Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

seth siegelaub je imao projekat xerox book - knjiga kao izlozba - jos neke 1968. godine. odnosno pitanje da li je izlozba kao modalitet pokazivanje umetnosti neophodan je vec postavljano.
Ako mislis da je predvidljivo predvidljivo onda si predvidljiv.
Link to comment
Ako mislis da je predvidljivo predvidljivo onda si predvidljiv.
pa ne mislim samo ocu da kazem da neki put ono sto izgleda kao totalni haos (svako se kaci) zapravo sledi stroza pravila nego nesto sto je naizgled zatvorenije. mislim i kurbeova slika sa pijanim popovima je odbijena ne samo na pariskom salonu vec i na salonu odbijenih gde su se pokacili svi oni koji nisu prosli na 'redovni' salon.to je bilo predvidljivo :P
Link to comment
To je bio moj komentar na ovaj link. Bar sam ga ja tako procitao. Posto posle skepse dolazi do izrazaja genijalnost.
ups, ispadoh glup u drustvu. lepo mi zena kaze da se manem neta.ali ja necu :D
Link to comment

@cowboyBader je bas dobar primer za "savremeno" a topik se zove "kritika savremene umotnosti". Umetnost od pre 100g (Picasso ...) tesko da podpada pod savremeno u XXI veku.Oko pitanja "Sta je umetnost?" Da banalizujem;Ako svedes umetnost na puko normiranje "sta je?" docices do ljudi u institucijama koji su zaduzeni, bolje privilegovani da definisu comodity. Kao sto prihvatas vecinu comodities onako kako su institucije definisale, Kafu, Nutellu, supu u konzervi, pantalone Vivienne Westwood ... bez pitanja "Sta je?" tako bi trebalo da prihvatis i to sto ti nude kao umetnost. Tada se interakcija svodi na "volim - ne volim", "hocu-necu"... To je jedino sto nam ostaje. Kada kazem "ti' mislim na ogromnu vecinu koja je tu da kozumira, a ne da normira. Bruxells (istitucije) su odlucile da krastavci na trzistu u EU moraju da budu pravi (straith), Mother nature izrodi 70% krivih, zato su oni pravi 4 puta skuplji od onih "krivih" na pijaci koje valjaju Arapi i Turci. Ja svaki put rantujem kada se uhvatim za krastavac u samiski, to je jedino sto mi ostaje. Tako sve funkcionise i funkcionisalo je. Kao sto se nije neki djakon pitao jel art to sto Mikeladjelo slika po Sistinskoj kapeli vec Pope itself, tako se danas pitaju oni koji sede u Tate, MoMA ...Ova banalizacija bi trebala da bude dovoljna da ova tema mrdne sa "Sta je" na nesto sto definise stil, ukus, odnos prema okolini ...ono sto nas cini u jednoj instanci razlicitim. A to je "Zasto je?" Bolje zasto ovo talasa a ovo ne?.

Edited by hefestus
Link to comment
  • 2 weeks later...
artrej.jpg
GEORGE: I don’t get art.JERRY: There’s nothing to get.GEORGE: Well, it always has to be explained to me, and then I have to have someone explain the explanation.
Link to comment

Jbg, nije ideoloski hladan kao Milica, on tu doda i zumance, krastavac, litru mleka i keks. I proizvodi vise emocija, realno.edit: tek sad procitao Hefov post, efektno odgovaram kada mi zivot dopusti

Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...