Jump to content

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

43 minutes ago, nssar said:

ja sam morao da zakazem termin za testiranje preko eUprave/Zdravlja da bih se testirao u N. Sadu. Sve ostalo je bilo na papiru i rezultate samo morao da podignem licno. Formular se razlikuje od ovog sto izdaje Batut i NEMA ID sertifikata

Zašto?!

Koda nas po kovid ambulantama (barem u ovoj mojoj) ti ne mozes sam da dodjes i trazis da ti urade test. Upucuje te lekar ako imas simptome i sa tim uputom te ukucaju. Radila ja juce kasno popodne PCR.

 

Ima nekoliko mesta u Bgd gde mogu da se rade PCR testovi na licni zahtev (koje placas). To je ono za potrebe putovanja u inostranstvo i sl. 

Edited by pt 2.0
Link to comment
Zašto?!
Koda nas po kovid ambulantama (barem u ovoj mojoj) ti ne mozes sam da dodjes i trazis da ti urade test. Upucuje te lekar ako imas simptome i sa tim uputom te ukucaju. Radila ja juce kasno popodne PCR.
 
Ima nekoliko mesta u Bgd gde mogu da se rade PCR testovi na licni zahtev (koje placas). To je ono za potrebe putovanja u inostranstvo i sl. 
Ne možeš da tražiš u kovid ambulanti, no ako lažeš za simptome postoji velika šansa da i posle negativnog ag testa te upute na PCR







... Shiit has hit the fan

Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ne možeš da tražiš u kovid ambulanti, no ako lažeš za simptome postoji velika šansa da i posle negativnog ag testa 

Sad si me zbunio sa ovim laganjem.

Sva tri puta mene je izabrana lekarka poslala prvo na ag test. Sva tri puta (okt, nov, feb) ag je bio negativan. Onda bi mi zakazala kontrolni pregled tipa za 3-4 dana od inicijalnog dolaska i tada trazila PCR… Nisam ništa lagala, to su bile njene procene. Htela je da potvrdi ipak i putem PCR da sam negativna jer su navodno simptomi bili nalik kovidu.

Možda te nešto nisam razumela, al to je moje iskustvo.

Link to comment
1 hour ago, nssar said:

Sve je ovo meni poznato, osim sta predstavlja ovaj broj testiranih po danu. Je li to za celu Srbiju, za Beograd, samo pcr, svi testovi...?

 

Ponovo, ja sam morao da zakazem termin za testiranje preko eUprave/Zdravlja da bih se testirao u N. Sadu. Sve ostalo je bilo na papiru i rezultate samo morao da podignem licno. Formular se razlikuje od ovog sto izdaje Batut i NEMA ID sertifikata

 

Ima tu dosta pitanja na koja treba odogovriti da bi se tvrdilo da je potvrda o pozitivnom  testu na neki nacin isfabrikovana (kompletno ili delimicno).

 

 

 

Ja sam zakazao pre desetak dana testiranje preko e-uprave, i sve je bilo kao prošli put kada sam se testirao (kraj 2020), rezultat ima ID broj, dobio sam ga na mejl.

 

Jedina razlika je što je sada rezultat stigao 4 sata nakon testiranja umesto za oko 8 sati lkoliko je vremena trebalo krajem 2020. godine.

Edited by boldrock
  • +1 1
Link to comment
Sad si me zbunio sa ovim laganjem.
Sva tri puta mene je izabrana lekarka poslala prvo na ag test. Sva tri puta (okt, nov, feb) ag je bio negativan. Onda bi mi zakazala kontrolni pregled tipa za 3-4 dana od inicijalnog dolaska i tada trazila PCR… Nisam ništa lagala, to su bile njene procene. Htela je da potvrdi ipak i putem PCR da sam negativna jer su navodno simptomi bili nalik kovidu.
Možda te nešto nisam razumela, al to je moje iskustvo.
Ma to govorim ako ti je samo frka da si bio u kontaktu, a nemaš simptome.
A ne bi da plaćaš.
Moja poznanica je tako odradila PCR.

Ja sam u novembru kašljao jako, došao u kovid rekao tako i tako.
Ag negativan ona mi napiše papir za PCR sa merom izolacije do dobijanja rezultata.
I PCR bio negativan.
Doduše nisam ja ni sumnjao da sam pozitivan, ali nisam mogao u DZ kod svog doktora bez toga...







... Shiit has hit the fan


  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Zašto?!

Koda nas po kovid ambulantama (barem u ovoj mojoj) ti ne mozes sam da dodjes i trazis da ti urade test. Upucuje te lekar ako imas simptome i sa tim uputom te ukucaju. Radila ja juce kasno popodne PCR.

 

Ima nekoliko mesta u Bgd gde mogu da se rade PCR testovi na licni zahtev (koje placas). To je ono za potrebe putovanja u inostranstvo i sl. 

 

Za putovanje, i nemoze da se zove telfonom nego jedino preko eUprave i to dobijes jedan termin koji je (izgleda) vazeci za sve tog dana jer se otegne red. I pored svih upisanih podataka na eUpravi ponovo rucno popunjavas podatke na licu mesta

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
54 minutes ago, boldrock said:

 

Ja sam zakazao pre desetak dana testiranje preko e-uprave, i sve je bilo kao prošli put kada sam se testirao (kraj 2020), rezultat ima ID broj, dobio sam ga na mejl.

 

Jedina razlika je što je sada rezultat stigao 4 sata nakon testiranja umesto za oko 8 sati lkoliko je vremena trebalo krajem 2020. godine.

 

To si obavio, nadam se u N. Sadu kao i ja?

Link to comment
55 minutes ago, boldrock said:

 

Ja sam zakazao pre desetak dana testiranje preko e-uprave, i sve je bilo kao prošli put kada sam se testirao (kraj 2020), rezultat ima ID broj, dobio sam ga na mejl.

 

Jedina razlika je što je sada rezultat stigao 4 sata nakon testiranja umesto za oko 8 sati lkoliko je vremena trebalo krajem 2020. godine.

 

Sta si dobio na mejl, kratak link na sajt i obavestenje da je rezultat spreman ili gotov pdf fajl? Da li je u tom prvom mejlu i citanju rezultata bio i ID sertifikata ili samo obavestenje da li je rezultat neg/poz?

Link to comment
11 minutes ago, nssar said:

 

Sta si dobio na mejl, kratak link na sajt i obavestenje da je rezultat spreman ili gotov pdf fajl? Da li je u tom prvom mejlu i citanju rezultata bio i ID sertifikata ili samo obavestenje da li je rezultat neg/poz?

Nisam dugo radio pcr u nsu al nikada mi rezultat nije stizao na email već na ezdravlje. Stizalo je sms obaveštenje da je rezultat gotov.

A za ID ne znam, nisam u prilici sad da gledam.

Edited by maheem
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, nssar said:

 

Sta si dobio na mejl, kratak link na sajt i obavestenje da je rezultat spreman ili gotov pdf fajl? Da li je u tom prvom mejlu i citanju rezultata bio i ID sertifikata ili samo obavestenje da li je rezultat neg/poz?

 

Dobio sam na mejl gotov pdf rezultata svaki put kada sam se testirao (2 x decembar 2020, i sada u januaru 2022). Svi su imali ID sertifikata.

 

Na sms sam dobio obaveštenje da mi je gotov rezultat testa i da mogu da ga pogledam na portalu e-zdravlje.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...