Jump to content
IGNORED

RoGa (ta zver uzima 21i) 2022


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Greek Freak said:

Pa nece biti da nema logike ni u tragovima. Kladionice su imale Novaka kao ozbiljnog favorita, kvota na njega je bila oko 1.45. Naravno, ne desi se uvek ono sto kladionica prognozira (ne pobedjuje uvek favorit, jelte), ali Novak jeste bio favorit onoliko upravo koliko su to kvote pokazivale. Proklete kladionice prilikom obracuna i definisanja kvota uzimaju u obzir i kvantifikuju mnogo vise parametara od onoga o cemu mi ovde diskutujemo. 

Ne pratim kladionice, ali sve i i da objave ne znam kakvu prognozu, staviti Nadala na RG u podredjeni polozaj pre meca sa sve klinackim parolama, logiku svecom da trazis.

  • -1 1
Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Svi vi koji sumnjate u eru Zverevu, kajaćete se kad dođe vreme.

Redak snimak iz mladosti Saše Vune

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Ne pratim kladionice, ali sve i i da objave ne znam kakvu prognozu, staviti Nadala na RG u podredjeni polozaj pre meca sa sve klinackim parolama, logiku svecom da trazis.

 

Jbt ti si se baš potresao :ohmy:

 

Očigledno je Novak bio favorit ne-samo-meni, ja jesam imao osećaj da će ga pomesti a ne samo pobediti, no ne treba to toliko k srcu da uzimaš. 

  • -1 1
Link to comment

 

45 minutes ago, Greek Freak said:

Pa nece biti da nema logike ni u tragovima. Kladionice su imale Novaka kao ozbiljnog favorita, kvota na njega je bila oko 1.45. Naravno, ne desi se uvek ono sto kladionica prognozira (ne pobedjuje uvek favorit, jelte), ali Novak jeste bio favorit onoliko upravo koliko su to kvote pokazivale. Proklete kladionice prilikom obracuna i definisanja kvota uzimaju u obzir i kvantifikuju mnogo vise parametara od onoga o cemu mi ovde diskutujemo. 

 

On 31.5.2022. at 18:48, aram said:


Opet ova teorija o nekakvim sveznajućim kladionicama koje "stavljaju kvote"? Kvota se uvek određuje na osnovu onoga što se percepira, a ne onoga što je realno. Kladionice samo postavljaju marginu koja će dovesti do toga da suma koja se uplati na 1 bude približna sumi koja se uplati na 2 i menjaju kvote kako teku uplate. I naravno vode računa da suma verovatnoća recipročnih vrednosti kvota uvek bude preko 1 jer ta razlika je njihova zarada.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Lancia said:

Sad si vec dosadan.

 

Samo da ti nisi, ti si ocenio da je Nadal favorit jer to je Nadal na zemlji™ i ne daj bože da ti neko kaže drugačije, pri tom zanemaruješ milion drugih faktora i okolnosti što je koleza lepo napomenuo da kladioničarima ne promiče a i navođene su na samom topiku. 

 

Al ok, Nadal na zemlji™, ti znaš najbolje, sledeći put u kladžu pa se lepo opari.

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:

 

Samo da ti nisi, ti si ocenio da je Nadal favorit jer to je Nadal na zemlji™ i ne daj bože da ti neko kaže drugačije, pri tom zanemaruješ milion drugih faktora i okolnosti što je koleza lepo napomenuo da kladioničarima ne promiče a i navođene su na samom topiku. 

 

Al ok, Nadal na zemlji™, ti znaš najbolje, sledeći put u kladžu pa se lepo opari.

Em si dosadan, em pises nesto sto ja nikad nisam napisao. Budi pristojan, pa to navedi.

Link to comment
45 minutes ago, Lancia said:

Ne pratim kladionice, ali sve i i da objave ne znam kakvu prognozu, staviti Nadala na RG u podredjeni polozaj pre meca sa sve klinackim parolama, logiku svecom da trazis.

 

Ako je kvota na Đovaka bila 1.45 Nadal je de facto stavljen u podređen položaj. Nije Novak bio favorit samo kod njih već i u mnogim najavama i mišljenjima. Postoji brdo razloga za takvo razmišljanje, neki navedeni ovde, neki ne. I Nadal nije Nadal od pre 10 godina, pogotovu ne protiv Novaka koga je u poslednjih 7, 8 godina pobedio svega par puta na 3 dobijena a poslednji put kad su igrali na RG - izgubio.

 

Ono što ne razumem je, uopšte šta je tvoj problem? Što sam se osmelio da pišem kako osećam da će Đoković da ga rašrafi, "klinačkim" rečnikom? Pa izvini što sam se usudio, takav mi je bio osećaj, mislio sam da ne samo da će da rašrafi njega, nego i svakog sledećeg do kraja, zajeb jbg. Kao što rekoh, baš baš retko dajem bilo kakve prognoze kada je on u pitanju, znamo, a evo i opet sm se uverili, kako može da mu bude promenljiva forma, i ne samo ona već pristup meču, govor tela, ponašanje na terenu i sl. Mislio sam da će na čistu fiziku i staminu da ga sabije, msm nije ni bitno šta sam mislio u krajnjem slučaju... 

  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Ros said:

danas krenula nova epizoda serijala "bolovi rafaela nadala".

pitanje je da li ce igrati do kraja sezone ili uopste ikad vise jer mora da sredi stopalo

 

blablabla

Kako kladionice reaguju na Nadalov bol :lolol:?¿

Link to comment

Kladionice retko grese sa procenom kvota (bar ove poznate strane). Za pojedine sportove, poput hokeja ili bejzbola, smo se drugar i ja takmicili oko postavke kvota i granica i obicno pogadjali, posto je statistika, odnosno jacina tima primarni parametar. Tenis je kao individualni sport specifican, pa je i margina za iznenadjenja veca (iznenadjenja u smislu prolaza vece kvote). Onog dana kada je Novak porazen, oc cetiri para, nijedan favorit nije dobio recimo.

Naravno, nakon nacelne postavke kvota, iste se menjaju prema pravcu uplate.

Link to comment

Danas sjajni ženski mečevi. Baš onakvi kakve volim. Nadam se da će u budućnosti biti više ovakvih. Pogotovo u prvim nedeljama slemova kad zauzmu teren pre nekog interesantnog muškog meča. 

Link to comment

Ova Swiatek Svjontek kad bi se gledalo samo po igrackim kvalitetima i kad bi zene imale bilo kakvu mentalnu stabilnost, osvojila bi otprilike 90% GS turnira u narednih ne znam koliko, 10ak godina. Ovako ce uzeti sutra lagano a posle nestati na par turnira pa opet u krug ali svakako treba lagano da ide u 10+ a mozda i 15ak, prejaka je mala a ostale dobre igracice ili matore ili dileje sto se raspadnu i placu posle dva izgubljena gema u nizu.

Ukinite zenski tenis.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...