Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

ja kad bi postao vlasnik Partizana pojačao bih stručni štab isključivo strancima. od petlića do prvog tima. i to po mogućstvu nekim Belgijancima, Nemcima, Dancima isl. naši bi mogli da učestvuju samo kao pripravnici. ništa da oni predlažu ili smišljaju.

 

teža povreda radne obaveza bi bila ukoliko bilo koja sekcija poče da igra fudbal na Srpski način, po merilima Bata Đorine škole i njenih ispisnika.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

1-1 kraj

 

nikakvog pomaka nema posle promene trenera. realno, nije bilo ni za očekivati.

 

sad već može da se konstatuje potpuni raspad posle zimske pauze.

Link to comment
5 minutes ago, Profesionalac said:

Odustao sam na HT od gledanja, bukvalno nije imalo smisla što se dešavalo na terenu

 

baš tako. bukvalno nije imalo šta da se gleda. osećaj jada je sveprisutan.

  • +1 1
Link to comment

još malo pa će skupština. kad skupštinari usvoje odluku da je sve ok i da uprava radi vrhunski, igrači će dobiti injekciju samopouzdanja i dobićemo sve do kraja.

Link to comment

Samo da javim da sam ipak pogresio a da je Kums u pravu - ovi definitivno Napolje (jer ovo nema nikakvog smisla vise) a Ostoja i njegove legije IN.

 

Ocito da u Klubu nije normalna situacija...

  • Wub 1
Link to comment

Duljaj

 

„Veoma je teško ući pojedinačno, svakom igraču, u glavu. Svesni su i oni dokle smo došli. Jedini način da to promenimo je – rad. I neka podrška, koju niti očekujemo, niti ćemo je dobiti. Sami smo, moramo da suzbijemo redove i idemo napred. Nisam od onih koji se predaju lako. Samo napred, koliko god to zvučalo glupo. Moramo...“

 

 

Link to comment

sa ovakvom igrom upitno je dal ćemo uopšte i igrati Evropu sledeće sezone. treći i četvrti na tabeli su odmah iza nas, a ni peti i šesti nisu baš daleko. da vežemo još tri, četiri ovakva podviga i lagano možemo i ispod četvrtog mesta.

Link to comment

malo smatranja i razmatranja u ova tmurna vremena.

 

čitam danas kako Benfika ima 260.000 aktivnih članova, a godišnja članarina je od 100 do 160 evra. pičkin dim realno, odnosno nije velika kinta čak ni za Srpske uslove (u ljudima u dijaspori da ne govorim). čitam i kako im je bivši predsednik završio iza rešetaka (esencijalna razlika u odnosu na Srbiju) i kako je taj bivši prodavao sve radom i otprilike samo gledao kako da sabere kintu i razdeli je sa raznim agentima i posrednicima kroz ludačke provizije (ovde ima lepih slićnosti sa nama, iako je u slučaju Benfike u pitanju mnogo veća kinta, ali princip je potpuno isti).

 

elem, Benfika od aktivnih članova, koji plaćaju simboličnu članarinu, godišnje prihoduje nešto iznad 30 miliona evra (dakle ne idu na cenu nego brojnost). prohoduju oni od transfera i više, samo Darvin je prodat basnoslovno, od tv prava sigurno, marketinga, uefe za plasman, no dobro. dalje piše da im je samo ove sezona broj aktivnih članova porastao za 30.000, što ne čudi ako se ima u vidu da peglaju u prvenstvu, eto ih u 1/4 finalu LŠ, plus imaju novu upravu pošto su se rešili nekog lopova. sve u svemu, krenulo im u životu.

 

sad nešto razmišljam, dal bi i kako po istom ili sličnom principu i nama moglo da krene u životu. uprava da završi u zatvoru, nema šanse. da ode, ima šanse. to je uslov svih uslova da o bilo čemu pričamo i da se bilo čemu nadamo. iza njh ostaju razvaline, sušne godine, dugovi, skroman igrački kadar, narušen ugled kluba, materijalna i moralna beda. sigurno i neki kosturi u ormaru koji će docnije da iskaču. jasno je da će trebati dosta vremena da se bilo kakav sistem uspostavi a da to bude održivo.

 

sad, ako bi kojim slučlajem se u upravi našli ljudi koji bi mogli da povrate poverenje navijača i probude optimizam preduzimanjem suvislih mera, dal je izvodljiva i ova priča sa članstvom, poput Benfikine (a sigurno ima i drugih, znam za Fener)? ne mislim da može da sa skupi 30 milona i da se ima stotine hiljada članova, ali bi moglo 5, možda i 10 godišnje, ako rad bude valjan i rezultati u skladu sa očekivanjima. meni ne bi bio problem da učestvujem na ovaj način, kada bih imao neki minimalni nivo poverenja u priču i ako vidim neki suvisli plan. verujem da ima dosta navijača koji bi se učlanili.

 

znam da ovo sad sve zvuči kao fantazija, pošto je klub trenutno razvalina. ali eto.......

Edited by Ted
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...