Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Nešto mi govori da se ne treba preterano iznenaditi ako se mlađahni Simić uskoro priključi Aktivnom centru.
Ovo je nesto sto je otac Jovan Culibrk iniciro ili makar blagoslovio, ne zvao se ja Dark Attraktor.
Link to comment
Ovo je nesto sto je otac Jovan Culibrk iniciro ili makar blagoslovio, ne zvao se ja Dark Attraktor.
Pa taj rad.
. Edited by Syme
Link to comment

Ha, stvarno, ipak nije Culibrk, vec neki DSS-ov kadrovik]. No svejedno, rukopis stravicno podseca na Ritmovog pulena (srpski identitet + mediji, pop-kultura).

Link to comment
Ha, stvarno, ipak nije Culibrk, vec neki DSS-ov kadrovik]. No svejedno, rukopis stravicno podseca na Ritmovog pulena (srpski identitet + mediji, pop-kultura).
Ma da, to je to.
Link to comment
Ha, stvarno, ipak nije Culibrk, vec neki DSS-ov kadrovik]. No svejedno, rukopis stravicno podseca na Ritmovog pulena (srpski identitet + mediji, pop-kultura).
Slušam sad malo Ćulibrka i ovu malu voditeljku što mu se prilično očigledno nabacuje, pa se nešto mislim: da li se taj lik stvarno pridržava celibata, ili tu i prevrne poneku pravoslavnu aktivistkinju? Pazi, to bivši njuvejver, čovek u punoj snazi, šarmer... Isto sam se mislio i za Amfilohija - ako taj živi u celibatu, onda sam ja Bananamen. Šta vi mislite?
Link to comment

Celibat je u pravoslavlju samo nominalna stvar, ne pravi se drama oko seksa kao kod katolika, nema ispiranja mozga. Radi sta oces, dok te ne vide.

Link to comment

Cowboy: postuje tekst u kojem autor primecuje isto sto i kauboj:

Парадоксално, Маринини перформанси који би требало да буду радикални одговори на стање у свету, постају инструмент истог спектакла. Људи седну преко пута ње и гледају је, док се то све уживо преноси преко интернета јер ако није на видео-запису као да се није ни десило. Један од начина да перформанс постане мејнстрим, што значи и да зарађује, јесте да се премести у театар и нашминка. Тиме постаје признат од галерија тo јeст крупног капитала.
Zverila: autor je diplomir'o a krivo mu je sto ne zaradjuje (nije popularan?) kao MarinaSyme: autor je rod rodjeni SRS-u i DSS-uKim Philby: autor je kurac, ko sve zavrsava danas te belosvetske fakultete. Nije problem u infrastrukturi koja izmislja carevo novo odelo, problem je u Marini (ilustruje clankom iz novina)Darkatraktor: Ovo je nesto sto je otac Jovan Culibrk iniciro ili makar blagoslovio, ne zvao se ja Dark Attraktor (?)Syme: DSS. tacka.Darkatraktor: DSS. tacka.Dabovic: Celibat ... etc.Kauboj: Nije u tome poenta
Link to comment
Cowboy: postuje tekst u kojem autor primecuje isto sto i kauboj:Zverila: autor je diplomir'o a krivo mu je sto ne zaradjuje (nije popularan?) kao MarinaSyme: autor je rod rodjeni SRS-u i DSS-uKim Philby: autor je kurac, ko sve zavrsava danas te belosvetske fakultete. Nije problem u infrastrukturi koja izmislja carevo novo odelo, problem je u Marini (ilustruje clankom iz novina)Darkatraktor: Ovo je nesto sto je otac Jovan Culibrk iniciro ili makar blagoslovio, ne zvao se ja Dark Attraktor (?)Syme: DSS. tacka.Darkatraktor: DSS. tacka.Dabovic: Celibat ... etc.Kauboj: Nije u tome poenta
http://www.youtube.com/watch?v=DiYjwRZK_NMinace, syme obrati paznju na desni situacionizam autora. ili bolje receno sve sam blize misljenju da je svaki situacionizam neumitno desni. Edited by kim_philby
Link to comment
http://www.youtube.com/watch?v=DiYjwRZK_NMinace, syme obrati paznju na desni situacionizam autora. ili bolje receno sve sam blize misljenju da je svaki situacionizam neumitno desni.
Možda si u pravu, prosto ne znam dovoljno o situacionizmu, ali ovo što on pripisuje DeBoru - sve je laž, sve je predstava, sve je spektakl - pa to je dead giveaway naših desničara ili desničara koji misle da su levičari. Eno ti onog nesrećnog Atlantisa i ljudi koji se na njemu pojavljuju, ni o čemu drugom ne pričaju. Sve je predstava, rat u Iraku je predstava, Srebrenica je predstava, Markale su predstava, politika je predstava. A ko režira predstavu? E, ko... Objasnila Mila Alečković u onom tekstu što sam kačio.
Link to comment
cool ...
Povadio iz teksta, da bi bilo preglednije:
Jednog dana je jedan covek ustanovio da se govor muzike iscrpeo i da moze ponavljati samo stalno iste poruke. Srusio je revolucionarnim dekretom hijerarhiju tonova i ucinio ih medjusobno ravnopravnim. Kraljevski dvorovi bili su jednom zauvek sruseni i umesto njih je uspostavljena dodekakofonija.
Ako je istina da je istorija muzike zavrsena, sta je od nje ostalo? Tisina?Ni govora, muzike je sve vise i vise, ima je mnogo puta vise nego u njeno najslavnije doba. Odzvanja iz zvucnika na ulicama, iz strasnih zvucnih aparatura u stanovima i lokalima, iz malih tranzistorskih radio aparata koje ljudi nose sa sobom na ulicama.Shoenberg je umro, umro je Elington, ali je gitara vecna. Stereotipna harmonija, otrcana gitara i ritam, to je ono sto je ostalo od muzike, to je vecnost muzike.
Kad sam sa ocem, mozda godinu dana pre njegove smrti , izlazio u uobicajene setnje oko bloka zgrada, pesme su odjekivale sa svakog ugla. Sto su ljudi bili sumorniji, iz zvucnika je naviralo sve vise muzike. Pozivala je okupiranu zemlju da zaboravi gorcinu istorije I oda se zivotnim radostima. Tata je zastao, pogledao uvis u zvucnik iz kojeg je dopirala buka a onda je polako, sa mukom rekao: “Idiotizam muzike”.
Istorija muzike je smrtna, ali je idiotizam gitara vecan. Muzika se danas vratila u svoje prvobitno stanje. To je stanje nakon postavljanja poslednjeg pitanja, stanje nakon poslednjeg razmisljanja, stanje posle istorije.Kad je ceski pop-pevac Karel Got otisao 1972. Godine u inostranstvo, drzavno rukovotstvo bilo je zaprepasteno. Sam Gustav Husak mu je smesta poslao u Frankfurt licno pismo (bilo je to u avgustu 1972.) Doslovno ga citiram, i ni jednu rec nisam izmislio: “Dragi Karele, mi se ne ljutimo na Vas. Vratite se, molim Vas, ucinicemo za Vas sve sto zelite. Mi cemo pomoci Vama, Vi cete pomoci nama…”Razmislite nekoliko trenutaka o tome. Drzavno rukovotstvo je ne trepnuvsi okom pustilo u emigraciju lekare, naucnike, astronome, sportiste, rezisere, kamermane, visokokvalifikovane radnike, inzinjere, arhitekte, istoricare, novinare, pisce i slikare, ali nije moglo podneti pomisao da zemlju napusti Karel Got. Zato sto je Karel Got bio predstavnik muzike bez secanja, muzike u kojoj su zauvek zakopane Betovenove i Elingtonove kosti, prah Palestrine i Shonberga.Predsednik zaborava i Idiot muzike dobro su se razumeli. Radili su na istom poslu. “mi cemo pomoci vama, vi cete pomoci nama…” Nisu mogli jedan bez drugog.
... ovo je napisao Kundera krajem sedamdesetih (Knjiga Smeha i Zaborava). Mislim, ako vec trazite vezu izmedju politike i umetnosti odnosno kojoj i kakvoj umetnosti gravitiraju koje ideologije - ovo je sazet odgovor.Ja naravno ostajem pri stavu da se ono najvrednije ne mesa u Levo ili Desno. Edited by CowBoy
Link to comment
Povadio iz teksta, da bi bilo preglednije:... ovo je napisao Kundera krajem sedamdesetih (Knjiga Smeha i Zaborava). Mislim, ako vec trazite vezu izmedju politike i umetnosti odnosno kojoj i kakvoj umetnosti gravitiraju koje ideologije - ovo je sazet odgovor.Ja naravno ostajem pri stavu da se ono najvrednije ne mesa u Levo ili Desno.
ja kauboju vidim da je muceni kundera na tzv. mojoj strani. osim sto je ono revolucionarnim dekretom zapravo poetsko preterivanje. nije bilo nikakvog dekreta vec su ti dvorovi pali sami.drugim recima ti mucenoj marini (a i njoj samo kao predstavnici savremene umetnosti) suprotstavljas idiotizam ciste slike koji krstis artikulacijom. u tom idiotizmu slike naravno da je momo kapor znacajniji za djilasa od, na primer, jednog mangelosa. naravno da je mica popovic potrebniji kao figurativac a ne kao neko ko przi enformel. idiotizam.samo ja ne delim njegov patricijski prezir prema popularnoj kulturi.@syme: uzasno uprosten.gledaj clip od 21:00
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...