Jump to content
IGNORED

Solomonsko rešenje za Solomonova ostrva?


vememah

Recommended Posts

  • vememah changed the title to Solomonsko rešenje za Solomonova ostrva?

 

Quote

 

Bugger Ukraine, send Bushmasters to Solomons

 

Zelensky’s propaganda skills are not in question. But Ukraine is 13,000kms from Australia and entirely irrelevant to our strategic considerations.

Meanwhile, 1500kms from Australia, freedom is being sunk by Chinese gunboat diplomacy.

 

 

Quote

 

Australia must be willing to invade the Solomon Islands and topple its government if that’s what is necessary to stop a proposed security pact between China and the Pacific nation going ahead, one commentator has argued.

David Llewellyn-Smith, founding publisher of MacroBusiness and former owner of leading Asia Pacific foreign affairs journal The Diplomat, says this is “Australia’s Cuban missile crisis” and chillingly warns a Chinese naval base in the Solomons would be “the effective end of our sovereignty and democracy”

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Friend said:

Zasto bi napali suverenu drzavu koja ima pravo da na svojoj teritoriji radi suvereno po zelji i ne ugrozava nikoga.

Nemo da zezas, mada se opasno namestilo. 

 

Nisam imao pojma gde su ta ostrva. Kada sam pogledao na karti, jeste zeznuto da se tamo Kinezi navuku. Mislim ne sutra, ali nije dobro u nekoj blizoj i daljoj buducnoati. 

Kada sam shvatio da je Guadalkanal deo tih ostrva, stvari postaju jos jasnije. Ako to to ostrvo bilo vazno u vreme ww2, sigurno je vazno i danas.

Link to comment
On 29.4.2022. at 12:30, Friend said:

Namestilo se i to akademski 1/1 samo sto ce sad pronaci bitne "principijelne" razlike, a koje su u stvarnosti rasistickog karaktera.

Mnogi su pominjali da bi Kina mogla da krene da kopira Rusiju. Kad ono, kopiraju NATO.:cool:l

Ne postoji princip po kom bi se ovo osporavalo, a podržavala Ukrajina. 

  • +1 1
Link to comment

I tvoje šaljivo predviđanje i Morisonova/Datonova izjava na drugom kraju skale komentarišu besmislenu pretpostavku. Jes, baš Kina nema pametnija i unosnija posla sa Australijom nego da joj gura prst u oko gradeći vojnu bazu na Solomonovim Ostrvima koja nemaju pametnija i unosnija posla sa Australijom nego da joj guraju prst u oko dozvoljavajući tako nešto. Klasično predizborno kukurikanje - političar sam sebi nabaci volej pa poentira, preti, hrabro povlači crvene linije. Beat me till the morning.

 

Za one koji ne znaju, nije ovo nikakav presedan, Solomonova ostrva su 2017. napravila sličan dogovor sa Australijom.

 

The treaty allows for Australian police, defence and civilian personnel to deploy to the Solomon Islands to assist with a range of security threats, including natural disasters, where both governments agree.

 

Siromašni pa žickaju u nesvrstani fazonu, a sad je odličan trenutak.

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Update: kukurikanje se obilo liberalima o glavu. Bila je analiza tokom izborne noći koja je pokazala da je u jedinicama sa značajnim udelom glasača koji pričaju kineski kod kuće broj glasova za liberale opao i do dva puta više u odnosu na nacionalni prosek.

  • Hvala 1
Link to comment

Kinezi nastavljaju da pletu mrezu.

 

Ima jedan tvit odgovor na ovaj gore, ne znam koliko je tacan ali poznavajuci bivseg PMa ne bi me cudilo da je tacan:

 

 

 

Edited by borris_
  • Hvala 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...