Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

Ne znam šta očekujete od kluba koji neguje igrače sa IQ-om visine sobne temperature

 

FNLx8xlXEAM0tNi?format=jpg&name=900x900

 

(tvrdnju je izneo prošlog leta)

 

Ja ne znam da li bi neki ozbiljan trener koji bi potencijalno došao u MU mogao da zadrži više od trojice-četvorice igrača od celokupnog kadra, uključujući i De Heu

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:


 

 


To je ta šizofrenija od koje je i LFC dugo patio, kad hoćeš u isto vreme i temeljan rebuild i instant rezultate. Ali to tako obično ne ide.

Ili si nasledio jak tim koji ćeš samo malo da doteraš i onda gaziš (u kom slučaju rebuild odlažeš), ili si nasledio krš koji će se godinama dovoditi u red (u kom slučaju rezultati moraju da sačekaju).

BTW, Flop je završio osmi u polusezoni koju je nasledio od Rodgersa; činjenica da to vidiš kao neuspeh ("!!!") dovoljno govori o nerealnim standardima koje imaš. U sezonama koje je vodio sam, završavali su četvrti, četvrti, drugi, prvi, i treći.

 


Znao sam da će se dići vaskolika bazendžijska udruga na moj post, ali ja ne pišem šta su moja očekivanja (ni u pogledu Klopa ni Pepa ni UTD) nego šta su bila očekivanja/ambicije klubova/menadžera koja smo slušali sve ove sezone u nazad. 
 

A za ovo što si napisao na kraju- pa i Murinjo i Ole su završavali ispred Klopa ali sve sem prvog mesta nije važno. 

Link to comment
2 minutes ago, John Coltrane said:

Znao sam da će se dići vaskolika bazendžijska udruga na moj post, ali ja ne pišem šta su moja očekivanja (ni u pogledu Klopa ni Pepa ni UTD) nego šta su bila očekivanja/ambicije klubova/menadžera koja smo slušali sve ove sezone u nazad. 

 

Tako je, ali ta očekivanja su se pokazala kao sasvim nerealna. Zašto ih onda primenjivati na nekog novog menadžera, zašto se pretvarati da postoji savršeni kandidat koji će da uskoči i odmah napadne titulu? To samo vodi novim smenama i zlatnim padobranima.

 

Rangnick vam je prilika da najzad uspostavite neki kontinuitet. Sa te kurčeve savetodavne pozicije ili kako se to već zove, on bi mogao da zacrta long-term strategiju sa skalom očekivanja koja ide gore postepeno u periodu od, štaznam, deset godina. A ne ovo do sada, "Prva sezone top four, druga sezona title run, treća sezona titula! Šta, nisi uspeo? SLEDEĆI!"

 

2 minutes ago, John Coltrane said:

sve sem prvog mesta nije važno

 

Kako nije važno, pobogu? Vas je Ferguson preko svake mere razmazio, ali od njegovog zuluma je prošlo skoro deset godina (i sedam menadžera). Get with the times already.

 

"Sve sem prvog mesta" su stepenice koje vode do jebenog prvog mesta. Neophodne u velikoj većini slučajeva. 

 

Link to comment

Junajted je mega klub, u obavezi je da osvaja titule i da igra dobar fudbal, kao i Liverpul, uostalom. Da Klop nije osvojio titule, dzaba bi bile sve price o Salahu ili Van Dajku.

Edited by Lancia
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

Junajted je mega klub, u obavezi je da osvaja titule i da igra dobar fudbal, kao i Liverpul, uostalom. Da Klop nije osvojio titule, dzaba bi bile sve price o Salahu ili Van Dajku.


Upravo tako. Sad bi VVD bio Megvajer a Salah bi bio Aleksis Sančez. 
 

Klop je najbolji trener današnjice zato što od igrača napravi zver. I uopšte nije bitno koliko je dobar/loš neki igrač, Klop će iz njega izvući maksimum. 
 

Sinoć je u SKY studiju veseli Mika Ričards kazao da se igrači ne boje Rannika. U fazonu “ni ja ga se ne bih plašio”. Ima i do toga da neki menadžeri ne mogu da hendluju™ velike zvezde i njihov ego. Svadja oko kapitenske trake na relaciji Megvajer Ronaldo!!! Halooo, debili, igrajte lopte manite se gluposti. Murinjo je Pogbu “rešio” tako što ga je odstranio iz tima, kod Rannika Pogba ima 10 asistencija. 

Link to comment

Ima i jos jedna stavka bitna u celoj prici, cini mi se da Junajted jedini od velikih forsira/neguje akvizicije Engleza. Sto se uklapa u pricu da im sportski sektor vode neki likovi koji verovatno poznaju marketing dobro, ali slabo sta o fudbalu.

 

Liverpul od bitnih srafova ima samo TAA i njega su izvukli iz nekog Pekama kao dete. Ajd mozda i Hendersona tu da pomenes, ali i on je u klubu hiljadu godina i nije kostao ni ko leva cepanica Megvajera.

 

Siti ima Sterlinga, i to je to, verovatno bi bio jos bolji klub da nema Sterlinga nego da ima nekog drugog igraca tu. I ovo leto su doveli Grilisha i, kako sada stvari stoje, taj transfer je podjednako dobar kao transfer Hari Drvo Megvajera.

 

Celzi je na engleskog igraca potrosio samo pri dovodjenju Cilvela, ostalo su neki nebitni likovi ili narasli podmladak tima.

 

Arsenal nije kupio Engleza od prve godine Arsena Wengera, osim ako je maloletan.

 

Svi kupuju iz inostranstva gde su igraci jeftiniji, a provereni i uklapaju se u sistem koji timu treba.

 

Za to vreme, Junajted pazario Megvajera, Shawa, Sanchoa, Van Bisaku, otprilike svi dosli nakon jedne bljesak sezone u nekom klubu, kumulativno preko 200 miliona. Ili su slabi igraci ili zbog nekih drugih razloga nisu ispunili svoj potencijal. Evo sad se pominje i Deklan Rice, kao on ce da resi probleme u sredini. Bukvalno me cudi kako i Dele Ali nije zavrsio kod njih.

Link to comment
19 minutes ago, goofs said:

Liverpul od bitnih srafova ima samo TAA i njega su izvukli iz nekog Pekama kao dete. Ajd mozda i Hendersona tu da pomenes, ali i on je u klubu hiljadu godina i nije kostao ni ko leva cepanica Megvajera.

 

:blink:

 

Henderson je jako jako jako potcenjen igrač i dalje, ne znam šta još treba da se desi da počnu da ga cene više. 

 

Liverpul je stvorio, a ne pazario TAA, rođen i odrastao u Liverpulu, u klubu je od šeste godine. Ako pričamo o Englezima, Milner je itekako bio bitna karika u celoj priči, iako nije doveden kao zvezda, čak se sećam i podsmeha navijača MU kada je došao kao slobodan igrač, dok su oni kupili Depaja (koji je puno obećavao). Takođe, Liverpul je dovodio i Gomeza i Oksa i Eliota, od koga se puno očekuje, a tu je i Džons koji se probio kao dete kluba, nije baš da je Junajted jedini okrenut dovođenju Engleza.


Ali i sam vidiš razliku u odnosu na igrače koje dovodi MU, sam si napisao da ih je dovodio nakon što bi otprilike bljesnuli jednu sezonu. I sve su to solidni, dobri ili odlični igrači, najčešće ipak preplaćeni u odnosu na svoju vrednost, ali prosto problem je bio u okruženju, jer sam ubeđen da bi svako od njih pokazao više da je prešao, recimo, kod Klopa ili Pepa. 

Sve više deluje da je Ferguson bio u fazonu "posle mene potop" jer nijedan potez od tada se nije pokazao dobrim, a nije da on nije imao uticaja na sve te pogrešne odluke koje su se donosile. Bukvalno kao da je nesvesno radio na tome da njegov legacy ne bude ugrožen (iako bi to bilo praktično nemoguće uraditi). 

 

Prosto, u sportu postoje ciklusi, veliki, koliko god da su bili veliki, padaju (osim ako nemaju jaku podršku države kao Real i donekle Barsa ili monopolističku poziciju kao Bajern u Nemačkoj), što smo videli na primeru Liverpula. Ništa nije večno, taj pad Junajteda posle odlaska Fergusona je bio neminovan, samo je pitanje koliko će dugo da traje. Ne verujem da će biti kao Liverpulov, ali isto tako ih ne vidim u ozbiljnoj borbi za titulu još neko vreme.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, goofs said:

Arsenal nije kupio Engleza od prve godine Arsena Wengera, osim ako je maloletan.

 

Pa sad... :) 

 

Ramsdale je doveden za golmana prošlo ljeto, skupa s njim iz Brightona je doveden Ben White i tu je pljunuta solidna lova (30 milki za Ramsdalea, 50 za Whitea). Ključni igrači napadačkog reda su Bukayo Saka i Emile Smith Rowe, dvojac koji je promovisan iz klupske akademije.

 

Wenger je nekih godina pokušavao da afirmiše British Core, Ramsey, Wilshere, Jenkinson, Chambers, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Gibbs. Malo je reći da je projekat bio krah.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

:blink:

 

Henderson je jako jako jako potcenjen igrač i dalje, ne znam šta još treba da se desi da počnu da ga cene više. 

 

Liverpul je stvorio, a ne pazario TAA, rođen i odrastao u Liverpulu, u klubu je od šeste godine. Ako pričamo o Englezima, Milner je itekako bio bitna karika u celoj priči, iako nije doveden kao zvezda, čak se sećam i podsmeha navijača MU kada je došao kao slobodan igrač, dok su oni kupili Depaja (koji je puno obećavao). Takođe, Liverpul je dovodio i Gomeza i Oksa i Eliota, od koga se puno očekuje, a tu je i Džons koji se probio kao dete kluba, nije baš da je Junajted jedini okrenut dovođenju Engleza.


Ali i sam vidiš razliku u odnosu na igrače koje dovodi MU, sam si napisao da ih je dovodio nakon što bi otprilike bljesnuli jednu sezonu. I sve su to solidni, dobri ili odlični igrači, najčešće ipak preplaćeni u odnosu na svoju vrednost, ali prosto problem je bio u okruženju, jer sam ubeđen da bi svako od njih pokazao više da je prešao, recimo, kod Klopa ili Pepa. 

Sve više deluje da je Ferguson bio u fazonu "posle mene potop" jer nijedan potez od tada se nije pokazao dobrim, a nije da on nije imao uticaja na sve te pogrešne odluke koje su se donosile. Bukvalno kao da je nesvesno radio na tome da njegov legacy ne bude ugrožen (iako bi to bilo praktično nemoguće uraditi). 

 

Prosto, u sportu postoje ciklusi, veliki, koliko god da su bili veliki, padaju (osim ako nemaju jaku podršku države kao Real i donekle Barsa ili monopolističku poziciju kao Bajern u Nemačkoj), što smo videli na primeru Liverpula. Ništa nije večno, taj pad Junajteda posle odlaska Fergusona je bio neminovan, samo je pitanje koliko će dugo da traje. Ne verujem da će biti kao Liverpulov, ali isto tako ih ne vidim u ozbiljnoj borbi za titulu još neko vreme.

 

 

 

Ti bar nisi ekstremista ko @Weenie Pooh taj bi razjuio ceo tim Junajteda, jer nije nista do trenera, vec samo do igraca.

Link to comment
46 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Screenshot-20220307-154920-2.png

 

A vidi bazendžije što budže jedni drugima statistiku :blink:

 

Ili mu je baš bilo smešno

 

Pa jeste mi bilo smešno, ali ne znam kako se ovo dešava.

 

Obično kad duplo klikneš, iskoči poruka "There was a problem reacting to this content".

Link to comment
2 hours ago, goofs said:

Ima i jos jedna stavka bitna u celoj prici, cini mi se da Junajted jedini od velikih forsira/neguje akvizicije Engleza. Sto se uklapa u pricu da im sportski sektor vode neki likovi koji verovatno poznaju marketing dobro, ali slabo sta o fudbalu.

 

Liverpul od bitnih srafova ima samo TAA i njega su izvukli iz nekog Pekama kao dete. Ajd mozda i Hendersona tu da pomenes, ali i on je u klubu hiljadu godina i nije kostao ni ko leva cepanica Megvajera.

 

Siti ima Sterlinga, i to je to, verovatno bi bio jos bolji klub da nema Sterlinga nego da ima nekog drugog igraca tu. I ovo leto su doveli Grilisha i, kako sada stvari stoje, taj transfer je podjednako dobar kao transfer Hari Drvo Megvajera.

 

Celzi je na engleskog igraca potrosio samo pri dovodjenju Cilvela, ostalo su neki nebitni likovi ili narasli podmladak tima.

 

Arsenal nije kupio Engleza od prve godine Arsena Wengera, osim ako je maloletan.

 

Svi kupuju iz inostranstva gde su igraci jeftiniji, a provereni i uklapaju se u sistem koji timu treba.

 

Za to vreme, Junajted pazario Megvajera, Shawa, Sanchoa, Van Bisaku, otprilike svi dosli nakon jedne bljesak sezone u nekom klubu, kumulativno preko 200 miliona. Ili su slabi igraci ili zbog nekih drugih razloga nisu ispunili svoj potencijal. Evo sad se pominje i Deklan Rice, kao on ce da resi probleme u sredini. Bukvalno me cudi kako i Dele Ali nije zavrsio kod njih.

 

Kupovina engleskih fudbalera je uslovljena i Bregzitom i pooštrenim pravilma za mladje igrače pri dobijanju radne dozvole.

Ali zahvaljujući inostranim trenerima PL se popela na sam vrh, a to se odrazilo i na mladje selekcije koje su osvajale neke turnire, kao i na A selekciju koja je na zadnja dva takmičenja bila u polufinalu, pa u finalu.

 

Samo kad pogledaš ko je sve u rasponu od 19 do 23 godine trenutno u Engleskoj vidiš koliko tu potencijala ima.

 

Što se tiče velikih cifara, da UTD je pretplatio dosta igrača i u pogledu transfera i u pogledu plata, ali to je bio jedan od uslova da iste dovedu na OT umesto da odu u druge PL klubove. UTD nije mogao da garantuje trofeje, ali je mogao da garantuje pare.


Ipak ja najviše imam da zamerim što pojedini igrači nisu dobili pravu šansu i što nisu zadržani duže. Depaj je nosio OL, a sada je glavni igrač Barse, Anhel Di Maria i dalje može lagano  da napravi razliku u PSŽ pored gomile "skupljih" i "boljih" igrača, Lukaku koji Interu doneo titulu,...Kao i što oni koji su dovedeni kao rešenja za kritične pozicije greju klupu/igraju na pozajmici npr Doni Van Der Bek.

 

Šta misliš koliko utakmica u prvoj postavi treba jednom igraču iz slabije lige da bi se uigrao i da bi pružao svoj maksimum?

 

Jednostavno klub nisu vodili ljudi kojima su sportski rezultati prioritet, nego samo profit.

 

 

 

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...