Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

4 hours ago, Micko8 said:

Pa  dobio je mvp nagradu zato sto su se Embiid i Lebron ispovredjivali prosle sezone , takav je vladalo misljenje u medijima, ja naravno  nisam delio  to misljenje ali   bi  dobio mnogo vise postovanja u mainstream medijima kada bi cesce belezio  partije kao sto je  bila ona protiv Klipersa. A verovatno bi ga i sudije vise  cenile  kada bi stalno  bio agresivan u napadu . Steta je sto ne postize vise poena a ima odlican napadacki arsenal. Tesko podnosim kada odbije da sutira iz otvorenih situcaija  ili kada se naguzuje sat vremena  na postu, protiv daleko salbijih igraca i ceka da ga udvoje ili utroje, dodje mi da ga  uhvatim za vrat ,  izvucem kroz ekran i licno ga disciplinujem , Vujosevicevim stilom :)

 

Juče su na LCN u polu šali polu zbilji imali teoriju da je Jokic namerno smanjio šuteve (dok pobeđuju) da ne bi ponovo bio biran za MVP-ja :D

Link to comment

Jokara je pet puta bolji igrač na svojoj poziciji nego Janis na njegovoj. Janisova igra direktno zavisi od njegove motorike i fizike, Jokara igra UPRKOS tome u ligi koja se praktično na tome i zasniva. Toliko o tome. Mislim da Janis daje tipa 80, 90% poena na 1m od košta, ludačka statistika. 

 

Kad sam kod Janisa, Charles Oakley 45, svi ga znamo, poznati mesar, izjavio baš neki dan da poštuje Janisa ali u fazonu, u naše vreme on ne bi bio u petorci. Mnogo jače odbrane se igrale, a ovaj ide sve do koša, kaže nema šanse da se ekipe tome ne bi adaptirale /čitaj: da ne bi dobijao epske batine/ i da to tada ne bi izgledalo ni blizu ovako kako izgleda danas.

KD je tata za Lebrona, svestraniji u napadu, elegantniji i lepši za gledanje, Lebron poput Janisa može dobrim delom da zahvali svojoj konstituciji i motorici sa popriličnim gabaritima, prosto neverovatan combo. Doduše i KD je nenormalno pokretljiv, spretan i skočan za svoju visinu, plus ne trajharduje toliko da bude goat kao Lebron /iako, naravno, nije ni blizu/  pa se i  ne trudi i ne nameće toliko što mu je samo plus. Fama oko Lebrona je nepodnošljiva.

 

I dalje se podcenjuje Jokara, ne da nije bio najbolji igrač "na svetu" već je to bio ubedljivo prošle godine. Čovek je neopisiv talenat, i iz dana u dan to pokazuje i dokazuje u najtežoj ligi na svetu, pametnom dosta™. Stvari koje radi i kako igra, nisu na toj poziciji viđene u istoriji sveta. Ali opet, i to je malo. Treba ga samo gledati i uživati. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

Jokara je pet puta bolji igrač na svojoj poziciji nego Janis na njegovoj. Janisova igra direktno zavisi od njegove motorike i fizike, Jokara igra UPRKOS tome u ligi koja se praktično na tome i zasniva. Toliko o tome. Mislim da Janis daje tipa 80, 90% poena na 1m od košta, ludačka statistika. 

 

Kad sam kod Janisa, Charles Oakley 45, svi ga znamo, poznati mesar, izjavio baš neki dan da poštuje Janisa ali u fazonu, u naše vreme on ne bi bio u petorci. Mnogo jače odbrane se igrale, a ovaj ide sve do koša, kaže nema šanse da se ekipe tome ne bi adaptirale /čitaj: da ne bi dobijao epske batine/ i da to tada ne bi izgledalo ni blizu ovako kako izgleda danas.

KD je tata za Lebrona, svestraniji u napadu, elegantniji i lepši za gledanje, Lebron poput Janisa može dobrim delom da zahvali svojoj konstituciji i motorici sa popriličnim gabaritima, prosto neverovatan combo. Doduše i KD je nenormalno pokretljiv, spretan i skočan za svoju visinu, plus ne trajharduje toliko da bude goat kao Lebron /iako, naravno, nije ni blizu/  pa se i  ne trudi i ne nameće toliko što mu je samo plus. Fama oko Lebrona je nepodnošljiva.

 

I dalje se podcenjuje Jokara, ne da nije bio najbolji igrač "na svetu" već je to bio ubedljivo prošle godine. Čovek je neopisiv talenat, i iz dana u dan to pokazuje i dokazuje u najtežoj ligi na svetu, pametnom dosta™. Stvari koje radi i kako igra, nisu na toj poziciji viđene u istoriji sveta. Ali opet, i to je malo. Treba ga samo gledati i uživati. 

 

bukvalno cu se usrat od ovakvih izjava

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
35 minutes ago, Time Crisis said:

 

Juče su na LCN u polu šali polu zbilji imali teoriju da je Jokic namerno smanjio šuteve (dok pobeđuju) da ne bi ponovo bio biran za MVP-ja :D

Ima on periode u svakoj sezoni  kada ne uzima suteve  ali nikada nije imao  ovako kasno kada se prelama, obicno je agresivniji u ovom drugom delu sezone. Sada im  u seriji idu sve same na papiru lakse utakmice, ocekujem da mu se prosek jos vise sroza , bilo bi lepo da se barem  pojavi protiv Embiida   , to je utakmica koju ce prenositi ESPN. Skor na tabeli im se popravlja tako da ce on jos uvek biti u igri za nagradu ali ove partije sa ispod 20 poena nisu bas impresivne ,barem ne meni  a  verujem i  likovima koji imaju prava  da glasaju.

Edited by Micko8
Link to comment

Pa dobro, jel imamo unazad x godina nekog Ouklija, realno? Entonija Mejsona, kasnije Bena Valasa, plus jos puno nekih manje poznatih, a da ne pricamo i kakve su strvine bili Meloun, Sek, Dejvid Robinson i mnogi drugi koji nisu bili samo enforseri. Nemojte Drejmonda samo, priti pliz, niti Artesta, usracu se.

Normalno da bi igrao i Janis i Durant i svi ali da bi imali ovaj prosek poena, imali bi u kurcu. Uostalom, prosek poena po mecu je nesto tipa za 20ak vise nego u to vreme, forsira se atraktivna igra u napadu naustrb odbrane. Jednostavno je bilo dosta kompetitivnije u to vreme cak i u regularnoj sezoni a pogotovo u plejofu dok je danas borba za ugovore u vidu brojki, sprdaju se ljudi dosta solidno veci deo sezone.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk





Link to comment

David Robinson mi je nekako bio fizciki  tanak  u odnosu na ostale centre iz te ere , nesto kao Kevin Durant na svojoj poziciji , jeste bio isklesan i izdefinsan ali delovao je lak kao perce.

Edited by Micko8
  • Haha 1
Link to comment

Govorimo u peridu kad su morali da vracaju liniju za tri poena metar u nazad jer se sutiralo ispod 30 % na nivou lige. Daj ti te sutere iz tog perioda sad, pa da vidis kako se igra jaka odbrana. 

Link to comment

Jeste bio isklesan ali imao je 110-115 kila i bio jak kao bizon, ove danas bi sve do jednog nosio u zubima. E sad kako bi se snasao u sutiranju trojki, posto to rade i centri, pitanje je.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...