Jump to content
IGNORED

US Open (za) 21 - poslednje poglavlje…


Ros

Recommended Posts

24 minutes ago, Ras said:

Je l se sećate kada je Berdih bio na pragu 6:0 6:0 u Pekingu ili Šangaju, kada je nudio skupljačici loptica reket da odigra umesto njega poslednji gem, ili dva?


to sam bas neki dan video u nekom videu na youtube

 

Link to comment

Probao sam na brzinu da pronađem, ali mi ne uspeva. To bi, po rezultatima pretrage mogao da bude Peking 2014.

 

 

 

 

Ima li neko potvrdu da je Zverev na mreži Đokoviću zapretio batinama, ako izgubi finale?

Link to comment

Ovaj Gil sto ga je neko postavio kaze da je kljuc bio u Novakovom koriscenju drop shot-a.

Neko je to i ovde pre meca pomenuo.

 

A kako se samo pizdelo na Novakove drop shotove tokom karijere.

Link to comment

Odigrao je i jedan sjajan dš viner sa FH strane u poznom delu meča, kada se očekivalo da raspali FH jer je dobio nešto kraću visoku lopticu u razmeni.

 

 

Edit. Nisam odgledao taj video, ali ne može se dš, kao niti bilo koji drugi poseban segment igre iz noćašnjeg meča izvući kao ključan. Šta je sa sjajnom realizacijom na mreži npr?

U meču poput ovog, prosto moraju da rade sva moguća oružja.

Edited by Ras
Link to comment

Taktike su se konstantno menjale tokom meča i mislim da je  u tom segmentu Novak neprikosnoven, a definitivno za korak ispred Zvereva, pa bi se pre reklo da je Novak uglavnom vodio igru, a Zverev češće morao da se prilagođava.

Primer: Đoković je razmene po dijagonalama terena u pojedinim segmentima meča menjao posebno snažnim udarcima po sredini terena, u nameri da Zvereva odmakne od linije nazad i ne dozvoli mu da diktira tempo sa jedne ili druge strane.

Ili, setite se poslednjeg gema 3. seta. Novak je u one duge razmene odjednom vrlo efektno vratio slajs (koji je u 1. setu bio lak plen za Zvereva, pa odložen do, vidimo pravog trenutka) i došao do brejk i set lopte. Naredne dve iste takve razmene, od kojih je jedna i ona od 53 udaraca dobio je Zverev, a onda je verovatno presudila Novakova sposobnost da se ekspresno regeneriše nakon tih iscrpljujućih razmena i odigra presudan poen za osvajanje 3. seta.

Link to comment
26 minutes ago, Ras said:

Taktike su se konstantno menjale tokom meča i mislim da je  u tom segmentu Novak neprikosnoven, a definitivno za korak ispred Zvereva

 

ali je u tome verovatno najveća razlika između Cvereva i Medvedeva jer je Medo prilagodljiv kao plastelin, teže ga je taktički slomiti

Link to comment
14 minutes ago, levi said:

 

ali je u tome verovatno najveća razlika između Cvereva i Medvedeva jer je Medo prilagodljiv kao plastelin, teže ga je taktički slomiti

Ne i nemoguće :)

Ne verujem u jednosmerni meč poput finala AO, ali bih voleo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...