Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Nije u tome poenta
jeste.jer autor se kurva u politici (dnevnom listu, zasad) da bi bar u svom selu dobio malo popularnosti.za razlike od marine koja se kurva na svetskom nivou, jer umetnost to zahteva i jer joj se moze.a kljuc svega je u tome da ako te niko ne cuje, nisi umetnik, vec wannabe luzer. a ako te cuju, onda ti se neko iskenja po glavi sto nisi dovoljno underground.btw. od kundere tesko da si mogao gori primer da odaberes. hamsuna jedino...
Link to comment
ja kauboju vidim da je muceni kundera na tzv. mojoj strani.
Ne bih rekao. (izvrnuo si ga zestoko sa onim "idiotizmom slike" jbt, gde nadje Kapora?)Jer, pazi ovo:
... postoji pocetno stanje muzike, starije od njene istorije, stanje prvog postavljanja pitanja, stanje pre prvog razmisljanja, pre pocetka igre sa motivom i temom. U tom pocetnom stanju muzike odrazava se supstancijalna glupost ljudskog postojanja. Muzika se uzdigla iznad te supstancijalne gluposti samo zahvaljujuci neizmernom naporu duha i srca i to je onaj prekrasni luk sto se vekovima nadvijao iznad Evrope i ugasio na vrhuncu kao ispaljena raketa prilikom vatrometa.
[italic] artikulacija [italic]... so, bice da je muceni Kundera "na mojoj strani" ma sta to znacilo - nisam ga citirao zato sto mi je potreban saveznik vec zato sto je objasnio.Covek mirno konstatuje paradoks da u vreme individualizma nema individua (Bergasa npr. pomenuo baru i reku). Sistem je takav, slep, nema tu zle namere, samo neumitni tok razvoja tehnologije: nikad vise komunikacijskog hardvera, nikad manje kvalitetne komunikacije:
muzike je sve vise i vise, ima je mnogo puta vise nego u njeno najslavnije doba. Odzvanja iz zvucnika na ulicama, iz strasnih zvucnih aparatura u stanovima i lokalima, iz malih tranzistorskih radio aparata koje ljudi nose sa sobom na ulicama.Shoenberg je umro, umro je Elington, ali je gitara vecna. Stereotipna harmonija, otrcana gitara i ritam, to je ono sto je ostalo od muzike, to je vecnost muzike.
... mislim jebes levicu i desnicu, to su iskljucivosti. Ne mogu da shvatim poriv da jedan poprilicno tacan tekst (koje su tacno zamerke na tekst ovog DSS-ovca?) popljujes zato sto si mu ucitao drugaciju ideologiju od tvoje? Edited by CowBoy
Link to comment
Ne mogu da shvatim poriv da jedan poprilicno tacan tekst (koje su tacno zamerke na tekst ovog DSS-ovca?) popljujes zato sto si mu ucitao drugaciju ideologiju od tvoje?
Nisam baš hteo da se mešam, ali čekaj, jel' ti stvarno tvrdiš da se tekstu koji se poziva na DeBora i tvrdi kako je politika samo predstava režirana od strane krupnog kapitala, učitava ideologija? Edited by Syme
Link to comment
Da li je bolja zagadjena reka u kojoj ipak jelte postoji tok ili cista bara?
Sa ce Kim da te klepi nekim cool u-tube uradkom, da ti ukaze na besmisao kao takav. Vidim Syme kapira klip bez greske:D
Link to comment
Sa ce Kim da te klepi nekim cool u-tube uradkom, da ti ukaze na besmisao kao takav. Vidim Syme kapira klip bez greske:D
Pa kad mu učitavam ideologiju :)
Link to comment
Ne bih rekao. (izvrnuo si ga zestoko sa onim "idiotizmom slike" jbt, gde nadje Kapora?)Jer, pazi ovo:][italic] artikulacija [italic}... so, bice da je muceni Kundera "na mojoj strani" ma sta to znacilo - nisam ga citirao zato sto mi je potreban saveznik vec zato sto je objasnio.Covek mirno konstatuje paradoks da u vreme individualizma nema individua (Bergasa npr. pomenuo baru i reku). Sistem je takav, slep, nema tu zle namere, samo neumitni tok razvoja tehnologije: nikad vise komunikacijskog hardvera, nikad manje kvalitetne komunikacije: ... mislim jebes levicu i desnicu, to su iskljucivosti. Ne mogu da shvatim poriv da jedan poprilicno tacan tekst (koje su tacno zamerke na tekst ovog DSS-ovca?) popljujes zato sto si mu ucitao drugaciju ideologiju od tvoje?
kauboju, tekst je glup, nemastovit i banalan i to u tolikoj meri da me mrzi da ga cerecim red po red. drugo, ti ga ne kacis da bi se bacio na marinu vec na savremenu umetnost uopste. uopstavanje koje je uzasno pogresno koliko i apstraktno.trece, kundra kaze da postoji trenutak pre umetnosti. idiotizam zvukova. jalova repeticija. oponasanje prirode. muzika kao umetnost je moguca samo kada se taj niz 'prirodnosti' i 'ociglednosti' kojem ti robujes prekida. otud senberg tu. ako postoji ekvivalent disanu u modernoj muzici dvadesetog veka to bi bio on. odnosno posle njega vise nista nije isto. one you go black you can not go back.ja ne mislim da su samo levicari 'dobri' umetnici (senberg nikako nije levicar) ali mislim da su avangarde imale vise srece sa levim misliocima i teoreticarima nego sa onima sa desnice.inace ono gde kundera gresi je sledece mesto: dzon lenon.
Link to comment
Francuski Ratibor!
mucenik. ali najbolje je kako ga lakan iskulira. to je ono: kao histericari vi samo trazite novog gospodara.@bergase: nema cistih bara posle nekog vremena, zar ne?
Link to comment
Nisam baš hteo da se mešam, ali čekaj, jel' ti stvarno tvrdiš da se tekstu koji se poziva na DeBora i tvrdi kako je politika samo predstava režirana od strane krupnog kapitala, učitava ideologija?
Sistem je takav, slep, nema tu zle namere, samo neumitni tok razvoja tehnologije: nikad vise komunikacijskog hardvera, nikad manje kvalitetne komunikacije:
... sad, sto je covek politicare nazvao performerima - ne znam zasto bih mu zamerao. Edited by CowBoy
Link to comment
pa da ali kauboju osim u slucaju nekog batlerijanskog dzihada ne mozemo se vratiti na poziciju pre tog hardvera, zar ne?
Link to comment
Sistem je takav, slep, nema tu zle namere, samo neumitni tok razvoja tehnologije: nikad vise komunikacijskog hardvera, nikad manje kvalitetne komunikacije:
Ma razumeo sam te, ali to ne znači da u toj slici nema ideologije, kod autora i vrlo eksplicitne.Inače, tek sad pročitah Kunderine odlomke, i Kim je pravu, ovo nije protiv avangardne ili moderne umetnosti, nego masovne kulture, protiv turbo-folka i MTV-ija. Generalno, adornovska kritika masovne kulture (u tom smislu je Kim opet u pravu kad kaže da se, ne Lenon, nego Elington, ne uklapa u niz - on je već masovna kultura.)Avangarda, performance art i ostalo ti je upravo umetnost svesna svoje istorije, for better or for worse. Masovna kultura je, bar po Kunderinom tumačenju (sa kojim se ja, kao ni Kim, ne slažem) - ona koja je aistorijska, pa samim tim i večna, jer živi u i za trenutak.Edit: Karel Got je inače češki Zdravko Čolić, a ne češka Marina Abramović Edited by Syme
Link to comment
Ma razumeo sam te, ali to ne znači da u toj slici nema ideologije, kod autora i vrlo eksplicitne.Inače, tek sad pročitah Kunderine odlomke, i Kim je pravu, ovo nije protiv avangardne ili moderne umetnosti, nego masovne kulture, protiv turbo-folka i MTV-ija. Generalno, adornosvka kritika masovne kulture (u tom smislu je Kim opet u pravu kad kaže da se, ne Lenon, nego Elington, ne uklapa u niz - on je već masovna kultura.)Avangarda, performance art i ostalo ti je upravo umetnost svesna svoje istorije, for better or for worse. Masovna kultura je, bar po Kunderinom tumačenju (sa kojim se ja, kao ni Kim, ne slažem) - ona koja je aistorijska, pa samim tim i večna, jer živi u i za trenutak.
pa dobro elington je danas, bas preko adorna, vec inkorporiran u korpus visoke umetnosti na neki nacin. cupavci su pravi pop. a danas je popularna muzika nikad svesnija svoje istorije ali jebiga kundera ima milion godina. inace odlican pisac. offnajtraumaticnije filmsko iskustvo u mom zivotu je potraga za kaufmanovom ekranizacijom nepodnosljive lakoce postojanja. u vreme prvih video klubova naci taj film je bilo, makar meni, dosta tesko. a to sam trebao da gledam sa jednom devojcicom i na kraju nisam :(
Link to comment
najtraumaticnije filmsko iskustvo u mom zivotu je potraga za kaufmanovom ekranizacijom nepodnosljive lakoce postojanja. u vreme prvih video klubova naci taj film je bilo, makar meni, dosta tesko. a to sam trebao da gledam sa jednom devojcicom i na kraju nisam :(
Na kraju nisi šta? :) Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...