Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

Zaista nisam pratio to sudsko natezanje toliko detaljno, je li može meni neko da kaže je li on planirao uopšte da igra taj AO u slučaju da se nije zarazio? Je li on dostavljao neku drugu dokumentaciju prije famoznog 10. decembra kad je kao bio neki navodni rok za dostavu papira za izuzeće ili je maltene znao da će da se zarazi (nakon roka za dostavu) pa je išao na to? Ima li neka izjava na tu temu?

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, James Marshall said:

Zaista nisam pratio to sudsko natezanje toliko detaljno, je li može meni neko da kaže je li on planirao uopšte da igra taj AO u slučaju da se nije zarazio? Je li on dostavljao neku drugu dokumentaciju prije famoznog 10. decembra kad je kao bio neki navodni rok za dostavu papira za izuzeće ili je maltene znao da će da se zarazi (nakon roka za dostavu) pa je išao na to? Ima li neka izjava na tu temu?

Ja nisam video nijednu njegovu izjavu do one slike sa koferima. Pre toga je otkazao ucesce na ATP kupu.

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Zaista nisam pratio to sudsko natezanje toliko detaljno, je li može meni neko da kaže je li on planirao uopšte da igra taj AO u slučaju da se nije zarazio? Je li on dostavljao neku drugu dokumentaciju prije famoznog 10. decembra kad je kao bio neki navodni rok za dostavu papira za izuzeće ili je maltene znao da će da se zarazi (nakon roka za dostavu) pa je išao na to? Ima li neka izjava na tu temu?

 

Mislim da nije bilo izričitih izjava u pogledu učešća na AO. Mesec i po dana pre AO su svake nedelje izlazili članci čija je tema bila hoće li Novak igrati na AO, kad može najkasnije da se vakciniše, koja su pravila za karantin i sl.

 

Ne mogu da zamislim situaciju u kojoj pre 16. decembra dostavlja dokumentaciju za izuzeće za koje se još nije kvalifikovao.

Link to comment
4 hours ago, Heaviside said:

Čovek je globalni superstar koji je do pre 10 dana bio udarna vest svetskih medija i normalno bi bilo da ima nekoga ko se brine o tome šta piše BBC. Ne mora da ima tako nekog ako nije iz tog fazona, ali onda nema mesta žalbama fanova na ovakav naslov i traženja da se objasni kontekst što je čovek koji tamo živi pristojno uradio.

Na BBC je ova vest 4. od vrha, ali u sekciji Tenis (ne global, ne sportske vesti, nego samo tenis), toliko o udarnosti ove vesti.

 

On je svoje ponašanje oko testova objasnio i što se tiče njega tu priču zatvorio. Stvarno ne vidim da bi mu neki benefit donelo, ako bi pratio šta se piše o njemu po svetu i reagovao na tekstove BBC ili tvitove Bena Rotenberga (to je više fazon sagovornika mu današnjeg).

 

Ja bih radije da se on pravda i objašnjava pred nekom domaćom proverom (ili novinarskom ili određenih organa), nego pred BBC.

Link to comment

Znači ako uzmemo kao istinitu tvrdnju da je bio zaražen od 16. pa nadalje - znači da je planirao da ode na AO ili tako što će namjerno da se zarazi ili što je išao na sreću da će tako nešto da ga strefi. Jer bilo kakvu dokumentaciju za izuzeće na osnovu nekog pređašnjeg medicinskog stanja kapiram da bi podnio do 10. ili bi to bilo neki faktor u ovom čitavom natezanju.

Ispada logičan zaključak da je stavio učešće na najbitnijem turniru karijere ili na kocku ili na namjerno zaražavanje. A sva je prilika i da je imao solidnu rezervu da neće ni igrati, mada je onaj tvit zaista bio užasno intoniran u svjetlu ovoga, ispade u fazonu "e, imao sam sreće da prebolim koronu u prethodnom periodu tako da ću moći da igram na AO". Ne znam zaista koji mu je rezon bio. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

Znači ako uzmemo kao istinitu tvrdnju da je bio zaražen od 16. pa nadalje - znači da je planirao da ode na AO ili tako što će namjerno da se zarazi ili što je išao na sreću da će tako nešto da ga strefi. Jer bilo kakvu dokumentaciju za izuzeće na osnovu nekog pređašnjeg medicinskog stanja kapiram da bi podnio do 10. ili bi to bilo neki faktor u ovom čitavom natezanju.

Ispada logičan zaključak da je stavio učešće na najbitnijem turniru karijere ili na kocku ili na namjerno zaražavanje. A sva je prilika i da je imao solidnu rezervu da neće ni igrati, mada je onaj tvit zaista bio užasno intoniran u svjetlu ovoga, ispade u fazonu "e, imao sam sreće da prebolim koronu u prethodnom periodu tako da ću moći da igram na AO". Ne znam zaista koji mu je rezon bio. 

Da si Vucic znao bi celu pricu.

  • Haha 1
Link to comment

Pa djeluje da ga je i Vučić ufatio za jajca na sličnu priču, pa sad ne pušta. Ili jednostavno toliko uspješni vole međusobno da glade jedni drugima jajca, nevezano za konkretan povod. 

Link to comment
28 minutes ago, James Marshall said:

Zaista nisam pratio to sudsko natezanje toliko detaljno, je li može meni neko da kaže je li on planirao uopšte da igra taj AO u slučaju da se nije zarazio? Je li on dostavljao neku drugu dokumentaciju prije famoznog 10. decembra kad je kao bio neki navodni rok za dostavu papira za izuzeće ili je maltene znao da će da se zarazi (nakon roka za dostavu) pa je išao na to? Ima li neka izjava na tu temu?

 

Novak nije govorio ništa, ali Srki je imao par izjava u smislu "ne verujem da će igrati" i "21. može da sačeka Roland Garros"

Link to comment
7 minutes ago, James Marshall said:

Znači ako uzmemo kao istinitu tvrdnju da je bio zaražen od 16. pa nadalje - znači da je planirao da ode na AO ili tako što će namjerno da se zarazi ili što je išao na sreću da će tako nešto da ga strefi. Jer bilo kakvu dokumentaciju za izuzeće na osnovu nekog pređašnjeg medicinskog stanja kapiram da bi podnio do 10. ili bi to bilo neki faktor u ovom čitavom natezanju.

 

Meni deluje da je bio spreman da preskoči AO ali je onda zakačio Covid kao i gomila drugih, pa mu je želja za titulom pojela zdrav razum.

 

On je sve do one insta objave odbijao da se izjasni o učešću na AO, to jest, nekoliko puta je rekao: "Ne znam, videćemo". Da je hteo planski da se zarazi, uradio bi to u novembru kako ne bi dolazio u situaciju da se na ugled i značaj prijavljuje za izuzeće nakon što je formalni rok istekao 10.12. Obaška što bi mu ostalo vremena za ATP Kup koji je na kraju otkazao. Kada se zarazio, skontao je da mu se otvaraju mala vrata i krenuo je da brže-bolje skupi dokumentaciju i uhvati poslednji voz. Medicinski panel u Australiji je o njegovom slučaju većao 28.12. i verovatno su dobili papire par dana ranije.

  • +1 1
Link to comment

Još malo kalendara zavere:

12.1. Djokovic priznaje da je preksrsio mere samoizolacije

14.1. Gojkovic izjavljuje ovo:

U ovom trenutku po važećem zakonu, kada ste pozitivni na koronavirus, stiže nalog na samoizolaciju od sanitarne inspencije. U slučaju da je prekršite, po tome što to neko sazna, policija je dužna da vas vrati u samoizolaciju. Nažalost, ne postoji zakonska mera koja bi naterala nekog na samoizolaciju", naveo je Gojković.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Meni deluje da je bio spreman da preskoči AO ali je onda zakačio Covid kao i gomila drugih, pa mu je želja za titulom pojela zdrav razum.

 

On je sve do one insta objave odbijao da se izjasni o učešću na AO, to jest, nekoliko puta je rekao: "Ne znam, videćemo". Da je hteo planski da se zarazi, uradio bi to u novembru kako ne bi dolazio u situaciju da se na ugled i značaj prijavljuje za izuzeće nakon što je formalni rok istekao 10.12. Obaška što bi mu ostalo vremena za ATP Kup koji je na kraju otkazao. Kada se zarazio, skontao je da mu se otvaraju mala vrata i krenuo je da brže-bolje skupi dokumentaciju i uhvati poslednji voz. Medicinski panel u Australiji je o njegovom slučaju većao 28.12. i verovatno su dobili papire par dana ranije.

 

Tesko da bi mogo namerno da se zarazi u novembru jer je Dejvis kup trajao do pocetka decembra, a pre toga WTF

Link to comment

On u onom tvitu i jeste djelovao kao da je dobio na lutriji, ali jebote, znači bio je spreman da ne ide na taj turnir iz nekih svojih avaks buba. Pa jbt. Na kraju poslije svog ovog cirkusa i to bi bila bolja varijanta za sve, nevjerovatno ali tako ispade. 

Link to comment
4 minutes ago, Tsai said:

 

Tesko da bi mogo namerno da se zarazi u novembru jer je Dejvis kup trajao do pocetka decembra, a pre toga WTF

 

Pa OK, onda odmah posle DC, što pre to bolje.

 

Bilo je jasno i pre insta objave da je odluka da se krene u Australiju užasno glupa, makar ga pustili da uđe bez problema.

 

Svi bi ga kecali nenormalno zbog toga što se prijavio za izuzeće nakon roka. Kecali bi ga još više sa time kako se baš tako zgodno zarazio da mu ne treba vakcina. Kecali bi ga što nije vakcinisan. Ispao bi mega skandal kako god da okreneš i napravio bi mu pritisak usled kojeg vrlo moguće ne bi ni stigao do finala. Jednostavno je trebalo da odoli iskušenju, preskoči AO i čeka sledeću priliku.

Link to comment
12 minutes ago, James Marshall said:

On u onom tvitu i jeste djelovao kao da je dobio na lutriji, ali jebote, znači bio je spreman da ne ide na taj turnir iz nekih svojih avaks buba. Pa jbt. Na kraju poslije svog ovog cirkusa i to bi bila bolja varijanta za sve, nevjerovatno ali tako ispade. 

 

Iskazivao je slične bube i ranije u karijeri, i zbog njih prosuo ne jedan nego 7-8 slemova. Još jedan više ili manje...

 

E, ali onda ga je savladalo ludilo i po marfijevom zakonu je krenuo lanac događaja koji na kraju dovodi do katastrofe. Ajde da ne objavim da sam pozitivan (protivno svakoj dobroj praksi) kako medicinski panel u Australiji ne bi provalio da zapravo razmatraju moju prijavu, ajde da zamolim laboratoriju da mi iz istog razloga naknadno unesu testove u bazu (what could go wrong), ajde da svratim malo u Španiju pre Australije jer agentica sigurno neće to zaboraviti kada bude popunjavala onu putnu deklaraciju (cvrc, zaboravila je), ajde da objavim nešto na insta, ups ispušio sam na aerodromu ajde da se ćeramo na sudu koji onda uzme i ladno objavi sve moje medicinske i vizne papire, da se svaka budala na ovom svetu igra sa njima i konstruiše scenarije po želji.

 

Ovako spektakularan i etapni fail ja stvarno ne pamtim da sam nekada video.

 

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...