Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

^

 

Naravno, ko bi uopšte mogao da pomisli da će takvog osvedočenog velikog humanitarca & domaćina široke duše uhapsiti zbog lopovluka.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
Quote

On [vlasnik Elita gradnje Vojkan Krstić] je poznat investitorima i vlasnicima građevinskih firmi u Beogradu, koji su ga u više navrata optužili da ih ucenjuje, zahtevajući od njih da šut i otpad sa gradilišta voze na njegove divlje deponije, na čemu on zarađuje velike sume novca.

novosti.rs/hronika/hapsenja-i-istraga/1084379/najnovije-vesti-uhapsen-vojkan-krstic


Pa kaže Nikola Jovanović:

Quote

Centar za lokalnu samoupravu (CLS) ocenio je danas da hapšenje vlasnika "Elita gradnje" i "Spasilačkog centra Srbije" Vojkana Krstića, potvrđuje da su "divlje deponije najisplativiji kriminalni biznis u Beogradu".

„Krstić je, u saradnji sa pojedinim gradskim i opštinskim funkcionerima, ucenjivao investitore i izvođače da odvoze šut i otpad na njegove divlje deponije“, navodi se u saopštenju CLS.

Oni su zatražili da se sistemski reši problem te vrste kriminala u Beogradu, kao i da se „pravdi privedu odgovorni javni funkcioneri“.

https://nova.rs/vesti/drustvo/cls-divlje-deponije-najisplativiji-kriminalni-biznis-u-beogradu/

 

Simpatičan mladić.

Edited by vememah
Link to comment

Zamislite paralelni univerzum gde Nolo nije postao Nolo nego je zavrsio menadzment u menadzerstvu, i Srdjanovo mesto u njemu. 

Edited by Plajvi
Link to comment
On [vlasnik Elita gradnje Vojkan Krstić] je poznat investitorima i vlasnicima građevinskih firmi u Beogradu, koji su ga u više navrata optužili da ih ucenjuje, zahtevajući od njih da šut i otpad sa gradilišta voze na njegove divlje deponije, na čemu on zarađuje velike sume novca.
novosti.rs/hronika/hapsenja-i-istraga/1084379/najnovije-vesti-uhapsen-vojkan-krstic

Pa kaže Nikola Jovanović:
Centar za lokalnu samoupravu (CLS) ocenio je danas da hapšenje vlasnika "Elita gradnje" i "Spasilačkog centra Srbije" Vojkana Krstića, potvrđuje da su "divlje deponije najisplativiji kriminalni biznis u Beogradu".
„Krstić je, u saradnji sa pojedinim gradskim i opštinskim funkcionerima, ucenjivao investitore i izvođače da odvoze šut i otpad na njegove divlje deponije“, navodi se u saopštenju CLS.
Oni su zatražili da se sistemski reši problem te vrste kriminala u Beogradu, kao i da se „pravdi privedu odgovorni javni funkcioneri“.
https://nova.rs/vesti/drustvo/cls-divlje-deponije-najisplativiji-kriminalni-biznis-u-beogradu/
 
Simpatičan mladić.


Kad je bila frka oko odlaganja šuta na lokalitetu Reva i cele frke oko toga, iskočile su zanimljive "glave".
Izgleda da je to odlaganje šuta ozbiljan biznis.







... Shiit has hit the fan


Link to comment
10 minutes ago, James Marshall said:

ali ovi skorojevići sa ovim tompusima, tačno je ono lakmus papir za seljobera i paćenika, bar na našim prostorima

Mislim da je u istoriji covecanstva samo Jordan mogao da pusi tompus i da ne izgleda kao kompletni dziber.

Link to comment

Kako li je Srki mogao da zna, nije da je ovaj članak od pre dve godine ili ovaj drugi od pre godinu dana mogao da se nađe sa dva klika. Oh wait...

 

Quote

Predistražni postupak nad sedmoricom šofera i [vlasnikom firme "Elita gradnja" Vojkanom] Krstićem kao njihovim nalogodavcem je završen, a u narednom periodu kreću njihova saslušanja pred tužilaštvom. (...)

(...) godinama nasipao građevinski otpad na ilegalnoj deponiji (...)

(...) protivno zakonu eksploatiše državno zemljište (...)

(...) žitelji Kumodraža svedočili da im je Krstić pretio da će ih pobiti kada su se pobunili protiv njega (...)

(...) priče nekoliko vlasnika građevinskih firmi koji su ga optužili da ih ucenjuje i traži od njih da sav otpad sa gradilišta odvoze isključivo na njegove divlje deponije, za šta im naplaćuje od 1.200 do 1.700 dinara po kamionu (...)

(...) u Ulici Milorada Jovanovića bb na Čukarici nasut komunalni i građevinski otpad na površini od šest hektara i visini do 15 metara! Godinama je po 150 kamiona dnevno istovaralo šut na toj lokaciji, a o užasu i svakodnevnom teroru građevinskih šlepera svedočili su i stanari okolnih zgrada.

republika.rs/vesti/drustvo/191888/blizi-se-epilog-afere-divljih-deponija-krstic-pokusava-da-izbegne-corku-pa-krivicu-svaljuje-na-vozace

 

Quote

Počinje suđenje Vojkanu Krstiću vlasniku "Elita gradnje".

Potvrđena je optužnica za protivpravno zauzimanje zemljišta i krenula je faza glavnog pretresa.

Njemu će se suditi po članu 218. krivičnog zakona, sto je blaže krivično delo od početne faze istrage, kada je Krstić bio osumnjičen i za ugrožavanje životne sredine, jer je otpad istovarivao na zelenu površinu grada Beograda.

republika.rs/hronika/hronika/262826/pocinje-sudenje-vojkanu-krsticu-preti-mu-tri-godine-zatvora

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Joe D said:

Mislim da je u istoriji covecanstva samo Jordan mogao da pusi tompus i da ne izgleda kao kompletni dziber.

i Tito, ali dobro ni on nije sa naših prostora 

 

200.gif

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
Quote

Da li verujete institucijama ili svojim očima? Tako bi mogla da počne priča iz beogradskog naselja Kumodraž gde meštani tvrde da već tri godine postoji divlja deponija, dok nadležne institucije, isto toliko, tvrde da to što meštani vide nije deponija.

Ni opštinska inspekcija, ni gradska, ali ni Srbija šume – niko nije video deponiju u Kumodražu. Osim onih koji tu žive. (...)

Blokadom lokalnog puta pokušali su da zaustave kamione kojih je, tvrde, na stotine dnevno. Sve se, kažu, završilo pretnjama vlasnika placa, oca i sina.

„Ja krenem na put, tu četiri džipa, ja se vratim, a Vojkan kaže „ako se pobunimo, krvi će biti do kolena“. Kažu mi: Pa je l’ vi znate s kim ste se vi zavadili? Nisam se ja zavadila, ja branim moj kućni prag“, kaže  meštanka Jadranka Janjić.

Vlasniku placa Vojkanu Krstiću bilo je, kako kaže, ispod časti da se pojavi u priči u kojoj ga predstavljaju kao nekog ko se svađa s komšijama jer je, tvrdi, poznat samo po dobrim i humanim delima. U razgovoru pred isključenom kamerom demantovao je da su on i njegov otac pretili bilo kome, ali i tvrdnje da imaju divlju deponiju.

„Plac u Kumodražu je moje privatno vlasništvo i tu parkiram teške građevinske mašine, budući da posedujem građevinsku firmu. Ne nasipam ni zemlju ni šut. Sve ovo dvojica komšija rade da bi ostvarili svoj lični interes“, tvrdi Vojkan Krstić, vlasnik građevinske firme ELITA gradnja.

I dok vlasnik placa kaže „bogat sam i zato im bodem oči“, meštani kažu „bogat je dovoljno da kupi i nadležne“.

N1: Vi mislite da je vlasnik deponije potplatio nadležne?
Borislav: Ne mislim, nego znam.

Zna, međutim, i inspekcija, da svojim očima nije videla ni 100 ni 200 kamiona, koliko meštani tvrde da ih dnevno prođe.

„Nije moglo biti utvrđeno da se na navedenoj površini odlaže građevinski šut, kabasti otpad i drugo kućno smeće, te nasuta površina nema karakter deponije“, kažu iz Gradske inspekcije.

https://rs.n1info.com/vesti/a247254-deponija-u-kumodrazu-nevidljiva-za-nadlezne/

Edited by vememah
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...