Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Pocecu od kraja:

Je li i Lihtenštajn materijal za pirinčana polja?
Lihenstajna volim takodje (to je nesto drugacija jednacina:) )btw.. pirincana polja nisu moja ideja, nema potrebe da ucitavas.
Vidim da se Sezana ceni "magnetizam kompozicije". Okej. Fer inaf. Ne može to svako, kažeš. Moguće je. Ja nekako mislim da je stvar vežbe i ekpserimenta ali hajde. Neka bude.A onda se pojavljuje Pikaso. (Pikaso - to ljudsko govno koje da ga ubogi Brak nije primio na gajbu da mu ovaj krade ideje danas ne bi bilo heroj ovih postova.) Dobro, Pikaso se ceni. Cenim ga i ja. A što ga ti ceniš? Je li zato što je majstor napravio kompoziciju za Gerniku iz sedamdesetog pokušaja? Je li to taj ekskluzivni magnetizam?Ne mogu da ukapiram. Zaista.
Uh, ne bih da se bavim ovde likovnom kritikom, to dosta zavisi i od licnih afiniteta, ali ajde: ne vidim zasto bih umetnike vrednovao po njihovom moralu. Dalje, Pikasov nacin rada je niz gradjenja i rusenja pa gradjenja na rusevinama ponovo. Magnetizam Gernike nesto nisam spominjao, pre ce biti da sam govorio o snazi.Nebitno, dok smo jos ovde da napomenem da se ne slazem sa tobom, mislim da se Sezan ne postize vezbom. Da je tako, Milic od Macve (jako produktivan btw) bio bi jedan od najvecih svetskih slikara.Preskacem Leonarda (?), El Greka i njegovo nepoznavanje kompozicije, pretpostavljam da si nesto ljut, valjda odatle ova recenica.
Ovde si svojevremno pisao i o nakapavanju pa ti je krunski argument bila ona online igrica. Oh well, a koja figuracija se suprtostavila Poloku i De Konigu?
Pretpostavljam da se secas da sam Poloka i nakapavanje uveo u pricu vrednu 240 (bese?) miliona dolara koliko je neki biznismen odvojio za konkretno platno. Dakle, govorio sam o trzistu fetisima (moshtima, kakogod) gde je Polok bio kolateralna steta. Eto na primer njega bih bas voleo da vidim uzivo jer sam od par ljudi cuo da je (naravno) bilo kakva reprodukcija poprilicno jadan nacin da se proceni ta vrsta slikarstva.I na kraju:
Da prekidamo sranje.
... mislis, pishanje?a point of indifference Edited by CowBoy
Link to comment
meni nije jasno zašto je topik pokrenut ni šta će to kauboju, niti mi je jasno šta priča. valjda će mi objasniti.
a point of indifferenceOvde zapravo pocinje moja zbunjenost inferiornog coveka, mozda bi ti meni trebao da objasnis™Znam teoriju, upoznat sam sa time jos u srednjoj skoli, sve to logicki sljaka, Kim kaze "umetnost je, najzad svesna svoje istoricnosti pocela da se bavi sobom" kapiram, sve je to super i zaista kul, ne zezam se, dolaze uzbudljiva vremena, radujem se onome cemu ovaj svet ide.Opet, nesto tu ocigledno fali. Evo, za pet godina stogodisnjica ali covecanstvo (sem malog broja genijalnih) jos nije spremno. Edited by CowBoy
Link to comment
eto primera: kauboj je za mene savremeni umetnik. pravi odlicne fotografije. indy je za mene savremeni umetnik. pravi odlicne fotografije. fotografija je valjda umetnost po vama? :)
da se sacuva od zaborava i naknadnog brisanja.ovaj bi topik trebalo prepustiti pontijaku i kauboju da nastave da definisu savremenu umetnost na nacin na koji to rade, otvoriti novu za ljude koji za pocetak razumeju bazicne stvari vezano za ovu temu, uz molbu ovima da ostanu ovde i da ne zagadjuju pricu. ostajem pri stavu da je potrebno napraviti sekciju UZD - umetnost za decu - pa ili oni tamo ili mi tamo. izvinjavam se na podeli mi i oni, ali me ovaj razgovor neodoljivo podseca na pokusaj da pripadniku obraza ukazes na vaznost odrzavanja prajda. to su ta dva sveta, mi i oni. Edited by gazza1
Link to comment
to aludiranje na moj rl i moje pretpostavljeno zanimanje je toliko jeftino drkadzijski i u napasti sam da ti odgovorim odgovarajucim recnikom ali necu da prizivam ban.
Izvini, a šta si ti hteo ovime da kažeš:
Paradoksalno, selektori su ipak ostali, i to ne samo privatnici vec i oni koji su na budzetu :D
pa se onda ti cudis zasto se urlikalo na ovoj temi protiv tvojih stavova o oktobarskom salonu :D
Molim te, pojasni mi, jer se meni neukom učinilo da je ovo nekakvo aludiranje na rl, ali mere bit da grešim. Edited by Syme
Link to comment
to su ta dva sveta, mi i oni.
Nemoj tako neobicni covece, direktorka kaze drugacije
želimo da razobličimo predrasudu da umetnost nije za obične ljude. OK, čovek obrazovan u toj sferi videće više referenci, ali to ne znači da neobrazovan neće doživeti ništa.
^_^ mukicaDalje, postoji onaj umrli topik na kojem pisu neobicni ljudi, evo linka - ja se tamo ne pojavljujem (sem ako me se ne pozove, bilo u par navrata) Edited by CowBoy
Link to comment

Daj bre mccabe, vidis da me prozvao Kim (post iznad cini mi se). Zaista ne smetam tamo, ne budi zajedljiv. Rekao sam iznad da imam tamo par (iznudjenih) postova.

Edited by CowBoy
Link to comment

nisam zajedljiv nego je fora jbt.kako god. ne možemo se razumeti i ovo očito nije razgovor u kome je zabavno učestvovati te je bolje da se posvetimo nekim drugim temama dok smo još forumski drugari.

Link to comment
i smislio sam lukavu sačekašu baš na ovom topiku!naravno. zahvaljujem na odgovoru. ti u suštini onda ni ne kritikuješ savremenu umetnost tj nemaš problem s istom?u potpunosti se slažem.meni nije jasno zašto je topik pokrenut ni šta će to kauboju, niti mi je jasno šta priča. valjda će mi objasniti.pozdrav.
pa da. naravno da ne kritikujem savremenu umetnost i naravno da nemam problema sa njom. zaista mislim da se na ovom topiku ne diskutuje o savremenoj umetnosti nego se taj pojam koristi u ko zna kakve konceptualne svrhe u cilju forumske razbibrige. ona histerisanja u kojima se kauboju zameraju kojekakve uvrede™ zbog dragih poznanika™ u rl su mi blago napisano neozbiljna i pritom zabavna. priznajem da mi je izuzetno interesantan kaubojev napor da kontrira forumskoj teoreticarskoj eliti™ i to je prava ironija, da neko iz pozicija koje su ovde kvalifikovane kao tradicionalnost™ i zatucanost™ u sustini obavlja onu funkciju™ savremenosti u diskusionom sukobu sa u sustini tradicionalistima koji, avaj, toliko vole svoje ideoloske i intelektualne pozicije jer im je valjda toliko lepo u njima da ne mogu da zamisle da one nisu azbuka, abeceda i alfa i omera razmisljanja o umetnosti Edited by Pontijak
Link to comment
da se sacuva od zaborava i naknadnog brisanja.ovaj bi topik trebalo prepustiti pontijaku i kauboju da nastave da definisu savremenu umetnost na nacin na koji to rade
a ti lepo fotografises ovaj topik svojim lomom. jbt, stvarno mi nisi jasan, nekada reagujes kao covek a nekad kao... ma bolje da cutim.
Link to comment
Molim te, pojasni mi, jer se meni neukom učinilo da je ovo nekakvo aludiranje na rl, ali mere bit da grešim.
vidi ovako. ima razlicitih ravni aludiranja, kao sto ima razlicitih nivoa istine u taoizmuj na primer. o pontijaku se manje vise na ovom forumu zna sta je u rl. o kimu ne znam da li se zna ali ja ne znam sta je u rl. dakle, ima dziberskih aludiranja i pristojnih aludiranja. to je sve.
Link to comment
vidi ovako. ima razlicitih ravni aludiranja, kao sto ima razlicitih nivoa istine u taoizmuj na primer. o pontijaku se manje vise na ovom forumu zna sta je u rl. o kimu ne znam da li se zna ali ja ne znam sta je u rl. dakle, ima dziberskih aludiranja i pristojnih aludiranja. to je sve.
Drn-zvrc.Nisi mi odgovorio na pitanje - da li je ono što si napisao bila aluzija na rl, i na osnovu čega daješ sebi za pravo da mi sa takvom indignacijom odgovoraš na ono što si jedva tri posta ranije uradio drugima? Edited by Syme
Link to comment
ali me ovaj razgovor neodoljivo podseca na pokusaj da pripadniku obraza ukazes na vaznost odrzavanja prajda. to su ta dva sveta, mi i oni.
hajd sto je ruzno i dziberski uvlaciti temu prajda na ovoj temu ali da te pitam, sta si ti ucinio povodom prajda? da li si makar bio na prajdu 2010? ja recimo jesam zbog svojih ljudskih uverenja. dakle, sta si ti drkadzijo ucinio na temu prajda kao licnost kada vec zloupotrebljavas to u ovoj temi?
Link to comment
i to je prava ironija, da neko iz pozicija koje su ovde kvalifikovane kao tradicionalnost™ i zatucanost™ u sustini obavlja onu funkciju™ savremenosti u diskusionom sukobu sa u sustini tradicionalistima koji, avaj, toliko vole svoje ideoloske i intelektualne pozicije jer im je valjda toliko lepo u njima da ne mogu da zamisle da one nisu azbuka, abeceda i alfa i omera razmisljanja o umetnosti
:lol: ne jednom sam rekao Kimu i Sumetu da su zapravo oni konzervativci. Dzaba, ne razumeju. Zato i kazem da smo beznadezno lokalni kao drustvo (s' ovak'om elitom). Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...