Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

27 minutes ago, pt 2.0 said:

Nemam nikakav razlog da zakopavam glavu u pesak u slučaju NDj, niti je način na koji vidim ličnost i postupke NDj manje poguban po to koliko ga (ne)cenim.

Ne znam zašto je tebi, ili vama, moj utisak o tome da je neko nesvestan zla manje negativan od utiska (meni potpuno nerealnog u delu oko koristi) da je planetarni idol svestan zla ali ćuti radi koristi
 

Uvažavam sve što vi koji drugačije mislite pišete, ali moj utisak o tome je tačno onakav kako sam napisala i neće se promeniti.

 

 

nisam ja merio sta je vise ili manje negativno, mada mislim da je gore ukoliko zna, kad vec pitas. gore je jer ga to cini govnarom, ovo drugo bi ga samo cinilo neizainteresovanim.

komentarisao sam verovanje u to da on ne zna. prosto, srazmere zla su tolike da je prakticno nemoguce ne biti svestan postojanja barem dela toga. 

 

 

Edited by nenad
  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, nenad said:

nisam ja merio sta je vise ili manje negativno

Delovalo je da je tvoja primedba o zakopavanju glave u pesak zapravo vrednovanje da ljudi nisu u stanju da se suoče sa tim koliki je NDj “govnar” (tvoje vrednovanje pasus niže), pa zato zabijaju glavu u pesak. Zato sam izvela taj zaključak o merenju.

 

22 minutes ago, nenad said:

mada mislim da je gore ukoliko zna, kad vec pitas. gore je jer ga to cini govnarom, ovo drugo bi ga samo cinilo neizainteresovanim.

Različito mislimo na ovu temu.

Podjednako vrednujem zlo koje nastaje kao posledica koristoljubivih govnara i nesvesnih ljudi, ljudi koji ne vide nikakvu svoju ulogu ili odgovornost u tome što im se zajednica u kojoj žive i kolektiv u kojem rade raspadaju na njihove oči.

Štaviše, mislim da je svesnih govnara značajno manje od ovih drugih.

 

22 minutes ago, nenad said:

komentarisao sam verovanje u to da on ne zna. prosto, srazmere zla su tolike da je prakticno nemoguce ne biti svestan postojanja barem dela toga

Gomile ljudi koje poznajem ili srećem demantuju ovo što ti kažeš. Čak i ako znaju fragmente dešavanja, uopšte nisu zainteresovani ili nisu u stanju da konsekventno zaključe o posledicama tih fragmenata, kao i o tome šta bi oni lično morali da preduzmu.

Ogroman broj apstinenata na izborima demantuje ovo što ti kažeš. Nas šaka jada koja je na 90% protesta demantuje ovo što ti kažeš. 

Ili smo okruženi nesvesnima ili govnarima. Trećeg nema.

Ja duboko verujem da je u pitanju ovo prvo. Nema toliko govnara.

 

Edit. Da zaključim o NDj - mislim da je on želeo da ode i zahvali se Žvalavom Govnetu jer se ovaj zauzeo u Australija slučaju, i ne mislim da je ičim “ucenjen” (kako mrzim tu reč i njenu zloupotrebu poslednjih godina!) da tamo ode. Sve posledice te odluke treba da snosi - i snosiće - sam.

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

Predlog moderaciji- da se napravi pdf Novak, i onda tu topici "građanin", "sportista", "četnik", "porodica", bilo bi lakše za praćenje nego ovako kad je razbacan po celom forumu.

+NDj erotika

  • Haha 3
Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

Delovalo je da je tvoja primedba o zakopavanju glave u pesak zapravo vrednovanje da ljudi nisu u stanju da se suoče sa tim koliki je NDj “govnar” (tvoje vrednovanje pasus niže), pa zato zabijaju glavu u pesak. Zato sam izvela taj zaključak o merenju.

 

Različito mislimo na ovu temu.

Podjednako vrednujem zlo koje nastaje kao posledica koristoljubivih govnara i nesvesnih ljudi, ljudi koji ne vide nikakvu svoju ulogu ili odgovornost u tome što im se zajednica u kojoj žive i kolektiv u kojem rade raspadaju na njihove oči.

Štaviše, mislim da je svesnih govnara značajno manje od ovih drugih.

 

Gomile ljudi koje poznajem ili srećem demantuju ovo što ti kažeš. Čak i ako znaju fragmente dešavanja, uopšte nisu zainteresovani ili nisu u stanju da konsekventno zaključe o posledicama tih fragmenata, kao i o tome šta bi oni lično morali da preduzmu.

Ogroman broj apstinenata na izborima demantuje ovo što ti kažeš. Nas šaka jada koja je na 90% protesta demantuje ovo što ti kažeš. 

Ili smo okruženi nesvesnima ili govnarima. Trećeg nema.

Ja duboko verujem da je u pitanju ovo prvo. Nema toliko govnara.

 

Edit. Da zaključim o NDj - mislim da je on želeo da ode i zahvali se Žvalavom Govnetu jer se ovaj zauzeo u Australija slučaju, i ne mislim da je ičim “ucenjen” (kako mrzim tu reč i njenu zloupotrebu poslednjih godina!) da tamo ode. Sve posledice te odluke treba da snosi - i snosiće - sam.

 

 

sto se prvog pasusa tice, siguran sam da kod tebe to nije slucaj, ali isto tako sam siguran da kod nekih drugih jeste.

 

ima trece, apaticni, kod nas su oni dobar deo problema.

 

sto se novaka tice, slazem se da nije ucenjen. moguce je i da je "samo" zeleo da se zahvali zbog australije, tj da nema drugih interesa tu. ali cak i da je tako, morao je biti svestan zasto je tu podrsku dobio i kako ce taj susret zvalavi da (zlo)upotrebi. 

 

 

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...