Jump to content
IGNORED

RoGa (ta zver uzima 21i) 2022


Ros

Recommended Posts

1 minute ago, Nikola77 said:

sramotno odigran taj brejk, do 6:1 mislim da je nadal bukvalno osvojio jedan poen, sve ostalo je novak poklonio. da ne znam ko igra pomislio bih da je u pitanju još jedan prosečan teniser koji se u strahu samouništi pred nadalom. udaranje loptice iz sve snage, traženje ćoškova i linija kako bi se skratio poen, savršeno kako ne treba igrati protiv nadala.

 

Mislim da očigledno nije više imao snage/svežine, zato je i skraćivao, toliko glup nije

  • +1 1
Link to comment

Cak je imao finu sansu za epski povratak u tajbrejku posle 1-6, ali je poslednji poen odigrao kao i citav mec - previse kljakavo da bi ugrozio neuporedivo sigurnijeg Rafu.

 

Jebiga, na 3-0 sam mislio da ga ima, ali je onda neobjasnjivo potonuo. Gresio je kao blesav, ne znam da li je 3 poena ukupno uzeo u 5 Nadalovih servis gemova, svaka razmena je isla Rafi, do onih set lopti se dobrim servisima dovukao. Tesko da bi imao sanse u petom setu. 

 

Jebiga, zasluzeno.

Link to comment
 
Mislim da očigledno nije više imao snage/svežine, zato je i skraćivao, toliko glup nije
Naravno

Otpustio kondicionog, on će to na foru
  • +1 1
Link to comment
 
Izgubio bi 5 svakako, Nadal izgleda kao da može igrati još jedan meč posle ovog. Povređeno stopalo [emoji38]
Među njima je takvo rivalstvo da se proteže mesecima pre GS, podredili su svoj život istim i Madrid je to pokazao. Na 5:3 kad je Rafa išao da zameni reket mislim da je rekao sudiji par puta time-out? Imao je pravo na još jednu pauzu posle seta? Tu je možda popustio fokus Noletu jer je posle pauze na 1:1 Nadal izašao preporođen i fokusiran. Tih 6:2 u trećem ne mogu da razumem

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
12 minutes ago, mlatko said:

Među njima je takvo rivalstvo da se proteže mesecima pre GS, podredili su svoj život istim i Madrid je to pokazao. Na 5:3 kad je Rafa išao da zameni reket mislim da je rekao sudiji par puta time-out? Imao je pravo na još jednu pauzu posle seta? Tu je možda popustio fokus Noletu jer je posle pauze na 1:1 Nadal izašao preporođen i fokusiran. Tih 6:2 u trećem ne mogu da razumem

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Realno Nadal je ima dva brejka u drugom, Novak je napravio čudo što je uopšte ovo bilo donekle tesno, za dlaku je izbegao reprizu meča iz 2020.

Link to comment

Ovo je ozbiljna tragedija sada. Rafa ako uzme (a hoće) novi slem, Đevrek ga je ugasio.
Imao je previše šansi. Ovo je mnogo težak poraz. Na mnogo nivoa ga je potencijalno skucao.

Link to comment

Ja nisam nešto ubeđen da je nekom mađijom i uzeo 5. set da bi izašao na kraj sa Zverevim i posle još ko god bude čekao u finalu. Prošle godine je bio u daleko boljem stanju i finale je počeo s 2 seta zaostatka. Uzgred ne treba zaboraviti da pre 5 nedelja u Beogradu nije imao snage za 3 seta, ovo je veliki napredak, ali još uvek nedovoljno jbg

  • +1 1
Link to comment

Prestala sam da gledam posle drugog seta, uverena da Novax ne može ništa protiv Povređenog stopala. I dalje mi nije jasno šta se dogodilo u prvom setu. Novak se isto kao i Rafa prošetao do 1/4 finala, nije izgubio set, nije se nešto ni preterano fizički istrošio, delovao samouvereno i spremno i onda se na početku meča pojavi umorni i slabački strac Fočo od stotinu ljeta.

Povrh svega delovao je kao i da je psihički u minusu ili kao da je na teren poslao svog najlošijeg klona.

Podbacio je i on i ceo njegov tim oko pripreme za ovaj meč, a možda i turnir.

  • +1 3
Link to comment
4 minutes ago, Glass Joe said:

Može se sad i definitivno reći, mozda Nadal nije bolji igrač od Novaka, ali se ponasa pametnije i lakse ide kroz zivot.

 

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Arkadija said:

 

Povrh svega delovao je kao i da je psihički u minusu ili kao da je na teren poslao svog najlošijeg klona.

Podbacio je i on i ceo njegov tim oko pripreme za ovaj meč, a možda i turnir.

 

Svaki od prva tri seta je otvarao on sa servisom, i svaki od tih servisa je izgubio. Četvrti set je takođe otvorio svojim servisom i tu ga je napokon osvojio. Na pola prvog seta sam počeo da se molim da gemovi ne odu u deuce, jer ako odu sledi neko teško mučenje i x razmena sa izvesnim ishodom a to je gubitak gema.

 

Ne pamtim kada sam ga gledao ovako nestabilnog, masa elemenata igre mu je išla od sjaja do očaja i nikako se nije zadržavala na top nivou. Servis nestabilan, igra na mreži nestabilna, neiznuđene bh greške sam prestao da brojim u drugom setu, ne bi me čudilo da je samo njih imao preko 30. Otprilike toliko puta je i namestio Nadalu fh paralelu za viner, iako zna da kad mu ovaj to raspali može samo tužnim pogledom da isprati lopticu.

 

Ali na kraju dana nisam smoren. Očigledno je da je onaj cirkus i neigranje u prom kvartalu uzelo svoj danak i on naprosto nije stigao na RG u top formi koja mu je potrebna da dobije Nadala na šljaci. Realno nema za čim da žali, čak ni za onim propuštenim set loptama. Ne bi mu to mnogo značilo u petom setu, a i da se nekim čudom provukao sinoć, dotukao bi ga Zverko ili bi pukao finale protiv nekog Rubljeva ili Ruda pa bismo tek onda bili ubedačeni.

 

Jedino što me bedači je to što ne vidim kako ovo može da se značajno podigne do Vimbldona, tj. do nivoa potrebnog da se podigne pehar. Vajdino odsustvo takođe ne pomaže, naprotiv. Ivanišević, uz svo poštovanje, nije Vajdin kalibar. Posle toga ide USO gde verovatno neće ni igrati, pa AO23 gde opet neće igrati, praktično ga čeka slem pauza od godinu dana sad.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...