Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Stvarno, sta da kazem sutra svom detetu kada me pita "tata, zasto ova teta drzi smajser pored pice?"
http://www.youtube.com/watch?v=Qh2sWSVRrmo
"ali, tata, kada sam te pitala za onu sliku koja me uznemiruje u sobi (Gernika) ti si i za to rekao da je umetnost?"
- Tata, tata, slika me uznemiruje u sobi!- Pa izađi na terasu, dušo.Novi kriterijum za prepoznavanje prave umetnosti: ako ne uznemiruje male devojčice po sobama, it just ain't art.Edit: http://www.youtube.com/watch?v=vdUkPu_rXo0 Edited by Syme
Link to comment
... uh, zajebana je to stvar. Te koske je trebalo prvo naci, ugovoriti rokove, tempirati datum/kolicinu, istovariti, platiti (kes ili na racun?) priprosti vozac gleda lokaciju/agenta koji mu placa, zbiunjen pita "a sta ce vam to?", posle je taj smrad trebalo sakupiti (neke zene iz siromasnih italijanskih porodica su sklanjale/ribale, verovatno sa istim entuzijazmom sa kojim ciste neki elitni lokal gde se zgadija opijala i orgijala pa onda pokupila pinkle i otisla da spava), cerkica je pitala citacicu "mama a sta si radila tamo na izlozbi?" zena kaze, "ribala sam i cedila limunove na usmrdjeni beton, dete moje, postojimo mi i postoje oni koji se osecaju posebnim - mi uglavnom cistimo za njima"...Stvarno, sta da kazem sutra svom detetu kada me pita "tata, zasto ova teta drzi smajser pored pice?" (gde je videla? Pa mediji bombarduju jbt!) ... da joj kazem - sta? "znas, kceri, nekada davno ljudi nisu verovali iskljucivo u novac ali eto, vreme se promenilo a jedan mudar covek kaze "svaka umetnost za (u) svoje vreme"... tako, kceri, taj shmajser pored ribice - to je umetnost."ali, tata, kada sam te pitala za onu sliku koja me uznemiruje u sobi (Gernika) ti si i za to rekao da je umetnost?" "Pa jeste, i to je umetnost, (vidim zbunjenost u kcerkinim okicama) sve je, dete moje, umetnost ako ga onaj ko ga je izasrao tako nazove"."a jel' moja mama kada drzi brijac pored ribice pravi umetnost?"u iskrenoj panici: "zeno, zatvaraj bre vrata od kupatila, oduzece nam socijalna sluzba dete!" ... etc. Slatke muke savremenog doba.
srecom pa brijaca nema kod bataja i bunjuela. moze se slobodnu detetu pred spavanje citati ili pustati umesto crtica. nego da zavrsavamo sve ovo:tebi je sve ovo zamena za seksualni cin. stavise za tebe je savremena umetnost = repetativnost mehanickog seksa lisenog ljubavi (by kundera) a zatim se u daljem jednacenju seks svodi na ekskrement. moj post u kojem izvlacim sva jebanja, pisanja, sranja i ustreptale vagine (sto je lose u tvom univerzumu posto se izjednacava sa opresivnim lihvarskim principom savremene umetnicke produkcije - pozdravio te bataj jos jednom) u tvojim dosadasnjim pisanijima nije nimalo saljiv. to je naprosto tvoj diskurs o savremenoj umetnosti koji nista ne govori o njoj (ili govori vrlo malo) ali zato govori o tome kako je ti vidis i sta ona za tebe predstavlja. u realnom svega ima dovoljno i ko govna trazi i govna dobija. koprofilija.takodje u navedenom primeru (marina u veneciji) zaboravljas par stvari:1. umesto marine je na bijenale 1997. godine crna gora je poslala voju stanica prestravljena implikacijama njenog rada.2. marinu je zvao germano clemante, selektor bijenala te godine da izlaze u arsenalima. u kunderinoj podeli crna gora je optirala za idiotizam slike protiv (neo)avangarde. slager (los) a ne senberg (iz druge ruke i ne neki ali senberg).3. sam rad je ciscenje kostiju a ne kosti same. tokom trajanja bijenala marina je svakog dana sedela medju kostima (koje jesu bazdile do neba) i strugala ih. pored toga (iznad da budemo precizni) bila je projektovana dvokanalna video instalacija na kojoj su se smenjivali prizori marininih roditelja i nje kako igra neki dance macabre, onako rezirano i artikulisano, dok 'ispod' ide naracija o vuku-pacovu kao alegoriji (koja uvek znaci samo jedno, btw) za balkanske ratove (ili ratove uopste).dakle u tvojoj maloj paskvili o vozacu i tetkici (usput vecina radne snage u veneciji nisu sicilijanke sa crnim maramama vec akademski obrazovani istocnoevropljani koji o umetnosti znaju sasvim dovoljno) nedostaje sta se desava sa tim kostima izmedju poslova koje obavljaju to dvoje. samo ti dakle fali sam rad kao slika u kojoj se posetilac bijenala nadje.nego bunjuel & konteksthttp://www.youtube.com/watch?v=h1Mptgi23YEja sada odo da spavam i ovim zavrsavam nasu komunikaciju. ja ne sumnjam da ces pisati jos nesto/svasta. jednostavno shvatam da iz ovoga izvlacis neko zadovoljstvo koje i rezultira tim bogatim svetom jezickih slika u kojima se sve ukrucuje, dize, sluzi, jebe, sere, pisa i tako u nedogled. samo ja necu da ti vise pomazem u tome. drkaj vise ili idi muci one nesretnike koji s tobom raspravljaju na libijskom topiku. Edited by kim_philby
Link to comment
srecom pa brijaca nema kod bataja i bunjuela.
Pa to ti kazem. Kod njih su upotrebljeni kao jedan od elemenata, stavljeni su u kompoziciju, otupeli su ih fizicki da bi ih mnogo bolje naostrili za ulogu simbola. Kod Gine je to Jedini element, zaboden u meso dovoljno sokantan sam po sebi (shmajser takodje, pas uginuo od gladi takodje) te se samim tim ono sto ja napadam a ti komesarski branis svodi na obicnu dosetku, sareno pakovanje i lobiranje kod galeriste (kako je Germano Klemante pozvao Marinu Abramovic, po intuiciji? rad nije mogao da vidi, nije ni bio izveden.)Sta bi se desilo da se Zika Obretkovic ponudio da pere koske uz "dvokanalnu video instalaciju", da li bi ga Klemante svecano pozvao spasavajuci taj nenadjebivi rad od zaborava?U ovom slucaju, bitni su akaunt menadzer (Marina), selektor festivala, vozac i radnici. Sve ostalo organizovace mediji, onako, rutinski. Tu ce da se zadesi i Kim koji ce da bude precizan u opisu "rada" ali ce da se uvredi ako se spomene logistika.Sto se mog karnalnog nacina pisanja tice, mislim da sasvim odgovara temi. Pa ne pisemo o Fragonarovim vrtovima i pesmama Desanke Maksimovic, pisemo o zlatnim govnima, pickama, smajserima, brijacima, smrdljivim kostima - nista od ovog nisam ja izmislio, ne podmeci mi to. Sve su to noseci elementi umetnickih radova (iz ovoga izostavljam Kurbea, Markiza de Sada, Bataja, Vitkina, Pikasoa itd. oni su ipak umetnici:)O Kunderinom shvatanju ovog vremena (Usporavanje, Knjiga Smeha i Zaborava, Nepodnosljiva Lakoca Postojanja) - to sto sam postovao od odlomaka ne odnosi se ekskluzivno na savremenu umetnost. Vise je ilustracija sveukupnog ubrzavanja. Ubrzavanje i shum koji ubrzavanje pravi utice direktno i na ono sto danas svi mediji i "strucna javnost" nazivaju umetnoscu, zapravo to ubrzanje je formira i daje joj (iako je sasvim virtuelna) oblik i privid materijalnog.
Opet ne kapiram.Sta sa ovim? A, da, odustajes od rasprave. E jbg. Meni bas zabavno.
Link to comment
Pa to ti kazem. Kod njih su upotrebljeni kao jedan od elemenata, stavljeni su u kompoziciju, otupeli su ih fizicki da bi ih mnogo bolje naostrili za ulogu simbola. Kod Gine je to Jedini element, zaboden u meso dovoljno sokantan sam po sebi (shmajser takodje, pas uginuo od gladi takodje) te se samim tim ono sto ja napadam a ti komesarski branis svodi na obicnu dosetku, sareno pakovanje i lobiranje kod galeriste (kako je Germano Klemante pozvao Marinu Abramovic, po intuiciji? rad nije mogao da vidi, nije ni bio izveden.)Sta bi se desilo da se Zika Obretkovic ponudio da pere koske uz "dvokanalnu video instalaciju", da li bi ga Klemante svecano pozvao spasavajuci taj nenadjebivi rad od zaborava?U ovom slucaju, bitni su akaunt menadzer (Marina), selektor festivala, vozac i radnici. Sve ostalo organizovace mediji, onako, rutinski. Tu ce da se zadesi i Kim koji ce da bude precizan u opisu "rada" ali ce da se uvredi ako se spomene logistika.Sto se mog karnalnog nacina pisanja tice, mislim da sasvim odgovara temi. Pa ne pisemo o Fragonarovim vrtovima i pesmama Desanke Maksimovic, pisemo o zlatnim govnima, pickama, smajserima, brijacima, smrdljivim kostima - nista od ovog nisam ja izmislio, ne podmeci mi to. Sve su to noseci elementi umetnickih radova (iz ovoga izostavljam Kurbea, Markiza de Sada, Bataja, Vitkina, Pikasoa itd. oni su ipak umetnici:)O Kunderinom shvatanju ovog vremena (Usporavanje, Knjiga Smeha i Zaborava, Nepodnosljiva Lakoca Postojanja) - to sto sam postovao od odlomaka ne odnosi se ekskluzivno na savremenu umetnost. Vise je ilustracija sveukupnog ubrzavanja. Ubrzavanje i shum koji ubrzavanje pravi utice direktno i na ono sto danas svi mediji i "strucna javnost" nazivaju umetnoscu, zapravo to ubrzanje je formira i daje joj (iako je sasvim virtuelna) oblik i privid materijalnog.Opet ne kapiram.Sta sa ovim? A, da, odustajes od rasprave. E jbg. Meni bas zabavno.
jebiga i papa je video samo mikelandjelove skice. intuicija, sta ces. ne odustajem od rasprave nego ne znam kako da dalje da raspravljam sa tvojim simptom. nisam ti ja analiticra niti neko ko treba da brine o tvom obrazovanju. tvoj simptom je fragmentacija jednog polja i fetisticka fascinacija jednim elementom (govno, picka, sisa ali nikad kurac - on je dobar). drugim recima s tobom pricati o umetnosti je kao sa bufalo bilom (onim filmskim) pricati o zenskoj lepoti: ne moze se dalje od koze.a da ti je zabavno ne sumnjam. kao sto rekoh ovo to (ekskrement kao savremena umetnost) je tebi seksualni akt sam. kao i uvek kada se uziva u simptomu.
Link to comment
jebiga i papa je video samo mikelandjelove skice. intuicija, sta ces. ne odustajem od rasprave nego ne znam kako da dalje da raspravljam sa tvojim simptom. nisam ti ja analiticra niti neko ko treba da brine o tvom obrazovanju. tvoj simptom je fragmentacija jednog polja i fetisticka fascinacija jednim elementom (govno, picka, sisa ali nikad kurac - on je dobar).
Ovo u boldu jednostavno nije tacno. Pa ne mali broj puta sam pomenuo Darkatraktorovu fascinaciju upaljenom blekendeker bruslilicom tik pored performerovog kurca sa priveskom (Bataj). Ne vredi ti ovo ucitavanje. Prvo, (gotovo) uvek kazem "deo savremene umetnosti ili onoga sto tako nazivaju". Evo sta ja volim da vidim&sherujem, i tu neces da naletis na Goju ili El Greka. Ali da malo izbistrimo vodu koju mutis: sve je pocelo od teksta Igora Simica u kojem sasvim tacno zakljucuje da
Парадоксално, Маринини перформанси који би требало да буду радикални одговори на стање у свету, постају инструмент истог спектакла. Људи седну преко пута ње и гледају је, док се то све уживо преноси преко интернета јер ако није на видео-запису као да се није ни десило. Један од начина да перформанс постане мејнстрим, што значи и да зарађује, јесте да се премести у театар и нашминка. Тиме постаје признат од галерија тo јeст крупног капитала. Перформанс је настао као одговор на комерцијализацију света уметности, где се уметност изједначава са робом. Али постао је још једна атракција. Циљ седења са Марином је да искусите директан контакт са другом особом, а претворио се у још једно мало, себично, конзумеристичко искуство да се седи са познатом уметницом у чувеној МОМИ. Маринино физичко мучење је у МОМИ претворено у још једну шансу да посетиоци задовоље свој квазиспиритуални хедонизам.
... na sta slede komentari tipa: Dss-ovac. Desnicar. PatriJota.Posle toga krecu tvoja ucitavanja, spinovanja, ignorisanja recenog&podmetanja, menjanja smisla onoga sto govorim, vadjenja iz konteksta etc. Vec sam nekoliko puta napisao da me ovakad razgovor o umetnosti podseca na razgovor sa vernikom o njegovoj religiji: sve moze dok je po Dishanovom svetom pismu. Iskoraci li se iz toga, citav sistem pada.Jos jedan bitan razlog zbog kojeg je neka kvalitetnija komunikacija izmedju mene i tebe nemoguca: ako ovde dosheta dovoljno kul lik i zavrne shiju kokoski, ti ces od referenci i paralela da napravis novi Drajv topik. Dakle, potpuno besmisleno - ja gledam u Kima i diskutujem, Kim gleda u ogledalo i diskutuje sa samim sobom (zagledan u svoje znanje, ne u fakte koje Kauboj iznosi).To cak ide dotle da si spreman da uporedis Mikelandjelove skice sa Marininom dosetkom, i izmedju stavis znak jednakosti.
... drugim recima s tobom pricati o umetnosti je kao sa bufalo bilom (onim filmskim) pricati o zenskoj lepoti: ne moze se dalje od koze.
:lol: jok more, ti bi prvi postavio pitanje "a jel u Partiji?" :lol: Edited by CowBoy
Link to comment
Ovo u boldu jednostavno nije tacno. Pa ne mali broj puta sam pomenuo Darkatraktorovu fascinaciju upaljenom blekendeker bruslilicom tik pored performerovog kurca sa priveskom (Bataj). Ne vredi ti ovo ucitavanje. Prvo, (gotovo) uvek kazem "deo savremene umetnosti ili onoga sto tako nazivaju". Evo sta ja volim da vidim&sherujem, i tu neces da naletis na Goju ili El Greka. Ali da malo izbistrimo vodu koju mutis: sve je pocelo od teksta Igora Simica u kojem sasvim tacno zakljucuje da
ah da sasvim slucajno pikiras najvise na vali export i marinu abramovic. inace je sve ok.naravno da to nikada ne kazes. cak se topik i zove kritika savremene umetnosti. koja je naravno sveprisutna. naravno da ne mozes da upalis televizor a da ne vidis valie export. s druge strane ovo sto ti kacis je jednostavno zapravo sveprisutno. ja zaista ne mogu da vidim da ista od ovoga sto si zakacio nije prisutno u magazinima, bezistanima, klonovima pokojnog sebastijana i malim gradskim galerijama. stavise u kakofoniji slika koju si sada postovao nedostaje umetnik. da nam prikazes jednu sliku i kazes ime i prezime i koje je delo u pitanju. u stavri ne nedostaje umetnik vec nam ti nudis brikolaz svog mentalnog stanja. i to je legitimno ali zasto se time bavimo na ovom topiku? otvori topik kaubojeva umjetnost pa kaci.drugo, konstantno vredjas ljude, kao na topiku o libiji, nazivajuci ih ovcama i drugim pogrdnim imenima. jednostavnije je reci: ja to ne razumem i time zapoceti razgovor. ali tebe ne interesuje komunikacija vec konflikt koji se radja iz njenog neuspeha. legitimno ali takodje je legitimno da ti se postavi pitanje: kako se to balansira u tvojoj libidinalnoj ekonomiji? koji prokleti deo trosis na ovom topiku? i to je vec za analizu.
... na sta slede komentari tipa: Dss-ovac. Desnicar. PatriJota.Posle toga krecu tvoja ucitavanja, spinovanja, ignorisanja recenog&podmetanja, menjanja smisla onoga sto govorim, vadjenja iz konteksta etc. Vec sam nekoliko puta napisao da me ovakad razgovor o umetnosti podseca na razgovor sa vernikom o njegovoj religiji: sve moze dok je po Dishanovom svetom pismu. Iskoraci li se iz toga, citav sistem pada.
ovo je narvno vec cista laz i ti to znas. odnosno na nivou svog nesvesnog znas da je laz. opet to je stvar cege drugog. ovde od pocetka imamo dve pozicije: jednu da se moze o ovome pricati i tvoju da se ne moze pricati osim kao gomila perverznih prideva. ponovo na bataja (iako bih rekao da bi nam ovde frojd pre bio od pomoci).
Jos jedan bitan razlog zbog kojeg je neka kvalitetnija komunikacija izmedju mene i tebe nemoguca: ako ovde dosheta dovoljno kul lik i zavrne shiju kokoski, ti ces od referenci i paralela da napravis novi Drajv topik. Dakle, potpuno besmisleno - ja gledam u Kima i diskutujem, Kim gleda u ogledalo i diskutuje sa samim sobom (zagledan u svoje znanje, ne u fakte koje Kauboj iznosi).To cak ide dotle da si spreman da uporedis Mikelandjelove skice sa Marininom dosetkom, i izmedju stavis znak jednakosti.
komunikacija izmedju mene i tebe je jednostavno nemoguca zato sto ti ja nisam analiticar. as simple as that. niti to zelim da budem. jednostavno me nervira narcizam, egoizam i potpuno odsustvo zelje za komunikacijom koja od jednog potencijalno zanimljivog topika pravi privatni peep show.ovo poslednje je tipicno za tebe. ja nisam nista poredio vec sam samo odgovorio na pitanje kako je to moguce naruciti rad koji jos nisi video. eto ako moze papa moze i germano. as simple as that. inace ovo sa ogledalom je naravno prilicno isto zanimljivo: ti gledas u mene i diskutujes zato sto samo kroz ovu diskusiju polje umetnosti (ljubavi) za tebe dobija odredjenu koherenciju. s druge strane ja zaista ne bih da gledam u tebe vec u objekt diskusije.
:lol: jok more, ti bi prvi postavio pitanje "a jel u Partiji?" :lol:
da, da, da... kojoj partiji? Edited by kim_philby
Link to comment
Ali da malo izbistrimo vodu koju mutis: sve je pocelo od teksta Igora Simica u kojem sasvim tacno zakljucuje da
Парадоксално, Маринини перформанси који би требало да буду радикални одговори на стање у свету, постају инструмент истог спектакла. Људи седну преко пута ње и гледају је, док се то све уживо преноси преко интернета јер ако није на видео-запису као да се није ни десило. Један од начина да перформанс постане мејнстрим, што значи и да зарађује, јесте да се премести у театар и нашминка. Тиме постаје признат од галерија тo јeст крупног капитала. Перформанс је настао као одговор на комерцијализацију света уметности, где се уметност изједначава са робом. Али постао је још једна атракција. Циљ седења са Марином је да искусите директан контакт са другом особом, а претворио се у још једно мало, себично, конзумеристичко искуство да се седи са познатом уметницом у чувеној МОМИ. Маринино физичко мучење је у МОМИ претворено у још једну шансу да посетиоци задовоље свој квазиспиритуални хедонизам.
... na sta slede komentari tipa: Dss-ovac. Desnicar. PatriJota.
E, gle,naš'o sam još jednog baš super lika, koji nema baš nikakve veze s DSS-om.
Ključni problem sveta u kojem živimo (kao pojedinci i kao narod) je, po Brdaru, „pisoarizacija stvarnosti“, uzdizanje bezvrednog i štetnog, lažnog i praznog, u status vrednog i neprikosnovenog, kao i bacanje svega vrednog u blato, zarad geopolitičkih i ekonomskih ciljeva Imperije. Simbolički početak svega je, smatra autor, izlaganje naopako okrenutog pisoara kao umetničkog objekta pod imenom „Fontana“, što je Marsel Dišan izveo 1917. godine, čime je konačno razoren kalokagatijski ideal evropske umetničke tradicije, zasnovane na jedinstvu Dobra, Lepote i Istine. Sada prisustvujemo „epohalnom procesu pisoarizacije“: „(…) Sve što je imalo vrednost, od nacionalne kulture do ličnog dostojanstva, a što upadne u aktuelnu mašinu globalizacije kao poslednjeg pohoda Imperije u osvajanje sveta, biva srozano do tačke bezvrednog pisoara, u koji onda doslovno rečeno može da se vrši svaka vrsta nužde“. Dok nas primoravaju da evropsku WC šolju koristimo kao šoljicu za kafu, povremeno na nas povlačeći vodu iz vodokotlića, traže da vičemo: „Još!Još!“ To jest: „Bednici nam zatvaraju usta, pošto su ih prethodno zatvorili sebi. Neka nam hiljade ljudi umire svaki dan od kancera, oni će da ćute – u ime Evrope i demokratije. Važno ja da nas vlast gnusno, puzalački nečujno uvlači u taj isti NATO, koji nas je zatrovao. I to u ime demokratije, mimo svakog zakona i morala. Diktatura proletarijata zamenjena je vladavinom ološa“. „Jahači popova unapređeni u jahače Srbije“, po Brdaru, idu do kraja – na kraju zabranjuju emisije poput „Atlantisa“, samo da se ne bi čula slobodna reč (kakvi „heroji“ – plaše se slobodne reči).
BTW, šta je to "spiritualni hedonizam" (as opposed to "kvazispiritualni hedonizam"). Ne zajebava, stvarno me zanima.
Link to comment
trt
... bas se trudis.Ajmo ponovo:
Парадоксално, Маринини перформанси који би требало да буду радикални одговори на стање у свету, постају инструмент истог спектакла. Људи седну преко пута ње и гледају је, док се то све уживо преноси преко интернета јер ако није на видео-запису као да се није ни десило. Један од начина да перформанс постане мејнстрим, што значи и да зарађује, јесте да се премести у театар и нашминка. Тиме постаје признат од галерија тo јeст крупног капитала. Перформанс је настао као одговор на комерцијализацију света уметности, где се уметност изједначава са робом. Али постао је још једна атракција. Циљ седења са Марином је да искусите директан контакт са другом особом, а претворио се у још једно мало, себично, конзумеристичко искуство да се седи са познатом уметницом у чувеној МОМИ. Маринино физичко мучење је у МОМИ претворено у још једну шансу да посетиоци задовоље свој квазиспиритуални хедонизам.
... boli kad ti neko kaze da je tvoje bozanstvo kome se klanjas samo kichasti kip od plastike i svetlucave folije.Razumem, jbg, nije lako caru da prizna da je go. btw. imate "zanimljiv topik" (secas se naseg dogovora koji smo posltigli kada sam dao ostavku na moderaciju) koji je nesto potonuo, dogurao jedva do sedme strane, a i to samo zato sto me stalno zoves u goste:link 1link 2... etc, bez obzira sto je sa Kubojem nemoguce razgovarati :D nekako si poprilicno nedosledan, ali jbg nisam psihoanaliticar pa da ovde razvlacim analize. Ostaj mi zdravo i uzivaj u svom liku u ogledalu (jbt jos si Ti Meni nasao da spocitavas narcizam :lol: )
Link to comment
BTW, šta je to "spiritualni hedonizam" (as opposed to "kvazispiritualni hedonizam"). Ne zajebava, stvarno me zanima.
To ti je kad kul lik ubije kokosku golim rukama a ti od toga uz obilje referenci napravis novi "Drajv" topik.
Link to comment
... bas se trudis.Ajmo ponovo:... boli kad ti neko kaze da je tvoje bozanstvo kome se klanjas samo kichasti kip od plastike i svetlucave folije.Razumem, jbg, nije lako caru da prizna da je go. btw. imate "zanimljiv topik" (secas se naseg dogovora koji smo posltigli kada sam dao ostavku na moderaciju) koji je nesto potonuo, dogurao jedva do sedme strane, a i to samo zato sto me stalno zoves u goste:link 1link 2... etc, bez obzira sto je sa Kubojem nemoguce razgovarati :D nekako si poprilicno nedosledan, ali jbg nisam psihoanaliticar pa da ovde razvlacim analize. Ostaj mi zdravo i uzivaj u svom liku u ogledalu (jbt jos si Ti Meni nasao da spocitavas narcizam :lol: )
:smoris:
Link to comment
:smoris:
Da sad neko krene da dokazuje kako neurohirurgija zapravo ne spada u hirurgiju, ne bih se petljao sa njim ich. Jasno je da je tip budala. A ti si ovde ipak ostavio sto pedeset i jedan post. Od toga veci deo polemisao sa mnom, iako je sa mnom nemoguce polemisati. Neverovatno - sto pedeset i jedan put objasnjavati nekome da je neurohirurgija takodje hirurgija. Umesto da kazes par preciznih reci: invanzivna terapija, sechenje, Kraj.Ali jbg, izgleda da ti precizne reci manjkaju kada treba povezati Pikasoa i Ginu Pane. Kakva glavolomka, a? Edited by CowBoy
Link to comment
To ti je kad kul lik ubije kokosku golim rukama a ti od toga uz obilje referenci napravis novi "Drajv" topik.
Čekaj, a šta je onda "kvazispiritualni hedonizam"? I u čemu je razlika između ova dva?Edit: Sada svakako uviđaš na šta ciljam.
Although I foreswear a definition of ‘‘clarity,’’ I can offer a sufficientcondition of unclarity. It is that adding or subtracting (if it has one) anegation sign from a text makes no difference to its level of plausibility:no force in a statement has been grasped if its putative grasper wouldreact no differently to its negation from how he reacts to the originalstatement
Edited by Syme
Link to comment
provociram mucenog buduceg emigranta. na topiku o umetnosti je (navodno) populista (cistacica i ja volimo kelnsku katedralu a ti filbi, ti dekadentu, se mazes urinom i govnima i pijes guzne sokove iz disanovog pisoara zato sto si dekadent iz svetske elite) a ovde je shvatio da ne deli iste vrednosti sa glasacima SNS dok kaci fotografije krezube zene koja se raduje.ja mu kazem da s njima deli jednu vrednost a to ne mora biti sublimna silueta katedrale: zeli da jede.
Ti nikako da se odvojis od ove rasprave :lol:Pazi, seljanka je ovde predstavnik onih koji nisu zavrsili skole i ucili istoriju. Kako si ti uveo ovu nesrecnu glasacicu SNS-a ne znam samo znam da te svrbe pitanja na koja ocigledno nemas odgovor.Populista - onaj koji ostavlja mogucnost da se seljanka divi arhitekturi? Pa ti si preterani elitista, esencija elitizma (u najcrnjem smislu te reci).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...