Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

1 hour ago, Mil@n said:

Ako max ugovor za MPJ-a koji realno NIKAD neće biti top star i oslonac u ekipi, onda ne znam šta je. 

 

On jednostavno nema (za razliku od Jokića npr) adekvatan arsenal da nadoknađuje kada jedan deo "oružja" ne šljaka. Čovek je klasičan prangijaš, u prodoru je nestabilan, krhk, nema ni snage, tehnika onako... Ne bi mu dao max u životu.

 

Imao je onu blokadu na Zupcu koja je dobila plejof tekmu. Meni je veći problem povreda nego nedostatak "oružja" koja mogu da se razviju.

 

41 minutes ago, omiljeni said:

Kuban jeste dokazao da moze uzeti titulu. Ali je posle toga dokazao da moze izgurati i 10 godina sa nula dobijenih playoff serija.

Kroenkeovi veceras igraju super bowl, gde su ubedljivo najagresivniji tim lige kad je rec o sklapanju tima u trejdovima i potpisima.
Ali to je sve preterano uprošćavanje problematike. Vlasnici su bogati jer su biznismeni a ne kosarkaski strucnjaci i sto se vise petljaju u kosarku, to gore po tim. Svesti tu nesto na nivo Kuban vs Kroenke vs neki treci gazda je promasivanje teme.

 

Izašao podcast gde je gost bio Džoš Kronki, oko 20 minuta o Jokiću i Nagetsima. Kronki kaže da se upušta u mikromenadžment  tima jedino ako je isti loš, inače razvija biznis oko uspešnog tima i ne meša se  preterano u posao GM-a. Takođe je rekao da iako je igrao košarku na koledžu (Misuri, Kvin Snajder mu bio trener), omiljeni timovi su oni iz sportova o kojima ranije nije znao ništa.

 

32 minutes ago, Mos said:

 

Apsolutno nije bilo potrebe da se žuri, nigde on ne bi otišao još cele 2 sezone. Pa i tada bi mogli da matchuju svaku ponudu. Nego je to bio player friendly pristup da pokažu kako su 1 privlačna destinacija™. Eno ga Ejton igra živ i zdrav bez ugovora, a 3 puta je bitniji za tim od MPJa koji još nije naučio gde treba da stoji na terenu u akcijama sa Jokićem.

 

Možda je posledica odlaska Granta, mislim da su očekivali da 100% ostane u Denveru, pa nakon tog iskustva ne žele da rizikuju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

 

Apsolutno nije bilo potrebe da se žuri, nigde on ne bi otišao još cele 2 sezone. Pa i tada bi mogli da matchuju svaku ponudu. Nego je to bio player friendly pristup da pokažu kako su 1 privlačna destinacija™. 

Malo je komplikovanije od toga. Mozda nije bilo neophodno da se zuri, ali ako agent i igrac ocekuju i smatraju da su zasluzili igrama taj max odmah i sada, onda dovode Konelija na klizav teren. Ne zelis da narusis odnos sa igracem koji je projektovan da bude core deo tima. A i to match-ovanje ponude je tek marginalna faza narusenih odnosa. Pogotovo u danasnjoj NBA kojom haraju razmazene zvezde koje mogu da zahtevaju trade kad im se cefne.

  • +1 1
Link to comment

Ok, negde se ne razumemo. Meni MPJ nije delovao kao da je zasluzio max svojim igrama, imao je par bljesaka u babl sezoni/plejofu i to je manje vise to. Odnos sa Malounom mu je ocigledno kurcina, ni Jokic mi ne deluje nesto preodusevljen njim. Ako bi neko i ponudio tolike paretine za njega, koje oni ne bi hteli da matchuju, opet bi imali cele dve sezone da vide koliko je zaista vredan/zdrav.

  • +1 1
Link to comment

@MosMa razumemo se. Tvoj stav je vise no legitiman. Samo mislim da je Koneli razmisljao vise u smeru ovoga sto sam napisao.

 

i jos jedna bitna stavka. Pritisak da zadrzis svakoga ko je core je pojacan uz svest da uz Nikolu imaju ogranicen prozor kada zapravo imaju realnu sansu za prsten.

Edited by 1n54jd3r
Link to comment

Nije Porter jedini sa ugovorom. Potpisan je i Gilgeous-Alexander i još nekoliko njih, Young i Dončić. Sigurno timovi imaju neki motiv da rade to.

Ayton, Bagley, Sexton i Bridges su jedini koji nisu dobili ugovor.

Young ima opciju da on ako želi izađe iz ugovora posle sezone '26, SGA je full guaranteed, a jedino Porter ima samo 3y guaranteed  i sve ostalo je mnogo slabije. SGA i Young imaju za 30 miliona jači ugovor nego Porter. Ima tu i team friendly elemenata kod Porterovog ugovora.

  • +1 2
Link to comment

Barton i dalje perfidno preskace Jokica  u skoro svakoj situaciji, ne moze niko da me uveri da tu ne postoji namera sa njegove strane, u situacijama gde je Jokic  potpuno otkriven i to se desava skoro celu sezonu , Barton  se okrene    na drugu stranu , nije on njega dzaba prozvao na konferenciji za stampu. Jokic  je cini mi se sinoc u trecoj cetvrtinio dao 0 poena, mislim da je to nedopustivo za glavnu zvezdu ekipe a bilo je mnogo cetvrtina ove sezone gde uzme samo  sut ili dva .

Edited by Micko8
Link to comment
12 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

+1

Image

Procenat suta mu je prosek za centra  ,svi oni step bekovi nisu toliko efikasni, lepo izgledaju za tako visokog coveka kada udju , ali vade ga slobodna bacanja ,vole ga  sudije bas mnogo  , ono  u cemu je se najvise popravio su dodavanja , ume da podeli i neka Jokiceva dodanja. A da je MVP  ove sezone to stoji, ne bezi od lopte i sutiranja kao  proslosezonski  MVP:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment
8 hours ago, Mos said:

 

Jebaga treba tamo da sednu Koneli, Malone i par psihologa, pa ako nije za top doga i ako ce svaki plejof da se raspadne pred kraj od umora, nek trejduju sve sto imaju za jednu alfa zverinu. Ovo sa Jamalom i MPJom ce biti samo dalja agonija. Ili nek on uzme i ode kod Luke. Ovo je ionako postala setajuca liga. Moze i da se vrati za dve sezone ako ga Luka smara.

 

Mada su beskrajno zabavni ovi njihovi ups and downs. Kao da navijas za pravu ligasku ekipu sljakera koji bi hteli ali numeju, a ne za grupu plasticnih superhero lutaka.

Zasto stalno ponavljate da se raspada u plej of-u, kada je to daleko od istine. Samo protiv Lejkersa je nestao ali tu su ga sudije urnisale. On je jedan od najproduktivnijih plej of igraca u ligi  u poslednje 4 sezone. Treba mu psiholog ali za regularnu sezonu kada udje u periode kao sto je ovaj sa kraja Janura pa do sada, ovo mu dodje kao neka tradicija .

Edited by Micko8
Link to comment
9 minutes ago, James Marshall said:

Ja mislim da je nedopustivo da on ima utakmice u kojima daje ispod 50 poena

a šta tek reći za Gary Trent Juniora? nedavno vezao 5 utakmica sa 30+ poena, prethodnu ubacio 42 poena. i onda sinoć protiv Denvera šutne 12 puta za 38 minuta, najmanje od svih u petorci Raptorsa. 

propade kandidatura za igrača meseca februara, propade i all-stars snub narativ :sad:

Link to comment
44 minutes ago, kralj said:

Razvalio je posle Marejeve povrede. Onakvi procenti uz onakav usage i selekciju su nestvarni.
 


Phoenix Suns likes this. Bring him back, let him play again, let him play more.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

Nije Porter jedini sa ugovorom. Potpisan je i Gilgeous-Alexander i još nekoliko njih, Young i Dončić. Sigurno timovi imaju neki motiv da rade to.

Ayton, Bagley, Sexton i Bridges su jedini koji nisu dobili ugovor.

 

Zamislimo da postoje dva skupa. U prvom su Luka i Trae, a u drugom su Bagley, Sexton i Bridges. U koji od ta dva skupa bi stavio Portera Juniora?

Edited by Mos
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...