Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

ovde se ozbiljno prica o genetici koja stvara velike umetnike, i pored toga sto je artikulacija pojma "velika umetnost" omedjena recepcijom umetnickog dela, koja je, opet, omedjena drustvenim okolnostima?hajde da rasturimo ovo pre nego sto se zapati. Kauboje, da li je Arno Breker bio veliki umetnik?

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Prc.Poznajes li ti turbo-folk scenu? Da vidis tek Krajisnike, pustao mi jedan drugar neke uratke, njih petorica na poljani pevaju o zavicaju, urnebesno. Citava muzicka scena, desetine spotova na jutubeu koji bi imali milione pregleda samo ako bi neki kriticar odlucio da proklamuje tih pet cepanica u performere. Bez zezanja.I sad ti meni zameras sto ja ne pratim "scenu". Pa jebote, baci pogled na "art abortus" topik."Scena".
zasto bih? arbajtmen covek nam probere najbolje i postuje manje vise redovno ovde. ja kapiram da sa tvojih olimpskih visina gde pijes ambroziju s fidijom dok vam sapfo brise stopala kosom sve izgleda isto ali skrenuo bih ti paznju da je, na primer, ivan colovic imao seriju predavanja i tekstova o bori spuzvic kvakCi.
Link to comment

ovo o "cepanicama" je jako ruzno.a turbo-folk postoji samo u pismenim sastavima iz sociologije, u muzici danas tako nesto ne postoji.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Na ovo pitanje odgovoricu pitanjem:hoces da kazes da je isti qratz da li se covek rodio sa Leonardovim genima ili genima Ivice Dacica - ako je istorijski kontekst pravi, svakako ce Dacic napraviti skice za helikopter i Mona-Lizu?

ovo o "cepanicama" je jako ruzno.
To meni kaze Dabovic? Onaj Dabovic sa PPP foruma? Zamera mi "cepanice" ekspresn? Pocinje najnovija hajka, ili... Edited by CowBoy
Link to comment
Na ovo pitanje odgovoricu pitanjem:hoces da kazes da je isti qratz da li se covek rodio sa Leonardovim genima ili genima Ivice Dacica - ako je istorijski kontekst pravi, svakako ce Dacic napraviti skice za helikopter i Mona-Lizu?
ne, lepo te i kulturno pitam, da li mislis da je Arno Breker, koji je u jednom periodu smatram velikim vajarem, veliki umetnik ili ne. ako ne mozes da odgovoris na to pitanje bez vrdanja, to znaci da je velicina, jednim velikim, verovatno i preteznim delom, ipak stvar istorijskog konteksta. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Hmm, sta ima veci uticaj na razvoj licnosti: genetika ili sredina u kojoj se razvija? Oba podjednako, jedno vise od drugog, samo jedno ili samo drugo?

Link to comment
Na ovo pitanje odgovoricu pitanjem:hoces da kazes da je isti qratz da li se covek rodio sa Leonardovim genima ili genima Ivice Dacica - ako je istorijski kontekst pravi, svakako ce Dacic napraviti skice za helikopter i Mona-Lizu?To meni kaze Dabovic? Onaj Dabovic sa PPP foruma? Zamera mi "cepanice" ekspresn? Pocinje najnovija hajka, ili...
bolje i to nego s zenskim genima! jasno je da je kroz istoriju bilo vise genija s njihalom strave među nogama te samim tim je jasno da ivica ima vise sansi da bude veliki umetnik nego marica. ne?
Link to comment
Hmm, sta ima veci uticaj na razvoj licnosti: genetika ili sredina u kojoj se razvija? Oba podjednako, jedno vise od drugog, samo jedno ili samo drugo?
Ma da manemo sad nature/nurture debatu, naravno da utiču oba, ali objašnjavati Džojsa genetikom je prosto besmislica. Edited by Syme
Link to comment
Ma da manemo sad nature/nurture debatu, naravno da utiču oba, ali objašnjavati Džojsa genetikom je prosto besmislica.
ima jedan super citat nice koji glasi otprilike: popularna nauka je kao bavarski krojac. ma koliko dobar kroj bio ipak se sije tako da pristaje malogradjaninu. tako imamo genetiku i umetnost onda ce pinker da objasnjava kako oko prirodno tezi simetriji ili tako neku kojestariju.
Link to comment
Hmm, sta ima veci uticaj na razvoj licnosti: genetika ili sredina u kojoj se razvija? Oba podjednako, jedno vise od drugog, samo jedno ili samo drugo?
Vrati se stranu unazad, napisao sam da uticu oba ali je jedno presudno jer se u istoj sredini razvija jos ljudi od kojih niko nije napisao Ulisa.@Dabovic: ne zelim da polemisem sa ovom jeftinom naci-provokacijom. Jasno je u kom kontekstu sam pomenuo genetiku - pa nisu narodi skloni umetnosti vec pojedinci. Ovo je jako nisko i nije prvi put da se "degenerisana umetnost" poteze kao argument, ali to povezati sa mojom opaskom o genetici - pa jebote.Syme: ko je bre "objasnjavao" Dzojsa genetikom? To si ti iznudio jednim pitanjem koje je doslo iz sasvim drugacije polemike. Edited by CowBoy
Link to comment
kauboje, mi smo na ovom forumu zavrsili svaki razgovor. podjebavanja ne trpim ni od najrodjenijih. ides u moju kolekciju jako probranih forumasa sa kojima nikada i ni o cemu ne razgovaram.inace ko mi jos jednom pomene hajku u ovom moronskom kontekstu - moze da racuna na to da ce neko leteti zauvek sa foruma, ili on ili ja.
Jasta, ti si prvi poceo sa moronstinama tipa uporedjivanja mog stava sa stavovima nacista iako je jasno da genetiku nisam pominjao u tom kontekstu. Tako, jelte, pocinje hajka. Ubacis se, uvredis coveka, ovaj popizdi i ti se posle pravis naivan.Sto se mene tice odma me stavljaj na ignore, zabole me.
Link to comment
Jasta, ti si prvi poceo sa moronstinama tipa uporedjivanja mog stava sa stavovima nacista iako je jasno da genetiku nisam pominjao u tom kontekstu. Tako, jelte, pocinje hajka. Ubacis se, uvredis coveka, ovaj popizdi i ti se posle pravis naivan.
izvini ali ponekad si glup ko kurac, zato i nastavljam pricu sa tobom zato sto si ocigledno jedan zanimljiv mentalni ogled uspeo da pretvoris u to da cu ja tebe da zovem nacistom i da pravim hajku protiv tebe. moguce je da si umoran i ne kopcas dobro, ili si popio, pa cu ti objasniti pazljivo i sto preciznije.ne poredim tvoje stavove sa nacistickim, nego te lepo pitam, da li smatras da je Arno Breker bio veliki umetnik? mnogi Nemci su ga smatrali velikim umetnikom. ti kazes da velikog umetnika odredjuje genetika. na osnovu cega znas da je veliki? ako imas neki intuitivni uvid izvan onog koji je uslovljen kulturom i duhom vremena, upotrebi ga da mi das prost odgovor na prosto pitanje: da li je Arno Breker bio veliki umetnik? da li je moguce da ne razumes sta te pitam?sto se tice ovoga o hajci, mrtav sam ozbiljan. neko vreme sam tolerisao te price, ali vise necu. pliz nemoj to vise nikada pominjati na forumu jer ce leteti perje sirom boarda. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
izvini ali ponekad si glup ko kurac. ne poredim tvoje stavove sa nacistickim, nego te lepo pitam, da li smatras da je Arno Breker bio veliki umetnik?
Jeste, ja sam glup ko kurac ali zato ti umes pametno da podjebavas.Kakve jebene veze ima ovaj nazi Mestrovic sa paralelama koje ja izvodim? E kad mi to objasnis, ja cu mozda da ti kazem sta mislim o ovom zanatliji.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...