Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

10 minutes ago, zorglub said:

Predložio si čoveku da osigura solarne panele od grada, hajde da ne nastavljamo ovo.

 

Jer je rekao da se ne isplati pošto može da ih razbije grad. Ti kažeš da smisleno osiguranje za to u Srbiji ne postoji. Ok, zvuči logično. Ali i znači da se ništa ne isplati što ne može da se osigura od grada. Npr. automobil. Mislim da je to vrlo prosto i svako bi trebalo da može da shvati.

 

Evo može i u meme formi 

 

90tq5k.jpg.991e2d0692bf45def464c08fd16a43dd.jpg

 

 

Link to comment

Slobodno nastavi da upoređuješ solarne panele sa automobilima, ili čime god ti padne na pamet, ja u tom besmislu baš i ne moram da učestvujem.

Link to comment

U smislu investicije i jedno i drugo je uložen novac da bi nešto od toga dobio. Grad je potpuno isti rizik i za jedno i za drugo. Nema tu ništa besmisleno, ti imaš neki elementarni problem s logikom.

Link to comment
1 minute ago, Venom said:

ti imaš neki elementarni problem s logikom.

 

:isuse: kaže mi čovek koji će sa solarnih panela i energetskog sistema da skrene priču na bilo šta samo da ne ispadne glup. Ima osiguranje i života, i nekretnina i još mnogo čega, slobodno ih uvodi jedno po jedno u priču o energetici, ali bez mene - ja ću nastaviti da imam problem s logikom.

Link to comment
12 hours ago, Venom said:

Ne znam da li su ostali, ali ti uglavnom ništa ne razumeš. Doduše deluje mi da ti je dojadilo da odlaziš da odneseš tetki lek kad se jednom izblamiraš, jedino je mana što sad moraš dugoročno da pokazuješ koliki si analfabeta.

 

Venome, smiri se covjece. Najpametniji si supak ovog foruma, budi sretan. 

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

 

Venome, smiri se covjece. Najpametniji si supak ovog foruma, budi sretan. 

 

Što misliš da je neko nervozan kad priča s tobom? Tvoje nebuloze i Marina demantuje, a ti bi pogin'o za nju, na Facebooku.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, zorglub said:

 

:isuse: kaže mi čovek koji će sa solarnih panela i energetskog sistema da skrene priču na bilo šta samo da ne ispadne glup. Ima osiguranje i života, i nekretnina i još mnogo čega, slobodno ih uvodi jedno po jedno u priču o energetici, ali bez mene - ja ću nastaviti da imam problem s logikom.

 

Pričamo o isplativosti investicije. Ako se solarni panel ne isplati jer može da ga uništi grad, ne isplati se ni bilo šta drugo. Nisam pričao o automobilima, nego o tome. Moj prvi primer je bio prozor, pa je onda Jozo krenuo da vrda kako je prozor mnogo jeftiniji i nije pod uglom kao solarni panel :lolol:. Pa se onda setih automobila koji ima šoferšajbnu pod uglom i košta jedno 10x više. To je bio on, tebi je i vrdanje preveliki zalogaj.

 

Rekao bih da ti je propao plan da ispadneš staloženi mudrac, ne moraš dalje da se ukopavaš.

Link to comment

Automobil se može zaštiti od grada, u garaži, ispod strehe, ciradom. Solarni paneli koji se postavljaju na krovove, pak ne.

Poređenje ti je bezveze.

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Automobil se može zaštiti od grada, u garaži, ispod strehe, ciradom. Solarni paneli koji se postavljaju na krovove, pak ne.

Poređenje ti je bezveze.

Jel se može staviti mreža, kao iznad voćnjaka i vinograda?

 

Ozbiljno pitam, deluje mi logično da može da se proba, ali možda ima neke veze jer su krovovi kosi, zbog nečeg sa dimakimom fluida, i nekim silama koje bi to iscepale kad krene da duva?

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Jel se može staviti mreža, kao iznad voćnjaka i vinograda?

 

Prolazim često pored parkinga na kome su nova Kia-ina vozila, čini mi se da je baš mreža u pitanju, pogledaću baš sledeći put. Opet, i da jeste mreža, sigurno nije neka obična.

 

PS: Mislim da ovako nekako izgleda:

 

6E9D8AA6-BAD6-41D0-BECB-03045059D046-edi

Edited by zorglub
Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

Automobil se može zaštiti od grada, u garaži, ispod strehe, ciradom. Solarni paneli koji se postavljaju na krovove, pak ne.

Poređenje ti je bezveze.

 

Stvarno, voziš ceradu sa sobom, onda parkiraš na ulici, vadiš ceradu i stavljaš je na kola. To još nisam čuo, možda da daš savet ovim ljudima dole.

 

nevreme-u-nionici-830x553.jpg

 

Sve neisplativo, kola, staklenici, solarni paneli..

 

Link to comment

@radisa

 

Iskreno, ne znam. Ali verujem da će se smisliti neki način da se i paneli zaštite od nepogoda.

 

Moj stric je sagradio kolibu ven sela, bez ikakvih priključaka i instalacija, i postavio je panele na krov da bi imao struje (solidno je opremio el.aparatima). Njegov najveći problem su baterije  u kojima se skladišti struja dobijena iz panela, jer im se relativno brzo značajno smanjio kapacitet. 

E sad, nemam pojma koje su baterije u pitanju i od kog proizvođača, ali to se njemu javilo kao glavni problem vezan za ovaj način dobijanja struje.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
9 minutes ago, zorglub said:

Eh... :sad:

 

Kako ide inače venome, jesil' osigurao svoje solarne panele?

 

Nemam ih, ali da ih imam ne bih bacao pare. Rizik od toga postoji samo kod slobodnomislećih koji se informišu na Facebooku.

 

A ti, kako si, i dalje si ovde iako si otišao već pet puta danas. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...