Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

1 hour ago, Pokojni Ruxin said:

vini ovo je deseta ekipa u ligi....

oaHMkTt.png

 

Jesi ti gledao Palace ove sezone? Igraju duplo bolji fudbal od Evertona, i tri puta bolji od samih sebe pod Hodgsonom. 

 

Sad, ti možeš da kažeš da je to sve zbog Vierine tehničko-taktičko-zanatske superiornosti u poređenju sa 1 Benitezom i Lampardom... ali biće da ima neke veze i to što jedni dovedu na pozajmicu Gallaghera a drugi kupe Delea za 40 miliona, jedni pojačaju napad Edouardom a drugi Rondonom, itd.

 

Everton je - slično kao i Man Utd - u problemu ne zato što im se zadesio jedan nesposoban trener nego zato što već godinama traljavo posluju na svim nivoima kluba. Takve stvari se ne popravljaju preko noći.

  • +1 3
Link to comment

znači nije ih transformisao mlad i perspektivan trener koji je pekao zanat u siti grupaciji i očigledno zna šta radi, nego ih je transformisao conor calagher na pozajmici iz čelsija + odson eduard koji je vrlo retko kad u startnoj postavi....ponekad te stvarno ne razumem vini, nije sramota priznati da si se malo zaleteo u startu. :dry:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

i kako se prošlogodišnji tuchel i ovogodišnji howe uklapaju u tvoj narativ? da opet kažem, ponovim....howe nije izgubio poslednjih osam utakmica igrajući sa vezom jonjo - joe willock - joelinton (špic od 40m kojeg je on transformisao u box-to-box igrača)

 

brazilac kojeg su doveli za 50m nije još uvek startovao, jer vezni red koji je zatekao u klubu jednostavno igra previše dobro trenutno. taj klub je inače imao 5 bodova iz 11 utakmica kad je preuzeo.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
15 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

znači nije ih transformisao mlad i perspektivan trener koji je pekao zanat u siti grupaciji i očigledno zna šta radi, nego ih je transformisao conor calagher na pozajmici iz čelsija + odson eduard koji je vrlo retko kad u startnoj postavi....ponekad te stvarno ne razumem vini, nije sramota priznati da si se malo zaleteo u startu. :dry:

 

 

Naravno da ih nisu transformisali ni Viera ni Gallagher, praktično su tamo gde su i bili, samo je manje tunjava situacija nego za Woyovog vakta.

 

Everton je taj koji se transformiše, polako ali sigurno, iz top 4 contendera u pravcu borbe za opstanak. Tu 1 Lampard ne može ništa naprečac da promeni, kao što ne bi ni 1 Pep.

 

BTW, komšije su na trećem mestu po sprcanim parama u poslednjih pet-šest godina, odmah posle dva Mančestera. Treći net spend, sedamnaesto mesto na tabeli.

 

2 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

i kako se prošlogodišnji tuchel i ovogodišnji howe uklapaju u tvoj narativ?

 

Šta Tuchel, da nije možda Chelsea bio u krizi pre njega? :unsure: Bili su u lošoj formi od kako je Fat Frank izgubio svlačionicu, nisu bili u sveopštoj višegodišnjoj krizi kao klubovi o kojima pričamo.

 

Howe je Njuku transformisao™ iz neuspešne borbe za opstanak u uspešnu borbu za opstanak, svaka čast. NUFC se bogato prodao, tamo trenutno svi igraju za ugovor, to je honeymoon period na steroidima. Kad i ako jednog dana budu konkurisali za titulu, to neće biti magični efekat nekog novog trenera nego posledica višegodišnjeg stabilnog ulaganja i izgradnje kluba od strane prebogatih vlasnika.

 

  • +1 1
Link to comment

ja se suštinski slažem sa tobom da junajted očigledno ima strukturalne™ probleme koji su veći od bilo kog trenera. u everton nisam toliko upućen ali mogu da ti verujem na reč da su i istom košu.

 

svakako ne vidim kako su te 2 ekipe dobar primer da je važnost igračkog kadra tolika da je naspram nje praktično nebitno ko ga slaže. i jedni i drugi imaju igrački kadar da stoje bolje na tabeli nego što sad stoje imho. junajted je, da ponovim, bio drugi prošle sezone sa respektabilna 74 boda. pa doveo varana, sancha i ronalda u letnjem prelaznom roku.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
46 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

svakako ne vidim kako su te 2 ekipe dobar primer da je važnost igračkog kadra tolika da je naspram nje praktično nebitno ko ga slaže.

 

Naravno da nije nebitno, ja samo osporavam početnu tezu po kojoj bi Pep, Klopp, ili neki drugi trener mogao sutra da uleti u MUFC i sa ovim istim igračima uzme titulu. Takve instant revolucije prosto ne postoje, ja ne znam nijedan primer u 30+ godina praćenja fudbala. Ne treba mešati honeymoon efekat novog trenera na trenutnu formu sa rešavanjem duboke, kompleksne krize u koju je klub godinama tonuo.

 

  • +1 3
Link to comment

Miriše mi ovo na Odbranu Rafinu. Anćeloti je sa manje više istom ekipom bio stabilan u rangu od 6-10 mesta, ni blizu zone ispadanja. Na početku prošle sezone vezao 7 pobeda u prvih 7 kola, ako se ne varam. 
Ili je James Rodrigez sam pravio baš toliku razliku?!

Link to comment

Everton već mjesecima nema golova od Darrena Calvert Benta i generalno, samo ih je luđačko samoubistvo Arsenala na Goodisonu dovelo u situaciju da nisu ispod crte opstanka. Godinama upucavaju pare u Iwobije, Gomese, Sigurdssone i druge igrače koji su generalno has-been-i ili never-was-i velikih klubova umjesto da nalaze Richarlisone na svim pozicijama, a da bude stvar gora, i trenere su dovodili po istom receptu.

 

Imali su onaj impuls sa Allanom, Doucoureom i Rodriguezom koji je trajao dok Ancelotti nije potrošio prvih 11 i to je bilo to od velikog Evertona. Rafino dovođenje je bio čisti fudbalski suicid, iskuhao je fudbal iz tima kao Emery onomad iz Arsenala i sad je pred svakim trenerom koji dođe lavovski posao da to popravi. Lampard čak dugoročno može da promijeni stvari nabolje jer gaji napadački fudbal i promociju talentovanih klinaca, s tim da je došao u najzajebanije vrijeme, kad Evertonu treba quick fix da prežive među najboljih 20.

  • +1 5
Link to comment

kakav sad bandwagon braćo, gde vi vidite te silne hvalospeve hauu kojima se ja priključujem?

 

ja sam samo krenuo na vreme, tradicionalno avangardno....kontam izvaliće čak i ppp da je hauara zmaj tamo za 6 godina pa da se zapljunjem na vreme :sleep:

Link to comment

zar nisi primetio po rapidnom opadanju kvaliteta topica da sam generalno dosta manje tu ovih dana? :sleep:

 

pričaćemo o brendanu kad se vrati fofana :fantom:

Link to comment
32 minutes ago, Sundance Kid said:

liverpuldjani, dobar vam ovaj neco williams. je l' ga vracate na leto ili prelazi u fulham?

 

Ja se nadam da ga vraćamo, Trentu je trenutno zamena starac Milner od stotinu ljeta. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...