Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

2 hours ago, Mos said:

Ok, negde se ne razumemo. Meni MPJ nije delovao kao da je zasluzio max svojim igrama, imao je par bljesaka u babl sezoni/plejofu i to je manje vise to.

 

Ja sam stipsa od oca stipse, pa mi ni Marejev max nije bio baš jasan, ali 'ajde, saznanje s kojim se pomiriš - danas se max dobija za dve sezone ~18ppg.

Bacanje šlepera para Junioru je pak bilo suludo i ničim izazvano. Ne zato što se povredio dve utakmice kasnije i vlasniku navukao Čendler Parsons situaciju, samo duplo goru, već što realno, niti igrom, niti vremenskim okvirom u kome je tu igru prikazao nije zaslužio da se razmišlja o maxu, posebno uzimajući u obzir impending danger u vidu njegovih leđa. To, + činjenica da mu je najveći deo uspeha, baš kao i Džamalu pre njega, na tacni dostavio debeli. Pride, ko je to u ligi bio toliko naoštren na njega da su mu ovi na keca bacili top ponudu kao prvu i jedinu? Epohalan zajeb iz starta koji je povreda samo zacementirala. Još je dečko nabeđena budala, šlag na tortu.

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Uh, ni ja ga ne volim, ali momak je jedan od najboljih šutera u ligi. Sa masom onih šuteva i procentima nema debeli veze, da se ne lažemo. Da ga se nije produžilo, da se uskopistio i tražio trade, tek bi bila drama, a Denver bi 20 milona dao PJ-u il bi doveo Badi Hilda.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Najjace je sto su oba komentara tacna. E to je prokletstvo timova sa malih trzista. Moraju cesto da donose odluke koje u normalnim okolnostima ne deluju preterano racionalno.

Link to comment
3 hours ago, zorglub said:

već što realno, niti igrom, niti vremenskim okvirom u kome je tu igru prikazao nije zaslužio da se razmišlja o maxu,

 

44,5% šuter za tri poena tokom cele sezone, prve sezone kao starter i to ne zato što je u pitanju neki nenormalan izuzetak, već mu je to uobičajen procenat. Da ništa drugo ne radi (plus je jako dobar u skoku), mogao bi da bira gde će igrati, zatrapava koš i kad je povređen:

 

 

Edited by Time Crisis
Link to comment
3 hours ago, Mos said:

 

Zamislimo da postoje dva skupa. U prvom su Luka i Trae, a u drugom su Bagley, Sexton i Bridges. U koji od ta dva skupa bi stavio Portera Juniora?

 

jbg Porter spada u skup igrača koji su dokazali da mogu ubaciti 20-25 pts u playoff utakmici. A taj NBA payroll sistem sa max ugovorima je iščašen i onda Porter i svaki sličan igrač ima pregovaračku poziciju da dobije takav ugovor. U normalnoj ligi bi Jokara uzeo 50-60% capa i onda bi sve išlo drugačije, ali u ovoj ligi tim pravilima Jokaru capuješ na 25%, toliko daš i Murrayu i onda ti ostane gomila cap space da potrošiš na igrače koje realno ni nemaš. i tu onda Porter profitira. Svaki igrač koji iole liči da bi mogao biti produktivan i difference maker će dobiti takav ugovor.

Šta je bila alternativa za Nuggetse? da puste i Porteta kao što su pustili Granta jer "ne vredi 20 nego samo 18.5". Za koga da čuvaš pare? Za Millsapa Nnanjia Bartona ili tako nekog? Daš ih Porteru i napadaš titule, nema tu mnogo mudrovanja. Ako nekad proceniš da ti je Porter balast i da moraš nešto da menjaš onda ga trejduješ i platiš to nekim relativno bezveznim pickom i nastaviš dalje.

 

Link to comment
8 hours ago, 1n54jd3r said:

Jbg, ili mu das max ili ga izgubis i ne dobijes nista za njega. Ne odrices se visokog pick-a tako lako, makar ne ukoliko si trziste koje nije preterano privlacno za free agente. Na kraju krajeva, sirom lige ima max ili blizu max ugovora koji su dati igracima koji nisu "top star".

 

MPJ nije bio visoki pik nego mačka u džaku koju su sve ekipe propustile jer je imao povredu ledja

  • +1 1
Link to comment

Pa Dzamal kada je dobio taj max, slicna je prica bila. Lud Koneli, blesavi Nagetsi. A onda decko u bubble-u prikaze jedan od najdominantnijih PO nastupa. Ti igracu koji ima 22-23g, dajes ugovor ne prema onome sto je pruzio do tada vec prema onome gde ocenis da mu je plafon u narednim godinama. Malo manja kocka nego draft, ali ipak kocka. Za MPJ je to kockanje dodatno izrazeno imajuci u vidu sve operacije i povrede koje je imao.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

MPJ nije bio visoki pik nego mačka u džaku koju su sve ekipe propustile jer je imao povredu ledja

Bio je 14. pick. Macka u dzaku da, inace bi bio top3 pick. Kada je dokazao da moze da igra, onda ga posmatras kao taj pick koji mu po kvalitetu/talentu pripada. Da si Koneli, sta bi uradio? Cekao da postane RFA?

Link to comment

Da se razumemo, mislim da je MPJ decenijski talenat. Isto kao sto mislim da je poprilicno nabedjen, arogantan, nestrpljiv, nezreo. Kulturoloski se ne uklapa u Denverovu organizaciju, osim sto svi tvrde da je fanaticno posvecen treningu. Utiska sam ni da ga Jokic ne gotivi. Opet, sto neko pomenu prethodno - ili mu das max, ili iskesiras 30M po sezoni nekom u rangu Milsapare (i to ukoliko ti se posreci da hoce da igra za Denver).

 

Edit: i nekako mi se kao antivakser uklapa u taj Kajri profil, cudak koji je los za timsku atmosferu

Edited by 1n54jd3r
Link to comment
10 minutes ago, 1n54jd3r said:

Bio je 14. pick. Macka u dzaku da, inace bi bio top3 pick. Kada je dokazao da moze da igra, onda ga posmatras kao taj pick koji mu po kvalitetu/talentu pripada. Da si Koneli, sta bi uradio? Cekao da postane RFA?

 

Pa da, bio bi, zato je mačka u džaku, sa 14. pika ne biraš igrača kome daješ max u najavi. MPJ  nije max igrač, čak ni u ovoj NBA ligi. Upitnog zdravstvenog stanja, nepostojeći u odbrani i nešto izmedju streaking shootera i korisnog all around ofanzivca je malo za max. 

Edited by theanswer
Link to comment

Nije zalsuzio ni blizu max ugovora, zato sto je odigrao  samo jednu celu sezonu, osim suta za tri poena u regularnom delu sezone,  nije pokazao nikakvu narocitu vestinu , u plej of-u je bio ustopovan, pogotovo u seriji sa Sansima , cim ga je stao sut decko je izgledao kao riba na suvom, u odbrani se takodje cesto gubio tokom sezone , dosta je sebican , kao da ne razume timsku igru , nesto kao Barton, uzece najgori sut , probijace  kroz tri protivnicka igraca ali nece dodati loptu otvorenom saigracu. Premali uzorak da bi se dao tako veliki ugovor neproverenom igracu.

Edited by Micko8
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...