Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

A inace je sve napisano na temi veoma korisno, smisleno. Nisam znao, hvala na prosvetljenju.

Ne znam odakle tebi potreba da pises da je pomerena granica za 3 devedesetih zbog procenta od ispod 30% kad su tad vec bili na 35 ili koliko vec, pa nikom nista. Sacekacu neciji tripl dabl da bacim hejlovanje, izvinjavam se za glupa poredjenja, bilo mi malo dosadno.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment
15 hours ago, Zli Gli said:

Jeste bio isklesan ali imao je 110-115 kila i bio jak kao bizon, ove danas bi sve do jednog nosio u zubima. E sad kako bi se snasao u sutiranju trojki, posto to rade i centri, pitanje je.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Pa dobro mi to sa sigurnoscu ne znamo , ima dobrih , visokih igraca i danas . Ono sto Embiid i Jokic pokazuje u napadu danas   je mnog raznovrsnije  od  onoga sto su pokazivali centri iz 90-ih godina. Vise vestine pokazuju oni danas. , Jokic je jos veca anomalija jer ja nikada nisam video mekse ruke nekog centra od njega , on  skoro ne zakucava ali procenat  suta  za dva poena mu je nevrovatno visok, lopta se prosto lepi za njegove ruke . Danas centri u NBA -u driblaju, prenose loptu preko terena, pocinju napade itd.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Ja obožavam Jokićeve hajlajtse, ali ne zato što je naš, prije toga sam obožavao Džejsona Vilijamsa, taj je imao takav flair. I Markusa Vilijamsa, te i takve stvari su mi omiljene kod košarke, obožavam igrače koji žive za zajebanciju, vic i dobru asistenciju. 

 

to je sve super, stvarno je gust gledati takve likove,

ali ovaj je i efikasan ko smrt. egzekutor a zajebava se celo vreme.

"mi se s svama igramo" lik.

Link to comment




Pa dobro mi to sa sigurnoscu ne znamo , ima dobrih , visokih igraca i danas . Ono sto Embiid i Jokic pokazuje u napadu danas   je mnog raznovrsnije  od  onoga sto su pokazivali centri iz 90-ih godina. Vise vestine pokazuju oni danas. , Jokic je jos veca anomalija jer ja nikada nisam video mekse ruke nekog centra od njega , on  skoro ne zakucava ali procenat  suta  za dva poena mu je nevrovatno visok, lopta se prosto lepi za njegove ruke . Danas centri u NBA -u driblaju, prenose loptu preko terena, pocinju napade itd.


Pricao sam pre svega o fizickoj snazi, ubacis Seka iz najboljih dana (i jos neke iz tog perioda) u bilo koji tim bilo kad i opet ce razgrtati i prikucavati igrace u kos. Sto se tice raznovrsne igre, ne postoji u istoriji centar sa vise vestina od Hakima, svakako ne Embid ili Jokic. Ako pod raznovrsnije mislis na to sto sutiraju i ponekad pogadjaju i trojke onda se slazem, ovi nisu imali potrebu da sutiraju za tri jer se drugacije igralo. I to je skroz ok, liga i publika zele 250+ poena po mecu i onda nema potrebe za centrom koji ce da rudari po 5-10 sekundi na postu.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


Link to comment

sek bi bio i danas veliki igrac kao i svi ti velikani ali ovaj put bi bio ogranicen u odbrani a koliko se secam nije mogao ni sa distance da zabode.

ne znam kako bi cuvao jokica ili embida, busili bi ga spolja a i brze se igra. 

Link to comment

Bojim se da bi vise on njih izbusio na cistu snagu a umeo je i svasta nesto u reketu, nije bio balvan. Ispade sad Jokara najjaci visoki igrac ikad ali ajde, nije da je nesto bitno.

Nego, jel ima sanse da Netsi budu kompletni do kraja sezone? Ako se vrate Durant, Simons i Heris i ako ukinu mere uskoro kako je najavljeno pa da i Kajri igra sve meceve, cenim da idu jako do samog kraja.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment

ako udju u PO

 

mene kod danasnje kosarke najvise nervira "zavisnost od povreda", sa kvalitetom igraca i igre nemam ama bas nikakav problem

 

nekako imam utisak, moguce da gresim da se igraci nisu ranije toliko povredjivali

 

ne znam, imamo gsw godinama gaze, onda se klej povredi, nema ih nigde dve sezone

lenard se nametne kao igrac na kog bi se najpre kladio da ce uzeti prsten, pa malo igra, malo ne igra, ove sezone izgleda nece uopste

 

bruklin napravi super ekipu, ne znam dal su ovi glavni spojili tri meca, visi im PO

cak i lejkersi muceni, jeste to medijski hajp, matori su, al opet kad pogledas ta imena, al sta vredi dejvisa uglavnom nema, oni takodje vise za PO

 

zion, ocekivalo se da ce dominirati ligom ako telo izdrzi, on odigrao 80 utakmica za 3 sezone

 

i to je samo sami vrh, da ne ulazim dublje preko mareja i slicnih, cije povrede ekipe defintivno izbacuju iz ozbiljne konkurencije

Edited by pbg12345
Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

sek bi bio i danas veliki igrac kao i svi ti velikani ali ovaj put bi bio ogranicen u odbrani a koliko se secam nije mogao ni sa distance da zabode.

ne znam kako bi cuvao jokica ili embida, busili bi ga spolja a i brze se igra. 

 

mozda ne bi bio tolika svinja da igra danas, u tom slucaju bi bio brzi od obojice, lagano bi ih cuvao spolja.

to je ta neka zal za mlados' rasprava. :)

Link to comment
1 hour ago, bradilko said:

sek bi bio i danas veliki igrac kao i svi ti velikani ali ovaj put bi bio ogranicen u odbrani a koliko se secam nije mogao ni sa distance da zabode.

ne znam kako bi cuvao jokica ili embida, busili bi ga spolja a i brze se igra. 

 

Za veliki neznam. Barkley je Shaqu u lice rekao x puta da on (Shaq) nebi ni mogao da igra u danasnjoj NBA, ili da bi bio na klupi :) 

Link to comment
24 minutes ago, pbg12345 said:

ako udju u PO

 

mene kod danasnje kosarke najvise nervira "zavisnost od povreda", sa kvalitetom igraca i igre nemam ama bas nikakav problem

 

nekako imam utisak, moguce da gresim da se igraci nisu ranije toliko povredjivali

 

ne znam, imamo gsw godinama gaze, onda se klej povredi, nema ih nigde dve sezone

lenard se nametne kao igrac na kog bi se najpre kladio da ce uzeti prsten, pa malo igra, malo ne igra, ove sezone izgleda nece uopste

 

bruklin napravi super ekipu, ne znam dal su ovi glavni spojili tri meca, visi im PO

cak i lejkersi muceni, jeste to medijski hajp, matori su, al opet kad pogledas ta imena, al sta vredi dejvisa uglavnom nema, oni takodje vise za PO

 

zion, ocekivalo se da ce dominirati ligom ako telo izdrzi, on odigrao 80 utakmica za 3 sezone

 

i to je samo sami vrh, da ne ulazim dublje preko mareja i slicnih, cije povrede ekipe defintivno izbacuju iz ozbiljne konkurencije

 

Ako je neko očekivao da će Zajon dominirati ligom sa onom gradjom imam svašta nešto da mu prodam 

  • Haha 1
Link to comment

Sve mane koje se pominju kod nekadašnjih igrača u smislu, kako bi oni danas izgledali na terenu, polaze od pretpostavke da onakvog igrača (već formiranog) samo pomeriš 20 ili 30 godina unapred i to je to. Ta pretpostavka je u suštini jalova za bilo kakvo poređenje. 

 

Svi ondašnji igrači, pa i centri ako se na njih fokusiramo, bi od prvog odlaska na trening sa trinaest godina bili izloženi drugačijoj košarci, drugačijim prohtevima igre, drugačijim rivalima, pa i drugačijim trenerima. Drugačiju bi košarku gledali na televizoru, drugačije bi uzore imali koje bi kopirali, itd.

 

Sa izuzetkom Šeka koji je zbog fizikalija predodređen za onakvu igru, (svi?) ostali odlični centri onog doba bi neminovno usvajali drugačije skilove. Uzmimo kloniranog Hakima, Morninga ili Robinsona pa ih kao klince od 15 godina ubacimo u onaj "oće neko na basket?" trenutak, umesto Jokića. Naravno da bi bili svi oni danas bili drugačiji igrači Više bi vežbali šuteve, bili bi nešto bolji dodavači. Verovatno bi to značilo da bi bili lošiji u onim skilovima koji su u ono vreme bili na ceni. Ali generalno, ova trojica koje sam pomenuo, plus verovatno i Juing a nešto manje Dikembe, danas bi vili igrači  sa nekim drugačijim repertoarom ali na jednako vrhunskom nivou. Svi oni su baš mnogo znali i razumeli košarku.

Edited by pacey defender
  • +1 2
Link to comment

naravno

pa i ovako u ligi ima solidan broj visokih koji su u poslednjih 4,5 sezona dodali sut za 3 u napadacki repertoar i time se prilagodili

  • +1 1
Link to comment

Hakim je definitivno najkompletniji centar i mogao bi da dominira u bilo kojoj eri. Verovatno najbolji footwork ikada, mekana ruka, top defanzivac. Ne znam da li iko ko ga je gledao moze da kaze nesto negativno o njegovoj igri. Bilo je milina gledati ga, cak i da se ne navija za Hjuston.

  • +1 2
Link to comment

Pejsi objasnio, to je manje vise to.

Sto se tice MVP trke i dominacije, jeben je taj regularni deo jer se dosta zajebavaju i uvek se neko cima vise nego drugi, najbolji i najjadniji primer Vestbruk pre x godina. A realno je to ne bas bitno priznanje u odnosu na MVP-a finala jer je logicno da iz ekipe koja osvoji bude najbolji igrac. Jos bolje bi bilo npr. MVP plejofa ali sta je tu je. Ovako imamo situacije da Jokic, Harden, Vestbruk, ove godine verovatno Embid uzmu to a igraju u ekipama koje realno imaju otprilike nula sanse da budu ozbiljan pretendent za titulu. Na kraju opet jebena licna statistika.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...