Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

4 minutes ago, Redoran said:

 

Ajde da ne objavim da sam pozitivan (protivno svakoj dobroj praksi) kako medicinski panel u Australiji ne bi provalio da zapravo razmatraju moju prijavu

Prijave su anonimne, panel ne bi mogao da zna koja je njegova prijava. Šta da se zarazio u oktobru i objavio to? Ne bi se prijavljivao za izuzeće?

How yes no

Link to comment
2 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

ubedjen sam da je falsifikat, niko nije toliko lud da ide okolo zarazen. 

možda se iste večeri dezinfikovao u nekoj hiperbaričnoj antivirus komori, narokao se nekim trampoidnim lekovima i suplementima i tako se odmah iz + vratio u - 

ide međ decu, zna da ne može da ih zarazi ali papire za AUS ima, win-win.

  • Haha 3
Link to comment
10 minutes ago, Valkyrie said:

možda se iste večeri dezinfikovao u nekoj hiperbaričnoj antivirus komori, narokao se nekim trampoidnim lekovima i suplementima i tako se odmah iz + vratio u - 

ide međ decu, zna da ne može da ih zarazi ali papire za AUS ima, win-win.

ne, nole ima ovo, jonizator semira osmanagica koji se moze videti u videu pod nazivom "zasto nisam imao koronu"

 

image.png.0d6920419836c65e476029f1f576bff8.png

 

 

da, ovo je semirova faca i slika tunela na jonizatoru.  btw, semir je imao upalu pluca i doktori su rekli da ima koronu. on je snimio video gde je rekao da je to laz i da je imao uplau plucne maramice. 

Edited by Кристофер Лумумбо
  • +1 1
  • Haha 3
  • Hvala 1
Link to comment
52 minutes ago, Tsai said:

moguce je i da su probali vise puta da dobiju izuzece, na gluten, celijakiju i ko zna sta jos pa nije upalilo i onda stani pani

 

A anonimnost? Koliko ima 34godišnjaka na ATP-u, sa celijakijom, koji nisu vakcinisani? :sleep: 

 

 

38 minutes ago, maheem said:

Još malo kalendara zavere:

12.1. Djokovic priznaje da je preksrsio mere samoizolacije

14.1. Gojkovic izjavljuje ovo:

U ovom trenutku po važećem zakonu, kada ste pozitivni na koronavirus, stiže nalog na samoizolaciju od sanitarne inspencije. U slučaju da je prekršite, po tome što to neko sazna, policija je dužna da vas vrati u samoizolaciju. Nažalost, ne postoji zakonska mera koja bi naterala nekog na samoizolaciju", naveo je Gojković.

 

Ova poslednja rečenica je stvarno biser.

 

Kada smo kod kućne izolacije...

 

Quote

 

Uredba o merama za sprečavanje i suzbijanje zarazne bolesti COVID-19

 

Član 2. (važio do 16.01.2022. godine kada je smanjen period kućne izolacije na 7 dana)

Lica obolela od zarazne bolesti COVID-19 izoluju se i leče u objektima koji su posebno određeni i pripremljeni za izolaciju i lečenje obolelih.

Lica iz stava 1. ovog člana dužna su da prihvate izolaciju u za to određenim objektima i da se pridržavaju mera i uputstava koje naredi nadležni doktor medicine, odnosno doktor medicine specijalista epidemiologije.

Lice koje se ne pridržava naloga doktora medicine, u skladu sa stavom 2. ovog člana, po prijavi zdravstvene ustanove prinudno se izoluje u prisustvu predstavnika organa uprave nadležnog za unutrašnje poslove.

Izuzetno od stava 1. ovog člana, lica kod kojih je testiranjem utvrđeno prisustvo virusa SARS-CoV-2, a kod kojih nije utvrđeno prisustvo nijednog simptoma ili znaka zarazne bolesti COVID-19 , upućuju se, u skladu sa Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti (u daljem tekstu: Zakon), u kućnu izolaciju sa zdravstvenim nadzorom na akutno respiratorno oboljenje izazvano virusom SARS-CoV-2 u trajanju od 14 dana, nakon čega se javljaju na pregled lekara primarne zdravstvene zaštite (COVID ambulante) u domu zdravlja u mestu prebivališta, odnosno boravišta, dok se lica obolela od te zarazne bolesti kod kojih težina bolesti ne zahteva lečenje u bolničkim uslovima, tokom perioda zaraznosti, nakon pregleda lekara specijaliste (prijemno-trijažnog centra COVID bolnica), upućuju u kućnu izolaciju pod zdravstvenim nadzorom lekara primarne zdravstvene zaštite (COVID ambulante), a po potrebi se upućuju u prijemno-trijažni centar COVID bolnica.

Lica koja su obolela od zarazne bolesti COVID-19 izazvane virusom SARS-CoV-2, nakon izolacije i lečenja u skladu sa stavom 1. ovog člana otpuštaju se na kućno lečenje bez kontrolnog RT-PCR testiranja i dužna su da, nakon otpusta, ostanu pod zdravstvenim nadzorom na akutno respiratorno oboljenje izazvano virusom SARS-CoV-2 u trajanju od 14 dana (kućna izolacija), nakon čega se javljaju na pregled lekara primarne zdravstvene zaštite (COVID ambulante) u domu zdravlja u mestu prebivališta, odnosno boravišta.

Kontrolu pridržavanja mere kućne izolacije iz st. 4. i 5. ovog člana vrši organ državne uprave nadležan za unutrašnje poslove, na osnovu podataka koje dostavlja ustanova koja je izvršila testiranje.

 


 

Quote

 

Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti

Član 2

stav 1

tačka 25a) kućna izolacija je protivepidemijska mera izdvajanja, u kućnim uslovima, inficiranih osoba bez simptoma ili sa manifestnom bolešću koja ne zahteva lečenje u bolnici, tokom perioda zaraznosti, na način da se spreči ili ograniči direktni, odnosno indirektni prenos, odnosno mogući prenos infektivnog agensa na druge osobe;

 

Kućna izolacija

Član 29a

Kućna izolacija je mera kojom se nalaže lečenje u kućnim uslovima i ograničava sloboda kretanja obolelim od zarazne bolesti, a kod kojih nije utvrđeno prisustvo nijednog simptoma ili znaka zarazne bolesti i licima obolelim od zarazne bolesti kod kojih težina bolesti ne zahteva lečenje u bolničkim uslovima, tokom perioda zaraznosti.

Mera kućne izolacije se primenjuje u toku epidemija zaraznih bolesti od većeg epidemiološkog značaja, u skladu sa zakonom i drugim propisima.

Meru kućne izolacije nalaže doktor medicine specijalista za infektivne bolesti ili drugi doktor medicine u skladu sa naredbom ministra, o čemu obaveštava epidemiologa teritorijalno nadležnog instituta, odnosno zavoda za javno zdravlje ili druge nadležne zdravstvene ustanove.

Bliže uslove i način određivanja mere, organe, odnosno službe zadužene za kontrolu i način vršenja kontrole poštovanja mere kućne izolacije propisuje Vlada.

 

 

 

Quote

 

Krivični zakonik

 

Nepostupanje po zdravstvenim propisima za vreme epidemije

Član 248

Ko za vreme epidemije kakve opasne zarazne bolesti ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama kojima se određuju mere za njeno suzbijanje ili sprečavanje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

 

 

23 minutes ago, Redoran said:

 

Iskazivao je slične bube i ranije u karijeri, i zbog njih prosuo ne jedan nego 7-8 slemova. Još jedan više ili manje...

 

E, ali onda ga je savladalo ludilo i po marfijevom zakonu je krenuo lanac događaja koji na kraju dovodi do katastrofe. Ajde da ne objavim da sam pozitivan (protivno svakoj dobroj praksi) kako medicinski panel u Australiji ne bi provalio da zapravo razmatraju moju prijavu, ajde da zamolim laboratoriju da mi iz istog razloga naknadno unesu testove u bazu (what could go wrong), ajde da svratim malo u Španiju pre Australije jer agentica sigurno neće to zaboraviti kada bude popunjavala onu putnu deklaraciju (cvrc, zaboravila je), ajde da objavim nešto na insta, ups ispušio sam na aerodromu ajde da se ćeramo na sudu koji onda uzme i ladno objavi sve moje medicinske i vizne papire, da se svaka budala na ovom svetu igra sa njima i konstruiše scenarije po želji.

 

Ovako spektakularan i etapni fail ja stvarno ne pamtim da sam nekada video.

 

 

Nedostaje "Ajde da idem da se viđam sa novinarima dok sam pozitivan".  Neki scenariji su konstrukcije, neki su utemeljeni na činjenicama o kretanju Đokovića i tvrdnjama navedenim u izjavama datim pod zakletvom Federalnom sudu Australije. Na primer, činjenica je da je imao intervju sa novinarima L'Equipe-a dok je trebalo da bude u kućnoj izolaciji, da je to priznao. To više nije tema u Srbiji. (Ili se premijerka tri nedelje konsultuje sa "relevantnim organima vlasti i medicinskim radnicima koji su zaduženi za sprovođenje ovih propisa".)

 

Konstrukcija je: ili je koristio falsifikovani pozitivni test/ili je u nekom svom supermen covid-covid-e-pa-šta-je balonu, s obzirom da je otišao da se testira 16-og decembra u 13:05 iz "obilja opreznosti", da bi zatim ta opreznost toliko popustila da se nije setio da pogleda da li mu je stigao rezultat do 17-og decembra nakon što je bio u društvu više desetina ljudi.

 

Elem, slažem se za bube, one su sastavni deo karijere i zbog toga ne sumnjam da je teško moderisati teme o Đokoviću. Na primer, njegov intervju za Wake The Fake Up sa Chervin Jafarieh-om   sadrži i delove o igranju pod pritiskom u neprijateljskom okruženju koji zanimaju svakoga ko je gledao finale USO 2015 i W 2014, 2015, 2019, ali i nebulozne priče o Tesli, gde čak i tip koji valja kapi sa česticama srebra slaže facu "au, ovaj lik je stvarno lud", koje su za topik o kvantima.   

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Redoran said:

Joe Rogan vapi za njim, i obrnuto. Kakav bi to spoj bio.

Offtopic:

Koja je fora sa tim Joe Roganom? Znam da ima podcast, i to je to što znam o njemu. Može neko skraćeno objašnjenje o liku i delu?

Link to comment
6 hours ago, maheem said:

Daj neki zvaničan link da se uskraćuje izuzeće onome ko javno objavi da je pozitivan.

Skroz nelogično zvuči.

 

scena: djokovic pozitivan na koronu

klapa: 217

ide:

nema zvanican link, niti ima pravilo da se izuzece uskracuje onome ko javno objavi da je pozitivan. proces je takav da se obradjuje anonimna prijava. onog momenta kad se zna da je novak bio pozitivan, i odjednom paneli dobijaju jos jednu prijavu, posle roka, koliko treba clanovima panela da ukapiraju da se radi bas o njemu? 

Link to comment
4 hours ago, maheem said:

Prijave su anonimne, panel ne bi mogao da zna koja je njegova prijava. Šta da se zarazio u oktobru i objavio to? Ne bi se prijavljivao za izuzeće?

How yes no

 

da se zarazio u oktobru onda bi njegova prijava bila jedna od mnogih prijava, ali kako je njegova prijava dosla posle isteka roka 10. decembra onda je to bila jedna jedina prijava. 

Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Offtopic:

Koja je fora sa tim Joe Roganom? Znam da ima podcast, i to je to što znam o njemu. Može neko skraćeno objašnjenje o liku i delu?

 

Lik je pao na ivermektinu i sad se bori za opstanak na Spotify-ju.

  • Hvala 2
Link to comment
5 hours ago, Redoran said:

 

Meni deluje da je bio spreman da preskoči AO ali je onda zakačio Covid kao i gomila drugih, pa mu je želja za titulom pojela zdrav razum.

 

On je sve do one insta objave odbijao da se izjasni o učešću na AO, to jest, nekoliko puta je rekao: "Ne znam, videćemo". Da je hteo planski da se zarazi, uradio bi to u novembru kako ne bi dolazio u situaciju da se na ugled i značaj prijavljuje za izuzeće nakon što je formalni rok istekao 10.12. Obaška što bi mu ostalo vremena za ATP Kup koji je na kraju otkazao. Kada se zarazio, skontao je da mu se otvaraju mala vrata i krenuo je da brže-bolje skupi dokumentaciju i uhvati poslednji voz. Medicinski panel u Australiji je o njegovom slučaju većao 28.12. i verovatno su dobili papire par dana ranije.

 

najlogicnija objasnjenja bivaju najteze prihvacena 

Link to comment
6 hours ago, boldrock said:

U podnesku federalnom sudu Australije je navedeno kako je otišao na PCR testiranje opreza radi ("abundance of caution") iako je istog dana imao negativan brzi test. Kako osoba koja opreza radi, za svaki slučaj, ode na testiranje 16-og, ne proverava mejl sledeća 24 časa, te sa jednakim oprezom ne izbegava događaje poput dodele medalja? Potpuno je nelogično.

 

 

mozda je neko u njegovoj okolini imao koronu pa je zato uradio jos i PCR test? to bi bilo vrlo logicno, zar ne? a kako mu je brzi test bio negativan, a nije imao simptome, onda je otisao na termine. 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...