Jump to content

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

3 hours ago, Krošek said:

 

pa mislim rat je gotov. obicni pripadnici talibanske vojske, desetine hiljada njih, sada ce se vratiti civilnom zivotu - povratak selu, gde ce eventualno biti neke lokalne badze, ako i to, zavisi kako se ko snadje, roditeljima, zenidba je na redu, deo ce se naseliti u gradove koje su prvi put videli gde ce imati mozda neke policijske/parapolicijske/administrativne/serijstskopravosudne poslove... talibanska elita koja se meri pretpostavljam u najvise par hiljada individua ce dobiti znacajnije administrativne i privredne funkcije (i uhljebnicke "funkcije"). izuzetno mali broj onih koji mogu da se integrisu u redovnu vojsku kao nekakve staresine ce dobiti funkcije tog tipa. u sustini talibani ce prestati da postoje kao vojska i postace rezim, a redovna vojska avganistana ce ostati vojska avganistana, jedino jos slabija nego za vreme amerikanaca (jedan duzi period, mada ne zauvek) nesto rebrendirana sa nekom gardom ili slicnim talibanskim pretorijanskim elementom. mislim da je u toj neminovnoj transformaciji moguce i frakcionisanje i radjanje ultratalibana (koji verovatno ionako vec postoje samo sto ja nisam mnogo upucen), povezanih sa drogom i organizovanim kriminalom koji ce ostati izvan kontrole talibanskog rezima i koji ce predstavljati hronicni izvor nestabilnosti. to su neke misli koje mi padaju na pamet. mozda sam se bas nalupetao, nek me neko ispravi. 

 

NIsam ni najmanje ubedjen u ovo. Pa oni su protiv te vojske ratovali poslednjih 20 godina, vide ih kao americke slugeranje. Mozda zadrze neki deo, tipa avijacije, ali sve ostalo ce za pocetak, verujem, razoruzati. Pitanje je onda i ko ce cuvati granice i slicno.

 

A rat, bojim se, nije ni blizu da bude gotov.

Link to comment
6 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ако ово није опет нека зајебанција, није ми јасно чему чуђење. Из снимка се не види да ли су ово прекаљени и мотивисани борци, већ се само може закључити да су у питању младићи који су одрасли и стасали у беди и нису никада видели модерну теретану и сада се играју као деца, весели јер су остварили победу. 

 

Како ови момци изгледају када се боре по планинчугама са пушком у руци не може се закључити из овог снимка.

Ma, aj uporedi njih, talibane sa svih snimaka i njegove vodje sa krvozednim ISILom?

Sa isisom koji je glave odsecao koji nije bio pothranjen i isfeminiziar kao ovi talibani. 

Uporedi slike Talibana sa slikama Isisovca.

 

To su ti cuveni zenomrsci i veliki borci 20 godina koji su bili strah i trepet? 

Izgledaju svi ko INCELI 

Pokazi mi neku sliku nekog mudzahedina muskarcine razbijaca? 

Link to comment
15 hours ago, Hamlet Strašni said:

Мене уопште не би чудило да је један део тих Бошњака који су рекли да би каменовали жену за прељубу рекло да цинично/ зезајући се и слично. 

 

Ma najjace da ce Mujo da kamenuje Fatu. Taman da mu Fata malo jebe mater :D 

 

 

Bosanci su lud narod, tu negde sa nama, ali bosanske gudure nisu isto sto i afganistanske. Ubijati, klati i slicno to ok, no to je vec plemenski, balkanski surovi sirovi touch. Kamenovanje zena je mozda i stvarno vlazni san ponekog idiota tamo, ali bi rekao da je Bosna ipak civilizacijski iza tacke moguceg povratka na to. Mislim, salu na stranu, realno bi im Fata jebala mater. 

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Ovi ludaci imaju opasan problem sa seksualnoscu, kakva opterecenost i frka, o ljudskosti vec da ne pricam.

Pa jedni od njihovih pravila prosli put kazu:

-Žene nisu smele da nose potpetice, jer muškarac ne bi trebalo da čuje ženske korake.

- Žene nisu smele da se pojavljuju na balkonima svojih kuća.

– Obavezno je bilo farbanje svih prozora, tako da žene nisu mogle da vide van svojih kuća.

Itd, itd...


  • Tužno 1
Link to comment

Sto se tice seksualnosti,prica mi kolega koji je sluzio u Iraku i Afganistanu da je u vojsci uobicajeno da nadredjeni oficiri siluju mladje oficire.Generalno na Levantu ako si mlad i koliko toliko ne licis na Dzohara Dudajeva ima da najebes.Kuran i mule kazu da ako primalac ne uziva onda to nije homoseksualizam.Afgani su tek pa ekstremni po tom pitanju.Bashi bazi su bukvalno legitiman deo drustva.

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Ovi ludaci imaju opasan problem sa seksualnoscu, kakva opterecenost i frka, o ljudskosti vec da ne pricam.

Pa jedni od njihovih pravila prosli put kazu:

-Žene nisu smele da nose potpetice, jer muškarac ne bi trebalo da čuje ženske korake.

- Žene nisu smele da se pojavljuju na balkonima svojih kuća.

– Obavezno je bilo farbanje svih prozora, tako da žene nisu mogle da vide van svojih kuća.

Itd, itd...
 

 

 

Ko bi rekao?! 

 

Secam se kako je krajem osamdesetih na nekom od nastupa pokojni Ljuba Moljac pricao vic kako bi on svoju tastu poslao na odmor u jedno malo mirno mesto na iransko irackoj granci (tako je, rat jos nije bio gotov).

 

I ja bih rado one tviter idiote sto ne znaju dva srafa da nabodu (ua feminizma i politicka korektnost na Balkanu, ha, ha)  i moderaciju 92 u jedno malo mirno mesto medju ove, taman da dobiju sertifikat da nisu ****.

Znam, smrad sam.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, chandra said:

 

NIsam ni najmanje ubedjen u ovo. Pa oni su protiv te vojske ratovali poslednjih 20 godina, vide ih kao americke slugeranje. Mozda zadrze neki deo, tipa avijacije, ali sve ostalo ce za pocetak, verujem, razoruzati. Pitanje je onda i ko ce cuvati granice i slicno.

 

A rat, bojim se, nije ni blizu da bude gotov.

 

I uniforme i maske...

 

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, pacey defender said:

Ne razumem kako Asanzov citat potvrdjuje Snoudenovu tezu. Endless war je upravo zavrsen?!

A sto mislis da se nece vratiti za koju godinu?Kako napisa jedan,ratovi sa indijancima su trajali 300god.

Link to comment
7 hours ago, urkozamanje said:

ali bi rekao da je Bosna ipak civilizacijski iza tacke moguceg povratka na to.

To smo svi mogli da vidimo - ono - izmedju 1991. i 1995. godine. Neki i uzivo. 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...