Jump to content
IGNORED

Kino klub Barut


eumeswil

Recommended Posts

https://barut.klasol.org

https://www.facebook.com/kinobarut/

 

Jeste bili na nekoj projekciji PPPovci?

 

Quote

 Kino klub “Barut” funkcioniše kao nezavisni direktno-demokratski kolektiv. Cilj kolektiva je da, koristeći film kao sredstvo političke komunikacije, stvori prostor za osvešćivanje, obrazovanje i diskusiju, kao i da bude katalizator koji će do tada pasivne gledaoce pretvoriti u aktivne činioce, koji će dokumentovati društvena dešavanja i postavljati pitanja o kojima svi ćute

 

 

Sutra Operacija Gladio – Prvi deo: Šefovi
 

Quote

 

Između kraja Drugog svetskog rata i pada Sovjetskog Saveza ekipe tajnih agenata su ubijale nevine civile kako bi Evropa ostala pod uticajem njihovih političkih šefova. Utemeljena na ideji stay behind agenata (nacista koji su ostajali na okupiranim teritorijama posle Drugog svetskog rata kao otpor pretnji od komunizma), ova tajna mreža je od branilaca državne bezbednosti pretvorena u napadače političkog poretka. Tek kada je obznanjeno postojanje Gladija 1990. godine, uticaj ove mreže iz senke u posleratnoj Evropi dobija na značaju. Ovo je prvi deo trilogije u produkciji BBC Timewatch, u kom se analizira nastanak ove tajne mreže, kroz razgovor s glavnim akterima tog istorijskog razdoblja.

Kino klub Barut vas poziva na projekciju sa diskusijom:
četvrtak, 26. maj 2022, u 19:00
Magacin u Kraljevića Marka 4-8

Ujedinjeno Kraljevstvo, 1992, 47 min
Režija: Allan Francovich
Jezik: engleski, italijanski, francuski
Titl: srpski

 

 

Link to comment


 Kino klub “Barut” funkcioniše kao nezavisni direktno-demokratski kolektiv. Cilj kolektiva je da, koristeći film kao sredstvo političke komunikacije, stvori prostor za osvešćivanje, obrazovanje i diskusiju, kao i da bude katalizator koji će do tada pasivne gledaoce pretvoriti u aktivne činioce, koji će dokumentovati društvena dešavanja i postavljati pitanja o kojima svi ćute


Dobar razlog za neodlazak







... Shiit has hit the fan

Link to comment
20 hours ago, morgana said:

isla sam ja nekad prije pandemije, a i sutra cu ako budem imala vremena

 

Išao bih i ja, ali derbi

 

Nekad mi je krivo što sam takav seljak

Nekad baš i ne

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, April said:

 

Išao bih i ja, ali derbi

 

Nekad mi je krivo što sam takav seljak

Nekad baš i ne

 

ja postujem derbi

i na kraju nemam vremena da odem veceras na film, ali praticu program, bude bas dobar, pa idem cim obaveze dozvole

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...