Jump to content
IGNORED

RoGa (ta zver uzima 21i) 2022


Ros

Recommended Posts

Primetno je koliko su obojica usporili, Zverev i Alkaraz su igrali mnogo brži i dinamičniji tenis. Ukoliko Zverev ne prsne u glavi mislim da ima realne šanse da pobedi Nadala. 

 

Mislim da je atmosfera pre meča u kojoj je Nadal proglašen maltene za autsajdera uticala na konačan ishod, ludi Ivanišević kao da nije bio tu pre dve godine. 

 

 

Link to comment
38 minutes ago, Drako said:

Meni je, nakon odgledanog meca, doduse zadnja 2 seta na preskoke,  jasno da Đoković jednostavno nema u sebi tu iskru koja bi ga izdvojila i osamila na teniskom nebu, nema tu dozu drskosti i ubilackog instinkta (sportskog). Sve ostalo poseduje, talenat, rad, psihu ali...

U svakom bitnom mecu, koji je trebao da ga ucini besmrtnim u nekom statistickom segmentu on je dolazio na teren da igra alibi tenis, kao da se plasi da teniski sebe "obozi". Na rg 2011donosi neverovatan niz uzastopnih pobeda i onda, igrajuci tih, a i narednih meseci tenis zivota, gubi polufinale protiv Federara, koji je na sljaci, u odnosu na Đokovića, kao bambi na ledu. I on odigra jedan od najlosijih meceva te godine.

Prosle godine na USO, igra odličan tenis, u poziciji je da uradi ono sto verovatno nikom nikada neće poći za reketom i osvoji zlatni slem, usput i da povede po broju osvojenih slemova i on opet odigra ocajan mec, mlako, mlitavo, bez servisa, svo vreme u dubokoj defanzivi.

Sinoć ima priliku da definitivno izdvoji sebe na prestolu i on počinje meč kao da je 50-o rangirani igrač, saljući alibi lopte jednom Nadalu, po sredini terene, bez dubine i ostrine, prave poslastice za Nadala. Onda se polovinim drugog seta budi, pocinje da plese ne terenu, Nadal bukvalno ne zna sta ga je snašlo, rekoh to je to, i onda, iskljucenje...kao da je mentalna blokada. Isto to i pocetkom 4-og seta, odlicna igra, raznovrsni i precizni udarci i onda ponovo prelazak na defanzivnu auto pilot igru.

I sve to se isto desavalo i na Olimpijskim igrama, jer da je bilo gde uzeo zlato, bio bi jedini teniser koji ima osvojene sve relevantne teniske turnire.

Kao da mu neko blokira mozak kad dodje na sam prag teniskog Partenona.

Dakle, on je fantastičan teniser, čovek koji je u par navrata i u ne malim vremenskim intervalima igrao verovatno najbolji tenis koji se i koji će se ikad igrati, ali u njegovoj glavi postoji neka psiholoska blokada koja ga sprecava da to i krunise upecatljivim brojkama, tj, brojkama koje niko ne moze da ospori.

Shodno tome, posle sinoć, za mene je Nadal neosporivo najbolji teniser svih vremena, na zalost.

 

A u stvari je mnogo jednostavnije. Usao je lose u mec, isto kao i prosle godine, vratio se u mec isto kao i prosle godine ali, za razliku od prosle godine, ove godine nije odigrao nijedan mec duzi od tri seta pre nego sto je dosao u situaciju da igra na RG protiv Nadala, sto je fizicki najzahtevniji mec koji uopste moze da se odigra u tenisu. Sad ce imati vremena da razmislja zasto je usao onako lose u mec ako je mogao da pretpostavi da ima goriva za tri i po seta. Porazi od Rafe u Parizu nisu nista novo, ovaj je dosao malo neocekivano jer je Novak bio u odlicnoj formi a ljudi su se po ko zna koji put primili na Nadalove prazne price o povredama i losoj formi, ali nista se posebno neobicno, najmanje neverovatno, nije desilo. Da bi pobedio Rafu u Parizu Novak mora da bude potpuno fit inace od tog posla nema nista.

Link to comment
4 hours ago, aram said:

Sinoć sam u stvari def. shvatio jednu stvar - budalesanja oko vakcine su me u velikoj meri lišila emocija kad je Njole u pitanju. OK, pre ću navijati za njega nego za nekog ko nije naš, ali ni deseti deo onoga kako sam nekada.

 

Meni je prelomni momenat bio druženje/kampanja s Vučićem pred izbore.

  • +1 2
Link to comment
43 minutes ago, lazni said:

ludi Ivanišević kao da nije bio tu pre dve godine. 

 

I šta uopšte njemu može Ivanišević da pomogne na Rolan Garosu?? Da pričaju o fudbalu i pičkama?

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...