Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

šta je sa esr-om? jel artetaout nije naučio od Njega da ako imaš 2 dobre desetke dozvoljeno ti je da ih upariš na osmicama, ne mora da igra jedan po jedan :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
43 minutes ago, Pantelija jr said:

što sam propustio, zašto nema Henda-kapetana? :sad:

 

Osinuo ga igrac kardifa u FA kupu po ledjima pa se oporavlja. Nista strasno, za svaki slucaj

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Pantelija jr said:

što sam propustio, zašto nema Henda-kapetana? :sad:

 

Bole ga leđa.

 

I Mane još slavi, ostali su svi tu - Klopp već fleksuje kako mu je ovo trenutno najjači squad koji je ikad imao :rolleyes:

  • Hvala 1
Link to comment
57 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

artetaout

 

Kaže se Outeta :happy:

 

Martineli valjda prvi igrač u istoriji lige koji je dobio dva žuta u istoj akciji

Link to comment

Sad gledam dupli žuti za Martinelija, ako ovo nije protiv nekih pravila, trebalo bi da bude. 

 

Naravno da sudija može naknadno da pokaže žuti karton, ali u 99.99% situacija igrač nikako ne može da stigne da zgreši nešto i po drugi put. Ako se i desi dupli faul u tom kratkom periodu, progledaš mu prste za jedan od dva i samo pokažeš žuti.

 

Žuti karton služi kao opomena - sprečava igrača da se dalje glupira i rizikuje. Ako mu uskratiš tu opomenu, tj. izrekneš je retroaktivno dok ga isključuješ... ne znam, meni to deluje nefer, kao da ga navlačiš da opet zajebe. 

 

Ako to može da prođe, onda što ne bi sudije pamtile žute kartone umesto da ih javno pokazuju? Pa kad isti igrač drugi put nekog faulira, da mu pokažu dva odjednom i marš napolje?

Link to comment

Sad sam čitao 12. odeljak pravilnika koji se bavi ovim stvarima i nigde se ne spominje ovakva situacija. A znam da sam se i pre interesovao za ovo jer je već bilo suđeno na jednoj tekmi reprezentacija. I meni je skroz nelogično da igrač može da dobije drugi žuti, ako uopšte nije obavešten da ima prvi.

  • +1 1
Link to comment

Razmišljao sam davno o ovakvim situacijama i ova odluka Olivera mi je sasvim uredu. Prosto, da je Martinelli prošao samo sa jednim žutim to bi značilo da je jedan od dva kartonom kažnjiva faula prošao nekažnjeno. Kod prednosti, pamti se karton. Novi faul je novi karton, bez obzira ko ga napravio. Imali smo takav primjer u onoj utakmici Arsenal-Leicester iz 2016. kad je prvo Koscielny pokosio Mahreza, Atkinson pustio prednost, a onda je Monreal faulirao Vardyja za penal. Obojica su dobili po žuti. (Pišem po sjećanju.)

  • +1 3
Link to comment

Nije ista situacija, pokazati po žuti dvojici igrača je najnormalnija stvar - niko od njih nije dobio drugi žuti.

 

U tom drugom žutom je problem, jer igrač nije imao upozorenje u vidu prvog. 

 

Sa druge strane, nije OK ni da igrač koji zna da će mu sudija pokazati žuti prilikom sledećeg prekida računa da ima carte blanche da polomi koga hoće jer ne može da dobije dva odjednom. (Sa treće strane, taj bi rizikovao direktan crveni.)

Link to comment
2 minutes ago, Weenie Pooh said:

Sa druge strane, nije OK ni da igrač koji zna da će mu sudija pokazati žuti prilikom sledećeg prekida računa da ima carte blanche da polomi koga hoće jer ne može da dobije dva odjednom. (Sa treće strane, taj bi rizikovao direktan crveni.)

 

U ovome i jest stvar.

 

Hackett piše da je Oliver postupio u skladu sa Laws of the game, ali da svejedno to smatra lošim suđenjem jer Oliver nije trebalo da pusti prednost za yellow card offence nego da odmah sudi faul.

Link to comment

Pa valjda se rutinski pušta prednost kod prekršaja za žuti, to smo sto puta videli :unsure:

 

Ne znam, meni je logičnije definisati ove situacije tako da igrač ne može da dobije dva kartona odjednom, nezavisno od toga što se prethodno desilo.

 

Hipotetička situacija u kojoj bi igrač pohitao da iskoristi freebie dok mu sudija ne pokaže žuti po meni nije previše ozbiljna. Ko je spreman da pravi namerne faulove i rizikuje direktan crveni, na volju mu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...