Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

@J.R. Cash Uh, kad tako postaviš stvari to malo iskrivljuje istinu. Šta je sa otvorenim šutevima koje su promašili ako ćemo već naglašavati teške koji su pogodili. I druge ekipe su na početku sezone, i druge ekipe će biti jače tokom sezone. Očekujem da dobijemo večeras, biće stvarno problem ako ne dobijemo. Ali sami smo  krivi jer onako utakmicu protiv Baskonie ozbiljna ekipa ne može da izgubi. Red bi bio da prestanemo da pucamo sebi u nogu. Sve čekam da neko napravi iskorak i da odigra na maksimumu svojih mogućnosti više utakmica zaredom, ne dao Bog da nas neko iznenadi, pa da se recimo pojavi Koprivica večeras i ubaci 15p uz 9 skokova. Toga nema kod nas, samo ispod očekivanja pojedinaca idemo. 

  • +1 2
Link to comment

To sto neko igra dobro na pocetku sezone, nista ne znaci. Evo Alba ima dve pobede, i ako ce isto biti samo jaca tokom sezone, eto nje na F4. Ali to se naravno nece desiti.

 

Navijaci uvek gledaju subjektivno, samo svoju ekipu, i uvek se komentarise u stilu da "samo mi gubimo na taj i taj nacin", "samo mi primamo brdo otvorenih trojki", "sta koji moj treaniraju, kada nemamo krstenu akciju" i sl. A za svaku ekipu mozes da izvuces selektivno samo lose stvari, jer se dobre stvari valjda podrazumevaju, pa sto bi ih komentarisali. I onda ispada da nista ne valja i to je iskrivljavanje stvarnosti.

 

Mi dok ne budemo vezali slobodne dane za treninge necemo znacajnije napredovati. Dosta smo i putovali na pocetku, i onda bukvalno odradis jedan trening pred utakmice i to je to. Ostaje im samo video analiza i da molis boga da igraci izadju fokusirani a ne da Balsa pravi licne ko na traci, da Madar nepotrebno pomaze na Tasicu koji je udaljen 5 metara od kosa i pritom potpuno ispada i onda krene vrteska gde se sudaramo sami sa sobom...

 

A opet, bilo je u uvodnim mecevima i dobrih sekvenci u odbrani, kada smo i otvarali kontre, i dobar protok lopte u napadu, iskoriscavanje mismeca...

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, J.R. Cash said:

Ovo postaje novo - Nemamo akcije.

Ok, normalne su rotacije da kreneš u utakmicu sa 3 klinca, izbaciš ih do 5. minuta i do kraja meča igraš sa 6.5 igrača?

 

Normalna rotacija je da Papapetru i Panter u nedelju igraju 20-25 min u jednom stintu?

 

Mislim da za ekipu nisu dobre situacije gde ti je petorka Madar-Glas-Trifa-Tristan-Kopriva, pa onda kao nisi zadovoljan šta igraju i trojica popasu klupu do kraj meča (Kopria se ok sam izbacio glupostima), a onda ti iskusni koji su sprženi u Baskonije igraju narednih 20 min - i normalno ne naprave ništa specijalno. Lakše bi svako od ovih klinaca igrao da ima pored sebe 3 ili 4 "matora", pa bi igrao i sa malo više samopouzdanja.

1 hour ago, J.R. Cash said:

Morao sam da proverim da li sam ja nesto propustio gledajuci utakmicu pod onom tenzijom, Dakle, trojke Baskonije:

 A što ne analiziramo utakmicu protiv Albe? Ili nas baš nešto neće pa nalećemo na šuterska ludila u EL od početka sezone? 

Plus se moj komentar nije odnosio na trojke posle pika, nego na generalno raspade odbrane, SC nam je davao i trojke i ispod koša i promašivao šuteve nakon naših loših reakcija.

 

1 hour ago, J.R. Cash said:

Partizan je odigrao jedno katastrofalno poluvreme. Sve ostalo je iznad mojih ocekivanja za pocetak sezone.

Koliko je odigrao odličnih poluvremena? Što se mene tiče to su 2. protiv Cibone, prva protiv Baskonije (drugo HT bi se moglo podvesti pod dobro, da nije bilo zadnjih 15s) i poslednja protiv SC (četvrtine). MZT nisam gledao 

 

1 hour ago, J.R. Cash said:

Grobarsko kukanje, posebno posle utakmice u nedelju je za posmatranje. Vujosevic je ozbiljno ostetio mnogo mozgova. Ljudi izgubili u petak uvece na onakav nacin i dodje probirljivi Grobar da trazi maksimalan broj obrtaja protiv SC i kenja zbog odnosa prema dresu™. Pritom, utakmica uopste nije bila toliko losa. 

 

Na stadionu u nedelju neki lik prica kako moramo da menjamo trenera jer smo izgubili sve neizvesne zavrsnice. Da je nastavio dalje, stigli bismo do NEMAMO AKCIJE i Makabija.  Ogavna atmosfera se pravi.

Uzimaš neke anegdote i projektuješ širu sliku. Činjenica je da je protiv SC u nedelju u 21h došlo 7-8k navijača i da će danas biti puna Arena. Ni jednog trenutka nije bilo neke nervoze (karakteristične za JNA) na tribini, nije bilo ludilo atmosfera, ali to ima malo i do predstave na terenu. Utakmica je u najboljem slučaju bila solidna sa negativnim uticajem suđenja na ritam i kvalitet. 

 

Ne znam kakve veze ima Vujošević sa bilo čim i nadam se da ne deliš meni neke dijagnoze, jer sam rekao neke stvari koje sam video i nisu mi se svidele?

Link to comment
33 minutes ago, theanswer said:

@J.R. Cash Uh, kad tako postaviš stvari to malo iskrivljuje istinu. Šta je sa otvorenim šutevima koje su promašili ako ćemo već naglašavati teške koji su pogodili. I druge ekipe su na početku sezone, i druge ekipe će biti jače tokom sezone. Očekujem da dobijemo večeras, biće stvarno problem ako ne dobijemo. Ali sami smo  krivi jer onako utakmicu protiv Baskonie ozbiljna ekipa ne može da izgubi. Red bi bio da prestanemo da pucamo sebi u nogu. Sve čekam da neko napravi iskorak i da odigra na maksimumu svojih mogućnosti više utakmica zaredom, ne dao Bog da nas neko iznenadi, pa da se recimo pojavi Koprivica večeras i ubaci 15p uz 9 skokova. Toga nema kod nas, samo ispod očekivanja pojedinaca idemo. 

 

Ne bih rekao da iskrivljujem istinu, niti se secam previse promasenih trojki. Odbrana pika nije bila problem protiv Baskonije. Za ovo ostalo se slazem osim poslednje recenice. Iznad ocekivanja je na toj utakmici odigralo nekoliko igraca - Lesor prvi.

 

Link to comment
18 minutes ago, Profesionalac said:

Mislim da za ekipu nisu dobre situacije gde ti je petorka Madar-Glas-Trifa-Tristan-Kopriva, pa onda kao nisi zadovoljan šta igraju i trojica popasu klupu do kraj meča (Kopria se ok sam izbacio glupostima)

 

Ovo nije tacno. Pored samoubijenog Koprivice, jedino Glas nije igrao u drugom poluvremenu. A on i onako nije igrac za Partizan. Madar je igrao 18.5 minuta iako je prodao 4 lopte za 4 polaganja u momentima kad je delovalo da se odlepljujemo. Tristan preko 22 minuta i pored toga sto ga nije probio na perimetru samo ko nije krenuo u prodor. Ludi Trifa je skupio 16 minuta. Ne zaboravi da je rotacija skracena, da inace nedostaju dvojica, a u nedelju nije bilo ni Nanelija.
 

18 minutes ago, Profesionalac said:

 A što ne analiziramo utakmicu protiv Albe? Ili nas baš nešto neće pa nalećemo na šuterska ludila u EL od početka sezone? 

 

 

Zato sto posle dve utakmice uspostavljate obrazac u koji se jedna ne uklapa. Protiv Albe su energija i fokus u prvom poluvremenu bili jezivi, to niko ne spori.
 

18 minutes ago, Profesionalac said:

Koliko je odigrao odličnih poluvremena?

 

Jedna odlicna utakmica, od dve. ABA ligu ne racunam, tu cemo imati 7-8 ozbiljnih utakmica do plejofa.
 

18 minutes ago, Profesionalac said:

Uzimaš neke anegdote i projektuješ širu sliku. Činjenica je da je protiv SC u nedelju u 21h došlo 7-8k navijača i da će danas biti puna Arena. Ni jednog trenutka nije bilo neke nervoze (karakteristične za JNA) na tribini, nije bilo ludilo atmosfera, ali to ima malo i do predstave na terenu. Utakmica je u najboljem slučaju bila solidna sa negativnim uticajem suđenja na ritam i kvalitet. 

 

Ne znam kakve veze ima Vujošević sa bilo čim i nadam se da ne deliš meni neke dijagnoze, jer sam rekao neke stvari koje sam video i nisu mi se svidele?

 

Uzeo sam ekstremnu anegdotu, ali sam gundjanje zbog pristupa™ cuo i u svom okruzenju i video na internetu. Mozda ti ljudi nisu vecina, ali ih nema malo. I naravno da Vujosevic i mitomanija oko njega imaju veze sa ocekivanjima i pogledom na klub.

Edited by J.R. Cash
Link to comment
51 minutes ago, J.R. Cash said:

Ovo nije tacno. Pored samoubijenog Koprivice, jedino Glas nije igrao u drugom poluvremenu. A on i onako nije igrac za Partizan. Madar je igrao 18.5 minuta iako je prodao 4 lopte za 4 polaganja u momentima kad je delovalo da se odlepljujemo. Tristan preko 22 minuta i pored toga sto ga nije probio na perimetru samo ko nije krenuo u prodor. Ludi Trifa je skupio 16 minuta. Ne zaboravi da je rotacija skracena, da inace nedostaju dvojica, a u nedelju nije bilo ni Nanelija.

Ok Trifa je odigrao poslednjih 5 minuta utakmice. Otkad to Glas nije igrač za Partizan? 

Madar i Tristan i treba da igraju u ABA ligi bar toliko ako je cilj da u EL igraju po 10 min. 

 

52 minutes ago, J.R. Cash said:

Zato sto posle dve utakmice uspostavljate obrazac u koji se jedna ne uklapa. Protiv Albe su energija i fokus u prvom poluvremenu bili jezivi, to niko ne spori.

Answer je apostrofirao loš način odbrane pika, ja sam pik uveo u priču u smislu početka akcije, osnovne kretnje (i naveo SC), a moja tvrdnja je da primamo mnogo trojki sa visokim procentom uspešnosti protivnika. Sad sam proverio 15+17 trojki sa 43 odnosno 45%. To su činjenice. U tvom pregledu ima bar 6-7 trojki gde si naveo problematične reakcije odbrane (ne samo odbrane pika). U petak ćemo imati duplo veći uzorak pa ćemo možda neke druge zaključke izvlačiti.

 

52 minutes ago, J.R. Cash said:

Jedna odlicna utakmica, od dve. ABA ligu ne racunam, tu cemo imati 7-8 ozbiljnih utakmica do plejofa.

Tu je razlika u pogledima, protiv laborala su po meni u pojedinim deonicama igrali odlično, ali ne bih mogao celu utakmicu nazvati odličnom. 

Što se ABA tiče, ok je stav, ali ne možeš nekoga kriviti da se ne zadovoljava prikazanim na "nebitnim" utakmicama.

 

40 minutes ago, J.R. Cash said:

Uzeo sam ekstremnu anegdotu, ali sam gundjanje zbog pristupa™ cuo i u svom okruzenju i video na internetu. Mozda ti ljudi nisu vecina, ali ih nema malo. I naravno da Vujosevic i mitomanija oko njega imaju veze sa ocekivanjima i pogledom na klub.

Mnogo teže breme Vujoševića su imali prethodni treneri KKP nego Željko. On kod velike većine navijača ima i veći status od Duleta.

Nije da ni on nije učestvovao u građenju "mita o KKP" (pod ovim ne mislim na prve trenerske dane, nego na priču dok je bio u PAO, Feneru i sl.)

 

Pa ni u poslednjim Duletovim sezonama nije bilo malo onih koji su nezadovoljni, ali se oni nisu uzimali kao neka peta kolona i remetilački faktor koji ide protiv KKP.

 

Koji je problem sa očekivanjima? Po tebi kakva treba da su realna očekivanja i ocena prethodne sezone?

Link to comment

Nije problem u očekivanjima. Problem je natezanju nekih loših poenti po svaku cijenu.

S tim u vezi, tvrdi se da već 2 godine u kontinuitetu ne igramo ništa, iz čega slijedi zaključak da Obradović i pored svih para ulupanih u tim, ne zna kako da napravi igru i u konačnom rezultat.

 

Takođe, zamjeraju se crnci - plaćenici, te Arena umjesto Pionira, iako su isti ljudi prošle sezone negodovali što ne igramo u Areni nego u Vesicevom Pioniru čim neki narodnjak zakaže koncert.

 

Priziva se beton liga, a u KLS-u ne možeš skupiti više od 300 ljudi da se na trepavice postaviš.

 

Itd..

Link to comment
1 hour ago, J.R. Cash said:

 

Ne bih rekao da iskrivljujem istinu, niti se secam previse promasenih trojki. Odbrana pika nije bila problem protiv Baskonije. Za ovo ostalo se slazem osim poslednje recenice. Iznad ocekivanja je na toj utakmici odigralo nekoliko igraca - Lesor prvi.

 

 

Nije samo odbrana od pika, mada bih rekao da od toga počinju svi naši problemi i prošle i ove godine. Imam utisak da nam se mnogo često dešava neka miskomunikacija™ u odbrani kad zaboravimo pravila što je samo šlag na tortu. Dal je offscreen, dal je pik, kad se preuzima, kad ne itd što zaista ne bi smelo da se dešava na ovom nivou. 

 

Što se navijača tiče, tu ste u pravu, navijači su čudna sorta. Ja sam ovde verovatno neko ko najviše kritikuje Obradovića a u RL sam verovatno najveći branilac ovog koncepta tima i ekipe generalno. Pritom nije da ne biram društvo i da ne gledam utakmice bukvalno samo sa ljudima koji imaju mnogo veze sa košarkom. Ali da mi se sviđa generalno cela slika tima posle toliko potrošenih para i dovedenih igrača, ne sviđa mi se nikako. 

  • +1 1
Link to comment

Ne znam u cemu je fazon pa Mica Beric nije i komentator nasih tekmi. Pretpostavljam da se on nesto ne oseca komforno u toj ulozi, vec samo ovako da pre i posle prokomentarise..

Link to comment

Berica je zaista prelepo slusati, bas je osvezenje na poziciji strucnog komentatora. Ali ja imam utisak da on toliko voli Partizan i da se toliko jede da bi mu svako komentarisanje uzivo iz uloge za koju nije ucen i spreman predstavljalo ogroman stres. Nisam siguran da bi to ispalo dobro.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...