Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

Gledao sam na preskoke prvu, trecu i malo pred kraj, Andjusicu treba zabraniti apsolutno sve osim suta, Madar je cesto muva bez glave. 

Exum, Zek i KP odradili poso :D

Najvise vam fali klasican ball handling pass-first plej da iskontrolise ova sranja koja prave gorepomenuti, ovako ce biti jos neplaniranih poraza, nece to ni Avram resiti kad ozdravi

Lesor stvarno kida, napredovao je i u napadu i u odbrani 

 

  • +1 2
Link to comment

zajeban ovaj Žalgiris mnogo. od onih ekipa koje ne umeju da umru. podseti me na Roki serijal, ono, mlati Apolo ko sv. Ilija, al ovaj nikako da padne, vraća se i udara. pobeda je tim slađa, pošto smo na kraju uspeli da ih dobijemo na poene. mada je opušenija za gledanje nokaut varijanta, poput Virtusa.

  • +1 2
Link to comment

serete za anđusaru, kad smo stali dok nije kapiten proradio, izvukao je onu trojku kad je malo spustio litvance, isto i trifa. čak i ono kad su nas sustigli u trećoj videlo se da su dosta energije ispucali u tom stizanju. šteta što je panterica onako glupo napravio četvrtu, bilo bi to znatno opuštenije u poslednjem periodu

 

lepo ih je željko zaključao nisu se mnogo ispucavali. svi su se uključili u timsku igru do sad, i egzum i nanulicatm i danilo, samo se čeka papapetru imao je par blesaka večeras, ali je to nedovoljno. kada on bude ušao u mašinu, apsolutno nikome ne smemo da prepustimo ulogu favorita kda igramo u areni. nikome

 

 

ako nam neko fali to je centar. kakvi kurci plej holderi

  • +1 2
Link to comment

Treba i Tristana pomenuti, fino se pokazao u odbrani cini mi se da je dve ciste lopte ukrao.

Edited by *edited by mod
  • +1 3
Link to comment

Мислим да би лакше добили ово да Пантер није рано ушао у проблем с фауловима, то нам је убило моментум некако.

 

Не знам шта се дешава са Папапетруом али ово што је до сада показао није неки искорак ни у односу на Куруца лудог. Ај што га не иде шут то му и није јача страна али генерално делује превише погубљено за некога ко годинама игра евролигу на солидно високом нивоу.

 

Лесор с друге стране неочекивано кида у континуитету да куцнем у дрво, све ради човек плус игра по 38 минута.

 

Пантер у једној од оних својих утакмица, ваљда ће их бити више ове сезоне.

 

Опет остаје исти проблем претанке ротације под кошем и некако некомпатибилан пар плејмејкера. Егзум је до јаја кад треба да се трчи и игра у транзицији али у позиционом нападу је мање више неупотребљив.

Мадар опет гризе одбрану и све то ал је некако зелен превише да се ослониш на њега, посебно кад се баш ломи текма и сваки напад је важан.

И онда је ту Алексаааа који му дође нешто између и неће нам баш решити проблем. Али шта је ту је ту сигурно неће бити никаквих промена док нас под кошем можда и удостоје неког центра.

Edited by johan nagel
  • +1 1
Link to comment

imao je papapetru lucidnih momenata večeras, svega nekoliko, ali ih je imao 

+\-10 mu je večeras, s obzirom da je igrao ep i poslednji stigao očekujem da će biti sve bolji, poređenje sa kurucom nekako ne ide. rodion je bio čista kocka, koja nije upalila. papapetru je safe bet

zanimljivo je da je u 1/4 papapetru igro pleja veći deo perioda i to je prolazilo

 

 

sledeći je pao u atini, idemo po pobedu

šta drugo

 



pa da im vratimo radonju kući

  • +1 2
Link to comment

Na moju veliku radost, sve je manje postova u kojima se tuguje nad starim danima kad smo iz pozicije autsajdera rušili mnogo bogatije i individualno jače timove.

 

To je bilo sjajno, ali pripada našoj slavnoj prošlosti.

Sada su druga vremena, ali Partizan nije ništa manje Partizan nego u doba Generala.

 

  • +1 7
Link to comment
3 minutes ago, BWA said:

Na moju veliku radost, sve je manje postova u kojima se tuguje nad starim danima kad smo iz pozicije autsajdera rušili mnogo bogatije i individualno jače timove.

 

To je bilo sjajno, ali pripada našoj slavnoj prošlosti.

Sada su druga vremena, ali Partizan nije ništa manje Partizan nego u doba Generala.

 

"Koliko su poena dali domaći igrači i koliko minuta su igrali?" Čisto da predupredimo dušebrižnike sa tim pitanjem.

 

U naredne 4 utakmice bi bio zadovoljan sa 2-2. Pao se mora dobiti a onda bi bilo lepo napraviti i još jedan brejk.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Капирам да је немогуће правити пројекције али доста зајебан период нам предстоји, од наредних 5 текми, четири су гостовања и то после Пао-а (који јесте лош тренутно али неће бити баш лак протовник) иду Окимпијакос, Барса и Реал, уз Макаби гајби. 2-3 би ту био сасвим пристојан рез.

 

Позитивно је што имамо практично ревијалне текме у аби па можемо да се сконцентришемо више на ел.

  • +1 1
Link to comment

Anđušić u EL šutira trojke 9/13. Kad bi eliminisao glupavo prodate lopte, za ulogu koja mu je namenjena je bombonica.

Bio sam skeptičan po pitanju Madara, ali je momak očigledno radnik veliki i uz više minuta će doći i veće samopouzdanje i bolje odluke. Kritikovao sam da ne može da kreira ni za sebe ni za druge, da olako gubi dribling, zaustavlja se na 45 stepeni bez ikakve potrebe. Ušlo mu je par šuteva kad su se otvorili minuti protiv Armanija zbog brzih ličnih Egzuma, probio je tu mentalnu barijeru i više nisam primetio da gubi dribling. Njemu najviše znači što ove sezone baš na toj teritoriji kad priđe na 45 stepeni umesto Zagora i Dange ima Papu i Nanelija. Sledeći segment koji treba da unapredi je ulazak pod koš. Ima brzinu, čvrst je. Fizički može da iznese to, ali će morati u glavi da prelomi to i da se navikne na te situacije. Ako se to desi, ima prodor, ima povratni pas. Mnogo se potencijalnih rešenja otvara. Vrlo rado ću da pojedem sve negativne reči prema njemu. Pokazao je koliko nam znači živahan igrač na toj poziciji.

Egzum, Papa i Naneli su strašan apgrejd u defanzivi. Željko ima odličnu komunikaciju sa Papom i Nanelijem i mislim da oni tu dosta drže. Mada se juče desilo da Naneli poziva svič  u odbrani i onda ne uzima Ledejevog čoveka koji nam ulazi u reket kao brzi voz.

Željko je odlično vodio utakmicu. Sve izmene su bile vrhunske. Igrači su ga baš prodali par puta glupostima, ali nekako sam stekao utisak da je imao sve pod kontrolom i da nije bio zabrinut.

Ide ovo u dobrom smeru.

 

  • +1 2
Link to comment

Bogumi, imaju Litvanci za cim da zale, samo da su bili na 70% odsto sa charity stripe-a
Prodate lopte su nam itekako mogle doci glave, nadam se da ce se na tome raditi po nekom hitnom postupku, oni lob-pasovi mi kosti jedu, pa Trifa ne moze da spusti 'uz liniju' pas dva puta, Andjusiceve "oduvek sam hteo da budem Teo" pokusaje treba 'ubiti' sada i odmah dok ne predju u neku losu naviku

Pobeda se pise, u Ateni ako uspemo da odigramo rastereceno i ostavimo domace sa pritiskom pobede imamo lepe sanse

Edited by lord_s
Link to comment

Nezgodan je Zalgiris baš, bukvalno su odbijali da umru tokom 39 minuta sinoć. Nije da pucaju od nekog ekstra kvaliteta, ali im igra ima glavu i rep. Spuštaju do iznemoglosti loptu na post (podsetili su me na Miloje-Šuput našu eru :D), umeju i da kazne svako skupljanje šutem za 3 + agresivni i uvek na lopti kod promašaja. Posle utakmice sam se šokirao da im je najbolji igrač bio Evans - 16p i 9as, ali me nešto nije bio impresionirao, tek danas vidim da mu je +- bio -20. Mučeni Ulanovas, čini mi se da mu je izbačajsv e ružniji, bio je jedini lošiji sa -23.

 

Što se nas tiče - još jedan korak u pravom smeru. Dobra energija od početka, solidan pritisak na loptu (Madar prednjačio) i pariranje u skoku. Manje-više smo kontrolisali ceo meč, ali nikako nismo uspeli da ih slomimo, a kad su ponovo izjednačili početkom poslednje četvrtine, pomislio sam da ako povedu nećemo uspeti još jednom da se oporavimo. U trećoj smo ih sa dve ruke povukli i vratili u meč onim lakim poenima iz naših izgubljenih lopti.

 

Panter konačno našao ritam - dominantna partija sa skoro 75% šuta iz igre :ohmy:, Madar gotovo svaki minut na terenu iskoristio - šteta za onu trojku koju mu je Tristan poništio faulom u napadu, Ledej se ispromašivao za 3, ali ipak pogodio značajne dvojke na kraju. Naneli i Anđuša (naš Džejsi Kerol :D) imali svoje minijature. Lesor se ispromašivao, ali nije prestajao da se bije, ogromna energija, značajno je popravio zaštitu obruča u odnosu na prošlu sezonu. 

 

Od ne tako pozitivnih stvari: Papapetru i dalje mrljavi, koristan je u odbrani - ali mora da pronađe svoju ulogu i u napadu. Trifa totalno bezmozgaška partija, začinjena sa ona dva suluda pasa. Tristan - nemojte se zanositi sa ukradenim loptama, ono je splet okolnosti da iz loše odbrane uspe da izbije loptu sa leđa protivniku. Kopriva ušao bez koncentracije, nije kao da nijedan drugi igrač nije imao takav momenat pa da se ne vraća na teren, ali ajde. Anđuša i ovde ima svoj segment, ubiće nas čovek, i kad igra dobar meč završi ga sa 3-5 izgubljenih lopti. Exum :isuse:, mati mila - mora Željko da mu izbije loptu iz ruku u fazi organizaciji igre. Boli me svaki put kada ga vidim da zaglavinja u prodor sa jedinom idejom da pretrči čuvara. Sinoć je srećom bio precizan sa penala i dobar u odbrani, ali mislim da je bezrazložno ukrao Jamu koji minut.

 

Može se reći da su penali i rešili pitanje pobednika, da smo na istom nivou šutirali - bio bi egal. :unsure:

 

Atmosfera odlična i opet zvanično samo 16000. Moram da priznam da očigledno nemam pojma koliko navijača prima Arena. :mellow:

Edited by Profesionalac
  • +1 2
Link to comment
21 hours ago, Profesionalac said:

Atmosfera odlična i opet zvanično samo 16000. Moram da priznam da očigledno nemam pojma koliko navijača prima Arena. :mellow:

kažu 18386, sad dal se tu broje onih 5-6 redova za koliko su najverniji povučeni i ona mesta iza drugog koša gde su postavljeni stolovi ne znam. bilo je rupa u golubarniku iza koševa samo u poslednjim redovima, ostalo je bilo skoro puno.

cenim da će kako sezona odmiče boost koji daje publika biti veći


lepa je atmosfera u areni, nekako :nobles: kako i dolikuje košarkaškoj utakmici danas

 

 

in ader njuz, kapiten ozvaničio cilj koji niko do sada nije javno rekao al se nekako provlačio između redova

A3D0D6E1-EC96-40BB-8257-AEA31EF3F87B.thumb.jpeg.7a2131267b0829974fd86bcc14b22fd1.jpeg

 

💪🏻

  • +1 2
Link to comment

cilj je vrlo optimističan.....daj Bože i želim im svu sreću i povrede da zaobiđu. mislim da je moguće, ako mogu da drže fokus i formu u kontinuitetu.

 

sa svoje strane nemam baš takva očekivanja, odnosno ne bih smatrao da je neuspeh ako se i ne plasiramo u top 8. da se vrtimo tu negde i da budemo nadomak top 8, da budemo u igri za plasman, i to je ok. najgora varijanta je da se izduva cela priča na pola lige, da se ostane bez realne šanse i da se onda igraju "prijateljske" do kraja pred polupraznom halom

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...