dal smo osvojili, pa ne znam. Toliko sam osvajao u životu, ali ne mogu tačno da se setim, sećam se samo da sam više razgovarao sa doktorom Momom nego sa ženom i više sam analizirao dijagnoze nego protivnike.

Edited by Ted
  • Haha 8
Link to comment

Ima oly pun kurac stvari koje partizan nema, tako da.. za pocetak imaju ceo roster. 

 

I tako, citam o tome kako idemo sa 9 igraca, od kojih trojica malo igraju ili uopste ne igraju, i odjednom mi se niotkud javi u secanje onaj derbi s kraja 80ih, pretpostavljam da ce se setiti ovi stariji, bio je to jedan od derbija koji se igraju jednom u 30 godina, ne mogu da se setim dal sa dva ili tri produzetka, u svakom slucaju u tom poslednjem produzetku ostali smo bez komplet prve petorke zbog 5 licnih, pa su u vatru ubaceni neki klinci kojj na kraju dobise taj derbi protiv svih ocekivanja. Slabo se secam detalja ali znam da je heroj bio tada recimo 18-godisnji oliver popovic, natrpao je cigane i doneo pobedu. Onako trsav i plavokos a bubuljicavog lica.. 

 

Ne znam sto mi je to doslo, znam da glava kaze da ne mozemo ovako kljakavi na oly, al jebi ga nada umire poslednja

  • +1 4
Link to comment
47 minutes ago, MocaVukotic said:

Ima oly pun kurac stvari koje partizan nema, tako da.. za pocetak imaju ceo roster. 

 

I tako, citam o tome kako idemo sa 9 igraca, od kojih trojica malo igraju ili uopste ne igraju, i odjednom mi se niotkud javi u secanje onaj derbi s kraja 80ih, pretpostavljam da ce se setiti ovi stariji, bio je to jedan od derbija koji se igraju jednom u 30 godina, ne mogu da se setim dal sa dva ili tri produzetka, u svakom slucaju u tom poslednjem produzetku ostali smo bez komplet prve petorke zbog 5 licnih, pa su u vatru ubaceni neki klinci kojj na kraju dobise taj derbi protiv svih ocekivanja. Slabo se secam detalja ali znam da je heroj bio tada recimo 18-godisnji oliver popovic, natrpao je cigane i doneo pobedu. Onako trsav i plavokos a bubuljicavog lica.. 

 

Ne znam sto mi je to doslo, znam da glava kaze da ne mozemo ovako kljakavi na oly, al jebi ga nada umire poslednja

bio u dvorani. u pioniru je to bilo. oliver pogodio vazne trojke. divac prebacivao loptu preko pola.

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

jel se seća neko kad je Oliver igrao za nas i presudio Zvezdi u jednoj od plej of utakmica početkom devedesetih (ili krajem osamdesetih)?

bio je to jedan od derbija koji se igraju jednom u 30 godina, ne mogu da se setim dal sa dva ili tri produzetka, u svakom slucaju u tom poslednjem produzetku ostali smo bez komplet prve petorke zbog 5 licnih, pa su u vatru ubaceni neki klinci kojj na kraju dobise taj derbi protiv svih ocekivanja. Slabo se secam detalja ali znam da je heroj bio tada recimo 18-godisnji oliver popovic, natrpao je cigane i doneo pobedu. Onako trsav i plavokos a bubuljicavog lica.. 

  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

jel se seća neko kad je Oliver igrao za nas i presudio Zvezdi u jednoj od plej of utakmica početkom devedesetih (ili krajem osamdesetih)?

..

izvinjavam se.

sad sam dosao od zubara.

mislim da sam i drogiran

 

Edited by bradilko
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...