Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

ja sam ovde došao pre svega ga utvrdimo činjenicu da siti ima mali kadar, jer siti OČIGLEDNO ima mali kadar, kao što pričam godinama, na opšti podsmeh ppp-a.

 

e sad ako se najzad slažemo oko te objektivne realnosti možemo da idemo dalje na moj vrednosni sud o kratkoj rotaciji pepa i ostalom

 

edit - vini, otkud CLUB-grown igrači na tržištu? mislim ono, ima tripijer i onaj francuz iz seltika što je prešao u svonsi za džabe :dry:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
9 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

vini, otkud CLUB-grown igrači na tržištu? mislim ono ima tripijer i onaj francuz iz seltika što je prešao u svonsi za džabe :dry:

 

Pa za homegrown je valjda kvota, ne za decu kluba? Dakle, bilo koji od engleskih mladih lavova bi ispunio uslov, uključujući i naturalizovane tipa Fabio Carvalho. (Edit: ili Pogba. Edit 2: ili Fabregas.)

 

U svakom slučaju mlad je Fodenara, dok se penzioniše proizvešće već Sitijeva čuvena škola bar još jednog takvog.

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Just now, Pokojni Ruxin said:

pravila za CL squad od 25 kažu 8 homegrown, od čega 4 deca kluba

 

Au, znači UEFA štiti Gordi Albion jače nego EPL? O tempora, o mores :cry:

 

Šta tačno podrazumeva club-grown, koliko mora da je proveo u vašoj™ slavnoj akademiji? Kako se npr vodi Sterling, kao dete LFC ili QPR ili i jednog i drugog?

 

Link to comment

3 godine u klubu pre navršenih 21 je uslov 

 

znači otpada sterling, jedino ako dovedeš igrača pre osamnaeste. nisam siguran, ali mislim da je eligible i za liverpool i za QPR

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
30 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Au, znači UEFA štiti Gordi Albion jače nego EPL? O tempora, o mores :cry:

 

Sve je to relativno. Recimo, Eric Dier se ne vodi kao HG u Spursima jer je formiran™ u Portugalu.

 

Arsenal je zato neke godine registrovao Salibu iako je sve ove godine na posudbi baš zato da prođe tri formativne godine kao registrovan igrač i postane HG.

 

Mogao je City uraditi Pogbu™ i dovesti Sancha, recimo, umjesto Grealisha kojeg ćelava prevara ne zna da koristi.

 

Neko zloban bi mogao pomisliti da je sve ovo zato što City ne pravi šampione nego ih kupuje.

  • +1 1
Link to comment

Ipak, tri godine u istom klubu je baš mnogo imajući u vidu da klinci klubove menjaju kao čarape. 

 

(Tri godine bilo gde unutar fudbalskog saveza je mnogo razumnije.)

 

Sad sam morao da proverim, od LFC seniora samo Kelleher i Alexander-Arnold zadovoljavaju taj kriterijum. Srećom, Flopu nije ispod časti da U18 igrače stavlja na spisak. Zbog kvote je morao samo Karius da izvisi.

 

@ArleKino @Pokojni Ruxin

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sad sam morao da proverim, od LFC seniora samo Kelleher i Alexander-Arnold zadovoljavaju taj kriterijum. Srećom, Flopu nije ispod časti da U18 igrače stavlja na spisak. Zbog kvote je morao samo Karius da izvisi.

 

@ArleKino @Pokojni Ruxin

 

proverio sam za sterlinga, on se vodi kao club-grown i za liverpool i za qpr da.

 

igrači koji su mlađi od 21, a ispunjavaju club-grown uslov ne moraju da se registruju, automatski su eligible. u prevodu možeš ceo u21 da izvedeš u šestom kolu, ako su svi tu preko 3 godine u klubu nema frke.

 

a liverpoolu ima i džoa gomeza i curtisa jonesa valjda.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
 
proverio sam za sterlinga, on se vodi kao club-grown i za liverpool i za qpr da.
 
igrači koji su mlađi od 21, a ispunjavaju club-grown uslov ne moraju da se registruju, automatski su eligible. u prevodu možeš ceo u21 da izvedeš u šestom kolu, ako su svi tu preko 3 godine u klubu nema frke.
 
a liverpoolu ima i džoa gomeza i curtisa jonesa valjda.
Mlađe od 21 ni ne stavljaš na listu od 25 jer za njih nije ograničen broj prijava, zato Jones tu ne spada. Kad prebaci, uračunaće ga.

Gomez je došao iz Charltona saaaa... u jebote, samo sedamnaest, znači i on je "dete kluba". Nikad ne bih rekao da je tako mlad bio.

Sve je ovo jako zanimljivo, ali: Kako se tačno CL pravila odražavaju na navodnu nesposobnost Sitija da se takmiči u FA kupu?
Link to comment
13 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sve je ovo jako zanimljivo, ali: Kako se tačno CL pravila odražavaju na navodnu nesposobnost Sitija da se takmiči u FA kupu?

 

tbh nit sam gledao utakmicu, nit sam čitao dejli mejl. ja sam ovde da potvrdim da sitijev zaista jeste tradicionalno najmanji, i pokušam da objasnim zašto :sad:

 

ali ako moram da wild guessujem rekao bih da im je teza verovatno da je lakše izneti sezonu od 60+ utakmica sa squadom od 25 igrača, nego sa squadom od 19. tu možda čak i ima neko zrno istine :fantom:

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

ali ako moram da wild guessujem rekao bih da im je teza verovatno da je lakše izneti sezonu od 60+ utakmica sa squadom od 25 igrača, nego sa squadom od 19. tu možda čak i ima neko zrno istine :fantom:

 

Ima, kako da nema.

Mnogo je lakše kad ti je rezervni golman irski junior umesto američkog seniorskog repstativca.

I kad su ti rezervni štoperi Čarltonovo dete i francuski anime nerd, a ne najbolji engleski branič i najbolji holandski branič.

I kad su ti rezervni bekovi Milner-Tzimikas, a ne tamo neki Cancelo da mora da pokriva obe pozicije.

I kad ti je rezervni vezni red Henderson-Jones-Ox, a ne puki Fernandinho-Foden-Grealish.

I kad su ti rezervni napadači Minamino-Jota-Diaz, a ne da Mahrez i Jesus moraju sami da krpe po potrebi.

Da ni ne pominjemo što jednima preteknu uticajni likovi tipa Adrian, Karius, i Origi, dok su drugi prinuđeni da se oslone samo na rahmetli Skota Karsona.

 

Realno, ne znam zašto uopšte pokušavate da se takmičite sa tom šakom jada.

 

Da sam nešto Pep, ja bih odbio da izvedem tim na teren sutra protiv Brajtona u znak protesta. Znaš koliki je njihov seniorski squad? Dvadeset igrača, dakle imaju jednog više od šampiona! A još se bahate pa poslali trinaestoricu na pozajmicu, kao da su Čelsi u malom. Realno nema smisla.

 

Edited by Weenie Pooh
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

- kanselo je starter. naši rezervni bekovi, što levo što desno, su: zinchencko :dry:

- primetimo kako si krenuo da nabrajaš naše rezervne napadačke opcije i zaustavio se na broju 2 :fantom:

- na klupi gomez, konate, milner, tzimikas, henderson, jones, ox, minamino, jota, diaz, origi...kakav embarrassment of riches, zavidim :wub:

- brajton je ranije ispao iz lige šampiona, njima je lakše :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...