Jump to content
IGNORED

Građanin Đoković


Leia

Recommended Posts

 

2 minutes ago, Time Crisis said:

Podseti me to sve na ono kad su se Ana i Jelena slikale sa Klintonom sve nasmejane i onda krenulo luđenje na mreži u fazonu jel ne znaju one ko je Klinton i šta nam je radio itd itd.

 

Jedna od razlika je ta što je Klinton banuo u hodnik Medison Skver Gardena za vreme teniskog turnira, nisu one otišle kod njega da se slikaju.

Link to comment
6 hours ago, harper said:

Ono sto je problem sa njegovim cutanjem nisu kontroverze oko testa, koga boli kurac da li ce neko da poveruje ili nece da je test autentican, problem je to sto je dozvolio da te spekulacije koje nemaju nikakve veze sa njegovim proterivanjem iz Australije budu tema ovih dana, umesto da tema bude da ga je australijski ministar-rasista izbacio iz Australije na bazi svojih rasistickih procena sta Djokovic misli o ovome ili onome. To je narativ koji je trebalo da gura od onog dana kad je sleteo u Beograd posle deportacije.

 

Prenosim quote sa teniske teme, valjda nije problem.

 

Ima i nas građana ove države koje mnogo više zanima kako to neki njen državljanin (a nerezident) može da dobije nešto od nje što je protivzakonito, nego šta radi vlada Australije, njihov ministar i teniski savez.

Ja ne želim da u zemlji gde živim bilo ko može od Instituta za javno zdravlje da dobije bilo kakav falsifikovani dokument, pa makar se zvao i Novak Đoković. Jeste da smo za to saznali usput i da to nije bio osnov za ukidanje vize, ali ne možemo se praviti da nismo videli.

Apsolutno si u pravu u vezi svega što su Australijanci zajebali s njihove strane, ali mene ipak više zanima Srbija i njene institucije.

I da, naravno, ima 1000 puta većih problema i afera od ovoga, ali u vezi njih na forumu vlada praktično konsenzus. Međutim, ovde su mnogi spremni da pređu preko svojih principa jer je Novak u pitanju.

  • +1 8
Link to comment
5 minutes ago, Lancia said:

Jel vise verujete u falsifikovani dokument ili u to da je svesno isao okolo zarazen?¿ 

falsifikat. kontam da bi javno objavio da je zarazen da je datum testa ispravan.

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, maheem said:

falsifikat. kontam da bi javno objavio da je zarazen da je datum testa ispravan.

 

ne bi objavio zbog procesa dobijanja izuzeca.

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

ne bi objavio zbog procesa dobijanja izuzeca.

Daj neki zvaničan link da se uskraćuje izuzeće onome ko javno objavi da je pozitivan.

Skroz nelogično zvuči.

Link to comment
10 minutes ago, Lancia said:

Potpitanje (ne pravim anketu): koja bi bila odgovarajuca kazna po prvom i(li) drugom delu?¿

pa postoji zakon, moze nautilus da nam kazem. 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Партибрејкер said:

 

Prenosim quote sa teniske teme, valjda nije problem.

 

Ima i nas građana ove države koje mnogo više zanima kako to neki njen državljanin (a nerezident) može da dobije nešto od nje što je protivzakonito, nego šta radi vlada Australije, njihov ministar i teniski savez.

Ja ne želim da u zemlji gde živim bilo ko može od Instituta za javno zdravlje da dobije bilo kakav falsifikovani dokument, pa makar se zvao i Novak Đoković. Jeste da smo za to saznali usput i da to nije bio osnov za ukidanje vize, ali ne možemo se praviti da nismo videli.

Apsolutno si u pravu u vezi svega što su Australijanci zajebali s njihove strane, ali mene ipak više zanima Srbija i njene institucije.

I da, naravno, ima 1000 puta većih problema i afera od ovoga, ali u vezi njih na forumu vlada praktično konsenzus. Međutim, ovde su mnogi spremni da pređu preko svojih principa jer je Novak u pitanju.

 

Govorio sam o njegovoj percepciji slucaja a ne o moralu srpskih institucija za koji svi znamo na sta lici. On nema sta da se u javnosti bavi da li je test falsifikovan ili nije jer je iz njegovog ugla autentican a ko ce u to da poveruje ili nece je nebitno. Dakle, jeste bitno da li je test autentican ili nije ali nije bitno da li ce neko da poveruje direktorici Batuta da jeste ili nece. Njegov fokus je morao biti na obrazlozenju odluke da bude proteran iz Australije jer je za njega to jedino bitno u celom ovom slucaju.

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

ne bi objavio zbog procesa dobijanja izuzeca.

 

Da li bi se družio sa novinarima zaražen?

 

U podnesku federalnom sudu Australije je navedeno kako je otišao na PCR testiranje opreza radi ("abundance of caution") iako je istog dana imao negativan brzi test. Kako osoba koja opreza radi, za svaki slučaj, ode na testiranje 16-og, ne proverava mejl sledeća 24 časa, te sa jednakim oprezom ne izbegava događaje poput dodele medalja? Potpuno je nelogično.

 

Što se tiče splitovanja, ukoliko uzmemo da se neće vakcinisati, trenutno je Đokovićeva teniska karijera nerazdvojna od SNS-a, s obzirom da mu je za odbranu RG-a potrebno ili uverenje da je vakcinisan, ili pozitivan PCR test ne stariji od tri meseca.

 

 

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Ros said:

 

ne bi objavio zbog procesa dobijanja izuzeca.

Ako je ovo tačno onda je svesno išao zaražen među klince, ako, ahaha ne mogu od smeha ahaha, ako nije video rezultat testa onda ih nije obavestio kasnije zbog pravila izuzeća, a za novinare je i sam rekao da je išao svesno.

Čudi me to pravilo jer neko negde koristi app koji automatski obaveštava svoje kontakte o pozitivnom testu. Zamisli ne ode na turnir zbog aplikacije contact tracing koja druka.

Link to comment
1 hour ago, boldrock said:

 

 

Jedna od razlika je ta što je Klinton banuo u hodnik Medison Skver Gardena za vreme teniskog turnira, nisu one otišle kod njega da se slikaju.

 

Znam, ali slični su komentari bili, tipa nisu morale da se slikaju, nisu morale da se smeškaju, mogle su da ga pljunu u lice itd.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...