Jump to content
IGNORED

Avganistan


Bojan

Recommended Posts

3 hours ago, desboj said:

Boldovano, kao što rekoh, bar 50-100 godina, bar pet puta više čizama na terenu uključujući i rusku/kinesku/indijsku/svee, i posle tri, još bolje četiri generacije možemo da pričamo o demokratizaciji i nestanku mentaliteta "kamenujem žene po trgovima" u Al-Mileta. To je intervencija koja bi imala smisla, koštala boga oca ali na duge staze bi se i te kako isplatila celom svetu.

I glad u svijetu se mogla iskorijeniti davnih dana sa daleko manje napora, pa opet nista od toga. Mislim da Talibani mogu mirno da spavaju.

Link to comment
16 minutes ago, steins said:

Ona naša devojka što je ostala je u problemu.
Izgleda da ne mogu da je izvuku

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 

ako mislis na milku (ona je starija, ali nisam cula za drugo zensko, pa verujem da je ona), sad sam odgledala prilog na n1.

https://rs.n1info.com/vesti/drzavljanka-srbije-u-kabulu-ne-postoji-mogucnost-da-pridjemo-aerodromu/?ref=push

 

moja davnasnja koleginica iz ngo sektora (i sugradjanka), sa ogromnim iskustvom, hrabra i pribrana - tako je se ja barem secam. a tako i deluje u ovom prilogu. nadam se da ce sve biti ok sto pre.

  • +1 2
Link to comment

Ali “sva prava ženama u okviru šerijatskog zakona” :lolol: pa jebo te!

 

Pravo da smrdi u kući i izlazi samo pod pratnjom? Pravo da se ne školuje?

  • Haha 1
Link to comment

Taj idiot je unesrecio ceo region, ako postoji pakao , on  tamo ima zagarantovano mesto da se pece zajedno sa caletom.

Edited by Micko8
Link to comment
ako mislis na milku (ona je starija, ali nisam cula za drugo zensko, pa verujem da je ona), sad sam odgledala prilog na n1.
https://rs.n1info.com/vesti/drzavljanka-srbije-u-kabulu-ne-postoji-mogucnost-da-pridjemo-aerodromu/?ref=push
 
moja davnasnja koleginica iz ngo sektora (i sugradjanka), sa ogromnim iskustvom, hrabra i pribrana - tako je se ja barem secam. a tako i deluje u ovom prilogu. nadam se da ce sve biti ok sto pre.
Jsste. Dobro je.
Oni dripci na B92 su napisali da he negde na drugom kraju zemlje i da nema načina da izadje.


Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Link to comment

Biće malo manje ludi nego prošli put, naučili su i oni lekciju, ali će to i dalje biti pakao na zemlji za većinu stanovništva.

 

P.S. Ja se sećam da sam čitao o mladiću koji  je preživeo let od Havane do Madrida. Saputnik mu nije preživeo.

Link to comment

Trump-Taliban deal, 29.2.2020:

Quote

The United States is committed to withdraw from Afghanistan all military forces of the United States, its allies, and Coalition partners, including all non-diplomatic civilian personnel, private security contractors, trainers, advisors, and supporting services personnel within fourteen (14) months following announcement of this agreement...

the Islamic Emirate of Afghanistan which is not recognized by the United States as a state and is known as the Taliban will take the following steps to prevent any group or individual, including al-Qa’ida, from using the soil of Afghanistan to threaten the security of the United States and its allies...

The United States and the Islamic Emirate of Afghanistan which is not recognized by the United States as a state and is known as the Taliban seek positive relations with each other and expect that the relations between the United States and the new post-settlement Afghan Islamic government as determined by the intra-Afghan dialogue and negotiations will be positive.

https://www.state.gov/wp-content/uploads/2020/02/Agreement-For-Bringing-Peace-to-Afghanistan-02.29.20.pdf

Edited by vememah
Link to comment
×
×
  • Create New...