Jump to content
IGNORED

Premier League 2021-22


ArleKino

Recommended Posts

Kakva odbrana Spursa kod drugog i trećeg gola Šolaka, jbt :blink: Trojicu štopera imaš, još i bekovi skupljaju, dakle pet igrača ti je na ivici peterca da brane centaršut... i napadač ipak ostaje potpuno sam da zakuca glavom iz neposredne blizine. Dva puta u tri minuta. 

 

Kuki rutinirao Lids, ali Gerrard se nije proslavio sa odlukom da baš on kod prekida markira Jamesa.

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Kuki rutinirao Lids, ali Gerrard se nije proslavio sa odlukom da baš on kod prekida markira Jamesa.


Dakle, Džejms rutinirao Vilu :fantom:

Link to comment
9 hours ago, Weenie Pooh said:

Kakva odbrana Spursa kod drugog i trećeg gola Šolaka, jbt :blink: Trojicu štopera imaš, još i bekovi skupljaju, dakle pet igrača ti je na ivici peterca da brane centaršut... i napadač ipak ostaje potpuno sam da zakuca glavom iz neposredne blizine. Dva puta u tri minuta. 

 

Kuki rutinirao Lids, ali Gerrard se nije proslavio sa odlukom da baš on kod prekida markira Jamesa.

 

Pogledaj prvi gol gde se Ben Davies oklizne umesto da ispuca loptu i onda kreće rasulo...

Jednostavno nema kvaliteta u odbrani Totenhema. Svaki igrač je sklon kiksevima. Uz to imaš golmana linijaša koji 99% lopti ne hvata nego izboksuje negde na 6-7m od gola i onda nije ni čudo da primaš ovakve golove.

 

Mourinho je recimo pokušao da smanji broj grešaka u odbrani time što im je rekao da ispucavaju loptu a ne da pokušavaju da je iznesu i da stvaraju kontranapade i to se odrazilo malčice boljom odbranom i ubijanjem kontri koje čine 50% šansi koje Tottenham inače stvara.

 

Kao i kod Liverpula, dok Totenhem ne nađe svojeg Van Dajka i Alisona ove situacije će se ponavljati često

Link to comment
1 hour ago, Mercuzzio said:

Kao i kod Liverpula, dok Totenhem ne nađe svojeg Van Dajka i Alisona ove situacije će se ponavljati često

 

Dobro, dešavaju se i pod VVD režimom slične greške, samo možda nešto ređe. Robertson npr. često skuplja ka sredini, ni ne vidi da mu iza leđa stoji napadač i čeka centaršut na drugu stativu. 

 

Meni je samo nejasno da se to dešava kad imaš formaciju sa tri štopera. Zar ne mogu Romero, Sanchez, i Davies zajedničkim snagama da izađu na kraj sa 1 Brojom i 1 Čeom? Potrebni su im još i Emerson i Reguilon da skupe, pa im se onda sa krila uvuče neki Elyounoussi?

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Dobro, dešavaju se i pod VVD režimom slične greške, samo možda nešto ređe. Robertson npr. često skuplja ka sredini, ni ne vidi da mu iza leđa stoji napadač i čeka centaršut na drugu stativu. 

 

Meni je samo nejasno da se to dešava kad imaš formaciju sa tri štopera. Zar ne mogu Romero, Sanchez, i Davies zajedničkim snagama da izađu na kraj sa 1 Brojom i 1 Čeom? Potrebni su im još i Emerson i Reguilon da skupe, pa im se onda sa krila uvuče neki Elyounoussi?

 

Dešava se panika u glavi jer niko nema poverenja u ostatak odbrane. A onda svako gleda sebe i da on ne bude taj koji je zajebao nešto pa trče kao muve bez glave.

Primer opet prvog gola: (ako me dobro sećanje služi): Davies se oklizne prilikom ispucavanja i kreće panika. Odbrana se prebacuje u default mode i niko ne razmišlja. Lopta ide na krilo gde Royal ne uspeva da blokira centaršut a pogledaj ostatak odbrane kako stoji. Svi u liniji. To je isključivanje mozga + što si svestan da ti je golman linijaš i da moraš i peterac da braniš

Naravno da lopta dolazi do Bojre i naravno da Lloris prima gol bukvalno kroz uši.

 

 

tos.jpg

  • Wub 1
Link to comment

Sjajan kadar, lepo su postavili liniju kao da hoće nekog da uhvate u ofsajd, a to što je pet protivničkih igrača slobodno u šesnaestercu, to nema veze :D Ali dobro, oklizne se čovek, krene panika u trenutku, šta da radiš.

 

Meni su kritičnije situacije kod drugog i trećeg gola jer je tu odbrana postavljena, svesno pokušava da sačuva rezultat, a opet puštaju da Ward-Prowse centrira kao na treningu i pronađe potpuno samog igrača u idealnoj poziciji. A pet braniča se nabilo tu ispred Lorisa!

Link to comment
2 hours ago, John Coltrane said:

Dakle, Džejms rutinirao Vilu :fantom:

 

Dva gola < Dve asistencije i gol :fantom:

 

@copkillah Kako 4, zar nije na debiju upisao 2 (gol i asistencija) i juče dodao još 3? 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
2 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

Pa te odbrane se i treniraju da budu u liniji, ja sam gledao kako ih kanapom privezuju da se što bolje sinhronizuju

 

Ali ne u petercu pretpostavljam, koga ćeš hvatati u ofsajd ako stoje u liniji u petercu. 

Link to comment
Just now, Mindaugas Žukauskas said:

Pa te odbrane se i treniraju da budu u liniji, ja sam gledao kako ih kanapom privezuju da se što bolje sinhronizuju

U Montevideo bog te video? :D

 

Sjajna slika, još Reguilon se izvija da bi video loptu od ove trojice ispred :lolol:

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...