Jump to content
IGNORED

RoGa (ta zver uzima 21i) 2022


Ros

Recommended Posts

Promeniti naslov teme u Ćelava zver uzima 22:sad:

 

 

 

esid: pri tom, ne mislim na Nikodija.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment

ako mu doista vise nema igre na tlu USA i AUS, onda bi mogao da se posveti raznim Umazima, Sofijama, Becevima i sl. 

- komotniji nacin da se pojuri trocifreni broj atp titula

i naravno na zaboravi na poziciju br1 ubuduce

 

Edited by TS-CS
Link to comment

Sinoć sam u stvari def. shvatio jednu stvar - budalesanja oko vakcine su me u velikoj meri lišila emocija kad je Njole u pitanju. OK, pre ću navijati za njega nego za nekog ko nije naš, ali ni deseti deo onoga kako sam nekada.

  • +1 9
Link to comment
16 minutes ago, Filozof manijak said:

Promeniti naslov teme u Ćelava zver uzima 22:sad:

 

 

 

esid: pri tom, ne mislim na Nikodija.

Kum je dao ime apostrofirajući jednu, a previđajući drugu rogatu zver.

 

Hej, koji si znak?

Bik, ......

Link to comment
11 minutes ago, aram said:

Sinoć sam u stvari def. shvatio jednu stvar - budalesanja oko vakcine su me u velikoj meri lišila emocija kad je Njole u pitanju. OK, pre ću navijati za njega nego za nekog ko nije naš, ali ni deseti deo onoga kako sam nekada.

Baš tako. Juče sam sa uživanjem pratila meč između Zvereva i Alkaraza. S drugen strane, čim je počeo da se muči na prvu lopticu na svoj servis, ja sam krenula da nešto pospremam po kuhinji, da vidim koji veš ću da ubacim u mašinu isl. Ranije bih se živa pojela, a juče, amo sam mislila, gle, vidi budale, pa samo ti budi dosledan u idiotlucima, neka ti bude.......

  • +1 4
Link to comment

A što ne bi igrao u Australiji? Promenila se vlast, ovi ima da peru ruke od svih budalesanja prethodnika pa neće ni Đokovića zaboraviti. Ako se ne bude tražila vakcina verujem da će igrati i na USO i na AO... ako pak i dalje bude trebala vakcina a on neće da se bocne onda neka gleda kako Nadal uzima 25. titulu tamo u Januaru :)

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, Dziber said:

Kako je Novacxs sjebo ppp tennis... :wub::heart::zeka:

Kojom brzinom se izlije kanalizacija, cim Novak izgubi, cudo jedno.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, red star forever said:

Što neće igrati, nije valjda da još uvijek ne daju ulazak bez vakcinacije? 🤦

 

U US jos uvek, ko zna dal ce promeniti do septembra. Ako Nadal ode na 22 ovde, bojim se da je trka gotova. Da mi je neko npr posle proslog vimbldona reko da ce ovakva da mu bude sezona 2022 poslo bi ga na treznjenje

Link to comment

Meni je, nakon odgledanog meca, doduse zadnja 2 seta na preskoke,  jasno da Đoković jednostavno nema u sebi tu iskru koja bi ga izdvojila i osamila na teniskom nebu, nema tu dozu drskosti i ubilackog instinkta (sportskog). Sve ostalo poseduje, talenat, rad, psihu ali...

U svakom bitnom mecu, koji je trebao da ga ucini besmrtnim u nekom statistickom segmentu on je dolazio na teren da igra alibi tenis, kao da se plasi da teniski sebe "obozi". Na rg 2011donosi neverovatan niz uzastopnih pobeda i onda, igrajuci tih, a i narednih meseci tenis zivota, gubi polufinale protiv Federara, koji je na sljaci, u odnosu na Đokovića, kao bambi na ledu. I on odigra jedan od najlosijih meceva te godine.

Prosle godine na USO, igra odličan tenis, u poziciji je da uradi ono sto verovatno nikom nikada neće poći za reketom i osvoji zlatni slem, usput i da povede po broju osvojenih slemova i on opet odigra ocajan mec, mlako, mlitavo, bez servisa, svo vreme u dubokoj defanzivi.

Sinoć ima priliku da definitivno izdvoji sebe na prestolu i on počinje meč kao da je 50-o rangirani igrač, saljući alibi lopte jednom Nadalu, po sredini terene, bez dubine i ostrine, prave poslastice za Nadala. Onda se polovinim drugog seta budi, pocinje da plese ne terenu, Nadal bukvalno ne zna sta ga je snašlo, rekoh to je to, i onda, iskljucenje...kao da je mentalna blokada. Isto to i pocetkom 4-og seta, odlicna igra, raznovrsni i precizni udarci i onda ponovo prelazak na defanzivnu auto pilot igru.

I sve to se isto desavalo i na Olimpijskim igrama, jer da je bilo gde uzeo zlato, bio bi jedini teniser koji ima osvojene sve relevantne teniske turnire.

Kao da mu neko blokira mozak kad dodje na sam prag teniskog Partenona.

Dakle, on je fantastičan teniser, čovek koji je u par navrata i u ne malim vremenskim intervalima igrao verovatno najbolji tenis koji se i koji će se ikad igrati, ali u njegovoj glavi postoji neka psiholoska blokada koja ga sprecava da to i krunise upecatljivim brojkama, tj, brojkama koje niko ne moze da ospori.

Shodno tome, posle sinoć, za mene je Nadal neosporivo najbolji teniser svih vremena, na zalost.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

Kojom brzinom se izlije kanalizacija, cim Novak izgubi, cudo jedno.


a? ja nešto ne videh neko veliko pljuvanje po Novaku?

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, arheolog1981 said:

A što ne bi igrao u Australiji? Promenila se vlast, ovi ima da peru ruke od svih budalesanja prethodnika pa neće ni Đokovića zaboraviti. Ako se ne bude tražila vakcina verujem da će igrati i na USO i na AO... ako pak i dalje bude trebala vakcina a on neće da se bocne onda neka gleda kako Nadal uzima 25. titulu tamo u Januaru :)

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 

Dobio 3 godine zabrane ulaska u AUS kao dodatnu kaznu uz glavnu kaznu ekspresne deportacije.

 

Prvo treba valjda da se ukine ili ublaži ta kazna (što nije nemoguće), pa tek onda da dođe do Melburna.

Smena vlasti nije automatsko brisanje donešenih i potvrđenih odluka predhodne vlasti.  ↓

 

Spoiler

2022-01-17

https://www.rts.rs/page/sport/sr/story/38/tenis/4667713/djokovic-dubai-aerodrom-australija-deportacija-zabrana.html

 

"U međuvremenu, stigla je informacija da će mu zbog deportacije biti zabranjen ulazak u Australiju na tri godine, što je potvrdila i ministarta unutrašnjih poslova Keren Endrjuz.

To znači da, u slučaju da ne dođe do promene odluke što se ranije događalo, devetostruki šampion neće moći da se takmiči na Australijan openu sve do 2025. godine, ukoliko ne podnese žalbu koju će Australija prihvatiti, ili čelnici ne preinače odluku o trogodišnjoj zabrani.

"Ukidanje vize je potvrdio Federalni sud, tako da, kao rezultat toga, njemu će biti zabranjen ulaz u zemlju na tri godine", rekla je ministarka Endrjuz za australijske medije.

Trogodišnja zabrana može biti ukinuta, ali o tome se još ne razmatra.

"Zabrana može da se ukine u slučajevima kada se razlog za to dokaže, ali to nije nešto o čemu će se razmatrati danas ili sutra, već u budućnosti. Svako ko aplicira za ukidanje zabrane mora da prođe kroz isti proces, nije bitno da li je Novak Đoković ili neko drugi. Taj proces nije pravolinijski. Ovu sagu smo mogli da izbegnemo da je Novak Đoković bio vakcinisan", dodala je ministarka.

I premijer Skot Morison potvrdio je da postoji mogućnost da se vrati u Australiju.

"Ne želim ni na koji način da utičem na buduće odluke, ali postoji mogućnost da se Đokoviću dozvoli ulazak u Australiju pod određenim okolnostima", izjavio je prvi čovek Australije."

 

Link to comment

mislim da je nakon svega što mu se izdešavalo, ovo i dalje pristojan povratak, uz naravno cenu koji je morao da plati.

3 slema, poraz od zvereva na oi pa pobeda nad njim na uso, poraz od medvedeva, plakanje nad istorijskom šansom pa pobeda nad njim u parizu, pritvor u australiji, odlazak vajde... previše čak i za njega.

 

rafine pauze su očigledno bolje smišljene.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...