Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

@Ted šta kažu aktatm jel može sad ostoja & co da najuri vučelu & vazuru?

 

statut fk partizan

 

što se tiče upisa u APR, sama ta činjenica ne mora puno da znači. 

 

APR je javni registar, a upis u APR nema tzv. konstitutivno nego deklarativno dejstvo. hoću reći, ne postaješ ti direktor činom upisa u APR, nego izborom od nekog nadležnog organa. ovde je to skupština. posle imaš obavezu da tu činejnicu prijaviš u registar u nekom roku.

 

drugo, APR nije sud i nije on odlučivao o zakonitosti odluke skupštine. npr. ako je oduka o izbou nezakonita i sud to utvrdi, možeš da se obrišeš sa upisom u APR. a ovde može to da se desi, da će druga strana da podnese tužbu sudu, traži privremenu meru i da obara taj akt što se dostavljen kao osnov za upis.

 

Ostoja, kao privrednik i biznismen, sigurno je pripremio unapred sve što treba da jurne u APR i prijavi promenu lica ovlašćenog za zastupanje. potpuno drugo pitanje je dal će on faktički moći da vrši funkciju predsendika. u normalnim okolnostima tu treba da dođe do primopredaje dužnosti Vučelić-Ostoja, verovatno da se deponuju neki potpisi itd. pored toga, ne znam gde su prostorije JSD, ako su na stadionu Partizana Ostoja tamo neće moći ni da uđe, niti ima pečat niti bilo šta drugo. to kao kad bi ja okupio forumaše da me proglase za supermoderatora i donesu takvu odluku, ali je nemam parametre i instumente da počnem da budem supermoderator, da banujem, kažnjavam, popujem, zajebavam se i ostalo :D, niti onaj ko ih ima pristaje da mi to da.

 

sve je ovo nenormano i neredovno stanje i neće ga upis u APR sam ppop sebi ispraviti.

 

što se tiče Statuta FKP, koliko mogu da vidim ovako na blic, JSD ima ovlašenja da zaprži čorbu Vučeli i FKP. ali kažem, ako bude mogao da vrši ta ovlašćenja. recimo JSD ima ovlašćenje da preduzme privremene mere u odnosu na UO i predsednika FKP ali u skladu sa statutom FSS i statustom JSD. ja nemam statut JSD niti ga pronalazim pa ne znam šta tamo piše. takođe ima ovlašćenja da predlaže određeni broj članova skupštine fkp.

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

kao što rekoh. šou nije gotov, tek počinje

 

https://www.novosti.rs/sport/fudbal/1153686/jsd-partizan-tuzba-ostoja-mijailovic-apr-najnovije-vesti

 

JUGOSLOVENSKO sportsko društvo Partizan podneće krivične prijave i tužbe protiv Ostoje Mijailovića i odgovornih u Agenciji za privredne registre, koji su aktuelnom predsedniku košarkaške sekcije omogućili da se upiše kao pravni zastupnik crno-bele sportske porodice, iako skupština na kojoj je izabran - nije legitimna i koja je nelegalna.

 

Kako je "Novostima" rečeno, iz JSD je rano jutros u APR upućen dopis u kojem je jasno naznačeno da se ne mogu sprovoditi nikakve promene u registru i da svi ti eventulani pokušaji moraju biti sprečeni.

 

Postoje opravdane sumnje da je neko falsifikovao pečat JSD kako bi Mijailović bio upisan kao pravni zastupnik.

 

Prema našim informacijama, u ovoj operaciji su osim Mijailovića učestvovali Novak Nedić, generalni sekretar vlade, njegov savetnik Nenad Đorđević i direktor APR Milan Lučić i ona je obavljena pred kraj radnog vremena. Nedića je kao učesnika predizbornih pritisaka u JSD, u ime vlasti, sinoć pominjao i Mićo Pušica predsednik karate kluba Partizan i ugledni sportski radnik.

Link to comment

ovo me podsetilo kad je komšija milicioner i džudo trener doneo mom ćaletu intervju koji je on uradio sa samim sobom da moj ćale pogura u tempu da oni to objave. mučenik ga pisao latinicom štampanim slovima i samo se sećam nekog pitanja i početak odgovora “i kako nam veli ilija”

 

:lolol:

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment

evo i obaveštenja sa zvanične viber grupe FKP

 

Quote

JSD "Partizan" ovim putem obaveštava javnost da je današnja promena lica ovlašćenog za zastupanje JSD "Partizan" u Agenciji za privredne registre izvršena na osnovu falsifikovanih dokumenata, koja je podnosilac prijave Ostoja Mijailović dostavio Agenciji. 


Zapisnik sa sastanka kojim je rukovodio Mijailović i odluka sa tog sastanka ne predstavljaju validna dokumenta, a pritom sadrže i falsifikovan pečat JSD "Partizan", čime je podnosilac prijave Ostoja Mijailović izvršio krivično delo falsifikovanje isprave iz čl. 355 Krivičnog zakonika RS. Dokumenta sa neistinitom sadržinom su zatim danas predata Agenciji za privredne registre, sa ciljem promene lica ovlašćenog za zastupanje. Odgovorna lica u Agenciji za privredne registre, odnosno direktor Milan Lučić su izvršila krivično delo zloupotreba službenog položaja iz čl.359 Krivičnog zakonika RS, omogućavajući Mijailoviću nezakonit upis u registar.

 

Ovako nešto je bilo i očekivano, nakon jučerašnjeg sastanka koji je Mijailović održao sa delom delegata, te je stoga JSD "Partizan" još jutros dopisom obavestio Agenciju za privredne registre da se tako nesto može desiti, obzirom da nam je poznat model rada Ostoje Mijailovića.

 

Ovim postupkom Ostoja Mijailović je pored učinjenih krivičnih dela, prekršio i odredbe Statuta JSD "Partizan" i Zakona o sportu.

 

JSD "Partizan" će sutra uložiti žalbu na rešenje Agencije za privredne registre, koje rešenje će biti zasigurno poništeno. Takodje, biće podneta i krivična prijava protiv Ostoje Mijailovića, Milana Lučića i ostalih lica koja su izvršila i pomogla u izvršenju učinjenih krivičnih dela.

 

Link to comment

Prislonica gazi Vrbas, Ostoja pobedijo

 

Zanimljiv momenat kako u Srbiji shvatiš da je neko pobedio - kad svi tabloidi pređu na njegovu stranu. Ostaje da vidimo kako će nove gazde fizički ući u svoj posed.

 

 

Link to comment

spacer.png
 

pljas, ubio ga ostoja kao zeca

 

 

 

pre ovog teksta u novostima bilo mi je simptomatično gordanovo izlaganje danas, ni jednim slovom nije podržao predsednika fudbalske sekcije, da budem iskren nije ni ostoju al ako se pažljivije posluša jasno je bilo na čijoj je “strani”

Link to comment

Uzgred, ne dopada mi se ovo ekspresno umakanje Marka Nikolića u tim koji se konačno sastavio s mozgom. Ako ništa drugo, nije fer prema Gordonu, čovek se stvarno nije obrukao dosad i prihvatio je tim u problemu kad su svi pobegli.

  • +1 6
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...