Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Pa kako radi, tako sto lazljivoj lopovskoj gamadi daje legitimitet.

 

Mislim pazi ti njihov narativ.

 

vi i dalje u fazonu umetnici ibermenš rasa od koje se puno očekuje a  :fantom:

Link to comment

Pa kako radi, tako sto lazljivoj lopovskoj gamadi daje legitimitet.

 

Mislim pazi ti njihov narativ.

gamad

 

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
  • 2 months later...

Savamala rulz u odnosu na ostatak sveta, evo autor se zali da se ljudi po drugim razvijenim zemljama bune i da ih juri polizzia.

 

U trenutku sam osetio neki neodredjen ponos sto sam se rodio, ziveo i umro u Savamaloj.

 

29f2phd.png

 

 

Inace odgledao prilog do kraja ali nisam ukacio poentu, mada ljudi koji u prilogu govore ocigledno znaju o cemu govore. Kao da su se rodili bez skepse, kao da je skepsa izumrla sa dinosaurusima.

 

Edited by Caligula
Link to comment

i ja bih mrzeo savremenu umetnost da sam prvi kontakt sa njom ostvario preko ovako nekog idiotluka.

 

 

Ko moze da mrzi nesto sto ne postoji?

 

Kao kad bi rekao "i ja bih mrzeo neurohirurgiju da mi je Vucic radio operaciju mozga" ... pa Vucic nije neurohirurg da bih mrzeo neurohirurgiju.

 

Ja na primer volim umetnost i ona me spasava na dnevnom nivou, bez preterivanja.

Edited by Caligula
Link to comment

Ko moze da mrzi nesto sto ne postoji?

Ne shvatam. Mislis da savremena umetnost ne postoji? Da medju ljudima koji sa sada bave umetnoscu (ili "umetnoscu") ne postoji niko ko zavredjuje naziv umetnik?

Link to comment

Zasto bi se ovo uopste nazivalo savremenom umetnoscu?! Proslo je pola veka od vremena kada su ovakve umetnicke prakse bile aktuelne.

pa zato sto taj action painting tradicija telesnim izlucevinama iz 1950ih defakto pripada korpusu savremene umetnosti, odn. samom njenom pocetku. meni je napamet prvo pala schneemanka (1970te), mada action painting je definitivno blize ovome/tacnije.

 

Ne mrzim savremenu umetnost, naprotiv... ali, da je ovo idiotluk koji treba videti, da... činilo mi se više nego zanimljivo..

nema ovde ama apsolutno nista zanimljivo, fluffy. ovde samo neko cereci nekoliko cestitih tradicija zarad publiciteta i samopromocije.

 

btw, ja sam za ovu umetnicu nevoljno saznao na americkom liberal talk show-u the young turks. oni su loveable populisticki gedzovani (ali gedzovani still) koji preziru savremenu umetnost i otprilike jedanput u mesec dana imaju nesto od savremene umetnosti u emiisiji i to obavezno bude nesto ovako besmisleno. tako saznam za gomilu idiotluka, publicity stuntova, up and coming fame whore-ova. ali jos vredniji resurs od njih u tom pogledu su euronews. oni su znatno konzervativniji i blaziraniji od ovih i nikad nece ici na tu fintu sokiranja na prvu loptu nego se uvek nepogresivo uhvate za neke tokove savremene umetnosti koji su do te mere prozeti tokovima finansijskog kapitala da je to naprosto besramno (obicno to budu megalomni arhitektonski, dizajnerski, urban landscape projekti). bukvalno nesto kao savremena umetnost za top 1% (da iskesira).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...