Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

1 minute ago, Jimmy Kowalski said:

Kako je govorio Dule, vreme rada i vreme rezultata se cesto ne poklapaju. 

Jel Duletu Bozo Koprivica bio neka vrsta Bebe Popovica?

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

:lolol:

 

Ne znam bas tacno od kad datira njihovo prijateljstvo. Dule je uvek bio filozofski nastrojen, bilo bi zanimljivo iskopati neke njegove intervjue iz prvog mandata na klupi Partizana (iz Tempa recimo ili Kosa), da uporedimo sa Duletom iz 21. veka..

Link to comment
15 hours ago, ToniAdams said:

ma dajte, ovaj radoljin panatenaikos bismo dobili kums, holden, pokojni glavogled blaf, pokojni flegma i ja :fantom:

 

 

moze. el sam ja bolhendler, tj. sasoljac jaja?

idem sad u pokojbinu...

 

a sto se tice utakmice, uvek je lepo jebati pravoslavnu bracu. na kurac ih nabijem, i ove i one sledece.

 

  • +1 2
Link to comment

Meni je ta čitava priča oko naših talenata jasna kao dan. Imali su godinu dana da se nametnu u mnogo lošijoj konkurenciji od ove, i nisu uspjeli. Iluzorno je očekivati da će preko noći izrasti u igrače. Zašto su još uvijek tu? Vjerovatno zato što bolje od njih nemamo.

  • +1 1
Link to comment

Није то баш тако једноставно, није ни Милитинов рецимо у њиховим годинама бриљирао у Партизану али се знало да је топ таленат и ево га на крају је израстао у најбољег центра евролиге. Нису Смајлагић и Балша можда таленти на нивоу Милутинова али могу евентуално да постану добри евролигашки центри.

 

Опет увек је актуелно питање колику ће Партизан корист имати од тога јер су обештећења у кошарци смешна а морамо да трпимо сва њихова срања у том процесу сазревања.

Link to comment

Imajući u vidu da mi ne možemo da nađemo backup centra koji nam odgovara suludo je uopšte pričati o odricanju od Koprivice. Centri kasnije sazrevaju, od njega se traži da igra nešto u odbrani što on u ovom momentu ne može što ne znači da neće biti koristan u budućnosti. Pogledajte Lesora u odnosu na njegov stint u Zvezdi. On je uvek bio paljevina ali je ovde sad još i uspeo da se pronađe u sistemu. Ne znam da li je radio na leto i na slobodnim bacanjima ili je sve u glavi uvek bilo ali je juče pogađao kad je trebalo i za sezonu su mu procenti mnogo bolji. Iza ovog iz Žalgirisa ima i najbolji procenat ofanzivnih skokova u takmičenju. 

 

I na kraju smo sinoć umalo prosuli sve što smo celu utakmicu pravili i opet sve ide od nas što je u neku ruku dobra stvar ali jednostvno mora ova ekipa da igra pametnije. Šta nam je Ledej sve počinio sinoć, evo ne znam, još mi nije dobro. Kad bi KP mogao sad da poveže nekih mesec i po dobre forme pa nek hibernira posle do februara. 

 

Mislim da je Ledej jedini igrač na svetu kome bi Dule zabranio da čita. 

Edited by theanswer
  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
47 minutes ago, johan nagel said:

Није то баш тако једноставно, није ни Милитинов рецимо у њиховим годинама бриљирао у Партизану али се знало да је топ таленат и ево га на крају је израстао у најбољег центра евролиге. Нису Смајлагић и Балша можда таленти на нивоу Милутинова али могу евентуално да постану добри евролигашки центри.

 

Опет увек је актуелно питање колику ће Партизан корист имати од тога јер су обештећења у кошарци смешна а морамо да трпимо сва њихова срања у том процесу сазревања.

Partizan mora da se opredijeli da li razvija igrače ili juri rezultat.

Vrlo teško je kombinovati te dvije stvari. Moguće je, ali nije lako.

 

Top talenti su kod Miška, a General nije više tu da od prosjeka pravi iznadprosjecnog košarkaša.

 

Preostaje nam da kupujemo, po mogućnosti ispod cijene na ime kluba i trenera.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, BWA said:

Preostaje nam da kupujemo, po mogućnosti ispod cijene na ime kluba i trenera.

Meni je bilo neverovatno kad sam saznao da su svi ovi stranci pristali da dodju kod nas za manje pare u odnosu na prethodne klubove.

 

To moze samo Partizan.

 

  • +1 3
Link to comment

KKP (ukoliko je cilj da budemo neki faktor, a ne samo učesnik EL) mora da ima ekipu koja će da igra bolje nego što je plaćena, jer nikada neće moći novcem da isparira top10 u Evropi.

 

To može da se učini iskopavanjem nekih neafirmisanih (na EL nivou) igrača - da li NBA škartova ili EK momaka; ili klađenjem na mlađe igrače da će biti bolji u aprilu, nego u septembru, a onda još bolji i u narednoj sezoni.

 

Suluda je računica da ako se klinac nije nametnuo u jednoj sezoni da nema šta da traži u ekipi u sledećoj. Nekad je do plana ili tempa razvoja igrača, nekad je do stvarnog limita kvaliteta, nekad je do trenerove loše procene igračevog plafona...

 

Što se tiče sinoćnje tekme, poezija u 1. 1/4 i onda smenjivanje intervala dobre i loše igre. Raduje me što je ekipa uspevala par puta da odreaguje i posle približavanja na koš razlike uđe u mini seriju kojom se vraćala u komforni poziciju. Opet solidan festival gluposti u završnici, koji je mogao da dovede do Baskonija scenarija.

 

Panter u čit-modu, Lesor nastavlja da kida na obe strane, Madar odlično počeo pa se ugasio, ostatak ekipe na nivou, PPP nije uspeo da kupi šut ni u "domaćoj" dvorani. Naneli nam baš falio, pogotovo u ovom F4 režimu minutaže.

 

Novembar će nam biti paklen, gotovo u istom momentu nam počinje ozbiljna priča i u EL i u ABA. Posle naredna dva dupla kola ćemo imati solidan uvid šta možemo, Oli, Makabi, Real i Barsa su ipak druga priča u odnosu na ovu što smo do sada imali (-armani). Na to se doda da igramo i prvi derbi posle duplog španskog programa, pa onda u vezanim kolima gostujemo u PG i igramo sa CedOli. 

 

Što bi neki rekli na gornjim topicima, Videćemo.. 

  • +1 3
Link to comment
40 minutes ago, theanswer said:

Imajući u vidu da mi ne možemo da nađemo backup centra koji nam odgovara suludo je uopšte pričati o odricanju od Koprivice. Centri kasnije sazrevaju, od njega se traži da igra nešto u odbrani što on u ovom momentu ne može što ne znači da neće biti koristan u budućnosti. Pogledajte Lesora u odnosu na njegov stint u Zvezdi. On je uvek bio paljevina ali je ovde sad još i uspeo da se pronađe u sistemu. Ne znam da li je radio na leto i na slobodnim bacanjima ili je sve u glavi uvek bilo ali je juče pogađao kad je trebalo i za sezonu su mu procenti mnogo bolji. Iza ovog iz Žalgirisa ima i najbolji procenat ofanzivnih skokova u takmičenju. 

 

I na kraju smo sinoć umalo prosuli sve što smo celu utakmicu pravili i opet sve ide od nas što je u neku ruku dobra stvar ali jednostvno mora ova ekipa da igra pametnije. Šta nam je Ledej sve počinio sinoć, evo ne znam, još mi nije dobro. Kad bi KP mogao sad da poveže nekih mesec i po dobre forme pa nek hibernira posle do februara. 

 

Mislim da je Ledej jedini igrač na svetu kome bi Dule zabranio da čita. 

 

Uvek je sve u glavi. Nije lako otkljucati, ali kad otkljucas, sve je mnogo, mnogo lakse.

 

Ja sam cim je bilo obelodanjeno da cemo igrati EL najavio da ocekujem da Lessort bude prvi potpis. Nije bio prvi, ali dileme nije bilo da on zeli da ostane i nastavi da radi sa Zeljkom. On trenutno puca od samopuzdanja. To se vidi na oba kraja terena u bukvalno0 svakom njegovom potezu. I ona fantasticna rampa na Ponitki, sto su mu sudije ukrale, ono je savrsenstvo pokreta. On je toliko siguran u sebe, brzo cita i reaguje instiktivno, bez trunke sumnje da ce pogresiti. Tako i sa bacanjima. I to sve bez izmene. Sa pravim mindsetom nista nije nemoguce..

Link to comment
1 hour ago, johan nagel said:

Није то баш тако једноставно, није ни Милитинов рецимо у њиховим годинама бриљирао у Партизану али се знало да је топ таленат и ево га на крају је израстао у најбољег центра евролиге. 

 

 

Bolji od Tavaresa?

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...