Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Andrade je čudna voćka, evidentno zna fudbala, ali mi deluje da je prilično taktički neobučen. To se ogleda u stalnom kašnjenju kada treba da preseče loptu ili startuje na igrača, gubljenju lopte na pozicijama na terenu gde ne sme da se gubi lopta ili u situacijama iz meča sa Česima, kada je bio na krilu pa su mu utrčavali iza leđa kao nezdravi.

 

Mislim da su njegove mane ogoljene na početku sezone kada je u postavama sa Fejsom i Nathom trebao da drži sredinu. Čini mi se da bi uz Natha i Andradea morali da imamo nekog pitbula iza njih (a la Everton, koji ima i pluća i brzinu da pokriva njihove defanzivne slabosti), a uz Natha najbolje idu 2 klasična zadnja bezvezna (kao što su igrali Zdjelar i Šćekić).

 

Tako da mi se dopala ova ideja sa Andradeom na krilu, pomeriš ga malo van glavnog toka dešavanja, a opet imaš igrača koji je sposoban da fudbalskim potezom napravi višak. Jeste da se gubi malo na brzini u odnosu na Kvinsija, ali za situacije kada protiv favorita (kao sinoć) imaš želju za građenjem igre, a ne samo forsiranjem kontri je bolja opcija. 

 

Čaki je čini mi se ovde odavno apsolviran kao jedini stub naše odbrane, plus od prošle godine je počeo znatno više da se uključuje u ofanzivne manevre i otuda su stigli i golovi. Definitivno naš najkonstantniji igrač u poslednje 3 (doduše tužne) godine.

 

Što se tiče Fleša, zaista sam zadivljen transformacijom ekipe, ali i potpisujem utisak @johan nagel sa vrha prethodne strane. Dokle će ovaj medeni mesec da traje - videćemo, samo nek se ređaju pobede u LL, a u LK ćemo izgleda morati da augzburgujemo u Kelnu :happy:, ali i de ne budemo augzbergovani ovde, kako bi imali čemu da se nadamo u poslednjoj 1/3 grupne faze. Meni je glavni utisak Gordanovog pristupa bila izjava posle Slovčkog, kada komentariše šta je rekao na poluvremenu - pa ništa posebno, smirio sam ih, dogovorili se da igramo fudbal... Samo zamišljam Stanoja ili Ćelavog prepotenka posle onakvih 45 min :D, mislim da bi uletali kao furije u svlačionicu i okrenuli je naglavačke (sve sa igračima). 

Edited by Profesionalac
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Meni je glavni utisak Gordanovog pristupa bila izjava posle Slovčkog, kada komentariše šta je rekao na poluvremenu - pa ništa posebno, smirio sam ih, dogovorili se da igramo fudbal... Samo zamišljam Stanoja ili Ćelavog prepotenka posle onakvih 45 min :D, mislim da bi uletali kao furije u svlačionicu i okrenuli je naglavačke (sve sa igračima). 

 

Ja njemu ne verujem - prosto mislim da ga smara da objašnjava novinarima dešavanja u svlačionici, a i zašto bi? Neočekivano kul tip.

  • +1 4
Link to comment

teška antipropaganda fudbala za sada. loš teren i Partizan koji odrađuje što mora. verovatno su i igrači malo zasićeni pa im nije palo ovo putovanje u Surdulaju.

 

pretpostavio sam da će tako biti, samo da ne useremo nešto do kraja

 

izgleda da nećemo, Menig 2-0 :D 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...