Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

verovatno je da bi pep ili klop imali dosta vise bodova sa ovom ekipom, ali se jos verovatnije ne bi borili za titulu, vec pre sa celzijem za trece mesto.

 

junajted je od van persija imao mozda 5 dobrih transfera, za 10 godina. u tome je najveci problem.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne, hoću da kažem da jedan od najbogatijih klubova na svetu katastrofalno kupuje bar pet godina. Platili su za Megvajera 5 miliona više nego što je Van Dijk koštao šest meseci ranije, a to je samo jedan od bezbroj primera.

 

Menadžer nije samo trener, menadžer bira svoj igrački kadar. Njihov trenutni igrački kadar je realno krš, mahom recidivi Mojesovih, Van Galovih, Murinjovih, i Solskjaerovih kupovina.

 

 

Mata :lolol:, dobro nisi Scholesa ili Besta naveo kao primer.

 

Pogba je liability skoro pa u rangu 1 Balotelija, kladim se da bi ga i Pep i Klopp brzo pustili niz vodu.

 

Fernandes je jedan od retkih igrača na MUFC platnom spisku koji bi verovatno imao mesto pod Floparom i Peparom.

 

Bailly je Villareal kadar, nisam nešto ubeđen da bi išta uradio.

 

Rashford je imao ogroman potencijal, nije isklučeno da bi ga Klopp ili Pep razvili kao što su npr. Trenta ili Fodena, ali teško je reći. Povrede su nepredvidive.

 

 

Za ovaj prvi deo si neozbiljan, o kojim menadzerima pricas, Mojes, pokojni Van Gal i Murinjo + Solskjer? Ja bih bolje pazario od njih :D

 

Mata je danas uz Fernandesa, Pogbu i jos jednog srednjaka bio prekopotreban. Da su strpali samo srednji red i gurnuli Rashforda napred, hiljadu puta bi bolje prosli, jbt prepustis Pepu sredinu terena na tacni, mislim da su jos i dobro prosli. Vec i vrapci znaju kako se branis od igre, koju forsira Pep - u slucaju Barse se napadao Buskets i njegova spona sa srednjacima, kod Sitija bi to trebalo da bude spona Rodrija sa KDB. A oni su pusteni da rade sta hoce po terenu.

 

Link to comment
19 minutes ago, Lancia said:

Mata je danas uz Fernandesa, Pogbu i jos jednog srednjaka bio prekopotreban.

 

Lancia, brate, zvao Doktor, hoće da mu vratiš Tardis, čeka te u 2022.godini. :) Mata, koliko god ga ja volio i poštovao kao šmekera, je prošlo svršeno vrijeme. Dobro bi došao Barci, doduše. :fantom:

 

United ne zna šta hoće još od odlaska Fergusona, a Boga mi, nije tu bilo sve OK ni u njegovim posljednim godinama u klubu no matori je bar znao kako se osvajaju titule. Nema tu nijednog progresivnog menadžera gladnog uspjeha sa energijom, filozofijom spremnom da je primjenjuje i brani do posljednje kapi krvi i sposobnošću da popravlja igrače kroz trening. I da ima, nema ostalu infrastrukturu koja bi tog menadžera podržala kvalitetnom transfer-politikom.

Link to comment
12 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Ne, hoću da kažem da jedan od najbogatijih klubova na svetu katastrofalno kupuje bar pet godina. Platili su za Megvajera 5 miliona više nego što je Van Dijk koštao šest meseci ranije, a to je samo jedan od bezbroj primera.

 

Menadžer nije samo trener, menadžer bira svoj igrački kadar. Njihov trenutni igrački kadar je realno krš, mahom recidivi Mojesovih, Van Galovih, Murinjovih, i Solskjaerovih kupovina.

 

 

Mata :lolol:, dobro nisi Scholesa ili Besta naveo kao primer.

 

Pogba je liability skoro pa u rangu 1 Balotelija, kladim se da bi ga i Pep i Klopp brzo pustili niz vodu.

 

Fernandes je jedan od retkih igrača na MUFC platnom spisku koji bi verovatno imao mesto pod Floparom i Peparom.

 

Bailly je Villareal kadar, nisam nešto ubeđen da bi išta uradio.

 

Rashford je imao ogroman potencijal, nije isklučeno da bi ga Klopp ili Pep razvili kao što su npr. Trenta ili Fodena, ali teško je reći. Povrede su nepredvidive.

 

 

Klasično "general posle bitke" palamudjenje.

 

Bold - u tome i jeste poenta, Rannik nije selektirao ove igrače, da bude veće zlo pišete o igračima koji su dovedeni u rasponu od Mojesa (Mata) pa preko Luk Šoa kog je doveo Van Gal, Pogbe kog je doveo Murinjo ili Megvajera koji je došao u Oleovom mandatu.

 

I Klop je na prvi trofej čekao 3 godine, a na jesen je ravno 7 godina na Enfildu i za sad ima jednu titulu PL i jednu LŠ. Prvu sezonu završio 8., u drugoj se za dlaku provukao pored Arsenala u borbi za 4. Ali imao je podršku kluba i navijača, plus značajna ulaganja gde je najviše škripalo.

 

Pep je došao 4 meseca posle njega, spucao gomilu para a da nije ni omirisao Ligu Šampiona. U zamenu zagospodario je PL i uzeo 3 titule u zadnjih 5 sezona, sa solidnim izgeldima da to ponovi i na kraju ove.

 

Klop je iz nekih drva cedio drenovinu, Pep je sedmog stopera i devetog beka u rotaciji plaćao suvim zlatom. Dakle dijametralno supronti sistemi rada u potpunosti. Klop je bolje razvijao lošije igrače, a Pep je dobre igrače lakše uklapao u svoj sistem.

 

Za sve to vreme UTD je od odlaska Fergija imao samo sumnje u svakog novog menadžera. Imali smo i one sa trofejima (LVG, Murinjo) imali smo i trenera kog je podržao Fergi (Mojes) i kog su podržali bivši igrači i navijači (Ole), ali je trofeja bilo sve manje i manje da bi na kraju sveli klub na nivo u kom navijači upadaju na Old Traford, a glavni igrači se provlače po tabloidima kao predmet svadja oko kapitenske trake. Uticaj Railole na celu tragediju neću ni da pominjem. Sportski direktor je punio džepove Glejzera lepeći reklame za oficijlanu kafu, jastuke i slane grickalice, dok su rezultai na terenu bili u drugom planu. Neki dobri treneri su propušteni (Tuhel, Poketinjo), a za neke se čini da ih nisu ni hteli, realno (Konte).

Jasno je da od odlaska Fergija klub tumara dok ostali odmiču sve dalje i dalje.

Link to comment
52 minutes ago, renne said:

kurčiš se kurčiš

sutra kad flopara zapali jer mu je dosadno, dugu pesmu ćeš pevati

 

na ovom topiku samo jedna osoba pogrešnije tumači pisanja navijača protivničkih timova od tebe, ne moram da ga imenujem ali ne budi kao on

 

Link to comment
8 minutes ago, ArleKino said:

 

Lancia, brate, zvao Doktor, hoće da mu vratiš Tardis, čeka te u 2022.godini. :) Mata, koliko god ga ja volio i poštovao kao šmekera, je prošlo svršeno vrijeme. Dobro bi došao Barci, doduše. :fantom:

 

United ne zna šta hoće još od odlaska Fergusona, a Boga mi, nije tu bilo sve OK ni u njegovim posljednim godinama u klubu no matori je bar znao kako se osvajaju titule. Nema tu nijednog progresivnog menadžera gladnog uspjeha sa energijom, filozofijom spremnom da je primjenjuje i brani do posljednje kapi krvi i sposobnošću da popravlja igrače kroz trening. I da ima, nema ostalu infrastrukturu koja bi tog menadžera podržala kvalitetnom transfer-politikom.

Hajde lepoto moja, navedi jednog igraca iz Junajteda koji zna da stane na loptu a da to bolje radi od penzionisanog Mate? Niko nije rekao da bi trebalo da odigra 40 utakmica u toku godine, ali ako nije sposoban da odigra jednu, onda bolje da zatvaramo topik o fudbalu.

Sto se bolda tica, vidi kako je neko digo nos, nemoj sad da skinem belu magiju sa Arsenala, time sto sam ove godine resio da navijam za njih :rolleyes: Barsa btw, jos godinu dana s matorcima, dok Laporta ne sredi kintu, posle sve klinci. Ko nekad, cela spanska selekcija ce igrati kod Katalana, na moju jorgandzijsku zalost. Juce su pazarili jos jednog klinju, Pablo Torre je u pitanju, cuces uskoro. 

  • Hvala 1
Link to comment

Kakve veze ima ko kolko ima godina, kada su najbolji u datoj selekciji igraca? I Mata i Matic bi morali da igraju, osim ako nisu neke povrede u pitanju, to je bar jasno do sad. Rasford je nazalost, kalibar za dvogodisnje kaljenje u Hadersfildu.

Link to comment
40 minutes ago, John Coltrane said:

Klasično "general posle bitke" palamudjenje.

 

1 hour ago, renne said:

kurčiš se kurčiš

 

Šta general posle bitke, kakvo kurčenje? Ja samo čitam šta vi sektaši ovde pišete o sopstvenim igračima, a vi ih terate iz kluba svako malo. I to ne bez razloga.

 

40 minutes ago, John Coltrane said:

Bold - u tome i jeste poenta, Rannik nije selektirao ove igrače, da bude veće zlo pišete o igračima koji su dovedeni u rasponu od Mojesa (Mata) pa preko Luk Šoa kog je doveo Van Gal, Pogbe kog je doveo Murinjo ili Megvajera koji je došao u Oleovom mandatu.

 

I Klop je na prvi trofej čekao 3 godine, a na jesen je ravno 7 godina na Enfildu i za sad ima jednu titulu PL i jednu LŠ. Prvu sezonu završio 8., u drugoj se za dlaku provukao pored Arsenala u borbi za 4. Ali imao je podršku kluba i navijača, plus značajna ulaganja gde je najviše škripalo.

 

Pep je došao 4 meseca posle njega, spucao gomilu para a da nije ni omirisao Ligu Šampiona. U zamenu zagospodario je PL i uzeo 3 titule u zadnjih 5 sezona, sa solidnim izgeldima da to ponovi i na kraju ove.

 

A šta sam ja rekao nego upravo to? 

 

Trenutni igrački kadar MUFC je patchwork patetika, tu sutra da SAF lično sedne na klupu ne bi mogla da usledi borba za titulu. Morale bi godine da prođu da se raščisti drvna građa i dovedu igrači koje novi manager želi da vidi u timu.

 

Lancia tvrdi suprotno, da bi isti ovi igrači mogli da se bore za PL kad bi ih preuzeli Pep ili Klopp. To IMHO nema veze s mozgom - te igrače niti je jedan menadžer selektovao niti bi ijedan mogao išta da izvuče od njih preko noći. Zreli ste za temeljnu čistku, a ko toga nije svestan ja mu ne mogu pomoći.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

Za ovaj prvi deo si neozbiljan, o kojim menadzerima pricas, Mojes, pokojni Van Gal i Murinjo + Solskjer? Ja bih bolje pazario od njih :D

 

Ne kapiram šta nije jasno u majčinim mojim rečima. Naravno da bi bolje pazario od njih, i ja bih. Pazarili su očajno, imaju krš od kadra koji je prethodne sezone overachieve onoliko. Sa tim igračima, ne bi ni Pep ni Klopp konkurisali za titulu - jedino što bi mogli je da počnu da dovode bolje igrače.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Šta general posle bitke, kakvo kurčenje? Ja samo čitam šta vi sektaši ovde pišete o sopstvenim igračima, a vi ih terate iz kluba svako malo. I to ne bez razloga.

 

 

A šta sam ja rekao nego upravo to? 

 

Trenutni igrački kadar MUFC je patchwork patetika, tu sutra da SAF lično sedne na klupu ne bi mogla da usledi borba za titulu. Morale bi godine da prođu da se raščisti drvna građa i dovedu igrači koje novi manager želi da vidi u timu.

 

Lancia tvrdi suprotno, da bi isti ovi igrači mogli da se bore za PL kad bi ih preuzeli Pep ili Klopp. To IMHO nema veze s mozgom - te igrače niti je jedan menadžer selektovao niti bi ijedan mogao išta da izvuče od njih preko noći. Zreli ste za temeljnu čistku, a ko toga nije svestan ja mu ne mogu pomoći.

 

Fala druze, cucemo se pod uslovom da Junajted dovede Ten Haga ili Luis Enrikea, ne mora Pep da bude. Ako nastave sa ovim smesnim menadzerima, well...

Link to comment
1 minute ago, Lancia said:

Fala druze, cucemo se pod uslovom da Junajted dovede Ten Haga ili Luis Enrikea, ne mora Pep da bude. Ako nastave sa ovim smesnim menadzerima, well...

 

Evo, na leto im stiže novi Ten Hag pa ćemo videti. Ako ne zamene pola ovih startera, ovde me seci.

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

 

Evo, na leto im stiže novi Ten Hag pa ćemo videti. Ako ne zamene pola ovih startera, ovde me seci.

Ne, samo cu ti vratiti post, pa seci sam.

  • +1 1
Link to comment

Pi', o čemu se ođe piše, ko je gori igrač, Kocko ili Van Bisaka, ko je sporiji Matić ili Mata. Umesto da se bavite ko ima svetliju budućnost, Saka, Odegard, Martineli ili Smitro.

  • Wub 1
Link to comment

Podrzao bih vinija ovde. Recept je jednostavan, kupite bolje igrace, ne nuzno skuplje. 

A podrzao bih i Lanciju, treba im i strastven trener, vizionar :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...