Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

On 7. 8. 2024. at 10:53, vememah said:

Kažu da ima zasluge u rešavanju drugih ekoloških problema.

 

Opasan otpad izmešten iz Yuniriska? Prvi put čujem, moraću da proverim. Poslednja događanja sa Yuniriskom su da su tražili da im obnove dozvolu za obradu otpada (ovog puta i kiselinskog) i da im je nadležno ministarstvo dozvolilo da ispuštaju neprečišćenu vodu u reku Barajevku. Opština imala 30 dana da se žali na rešenje. Nisu se žalili. Pop kome reka Barajevka protiče ispred porte crkve u kojoj službuje kaže da se "crkva time ne bavi".

Link to comment

Raspada se drzava, ljude boli qratz

 

baba se ceslja zapravo. Mi smo bukvalno Domanoviceva pripovetka i vekovima demonstriramo moc mentaliteta.

 

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, pt 2.0 said:

Stižu novi rudnici... 

 

 

 

 

 

 

 

Opet kasnimo za svetom, stiže zlatna groznica sa dva veka zakašnjenja.

Link to comment
11 hours ago, Filozof manijak said:

Sitaucija, a i perspektiva je mnogo mnogo gora i mračnija. Najnoviji info koji sam čuo je da će prinudno preseliti pola grada Bora (stari centar, zgrada opštine, bolnica, tržnica, i čitave komplekse stambenih zgrada i solitera. 

koliko ti je pouzdana informacija?

šta možemo da učinimo? kakvo je raspoloženje u Boru na temu pobune, kako uopšte Borani gledaju na rudnik, širenje...?

(pišem ovde ispod videa Bora i na odgovarajućoj temi)

Link to comment
3 hours ago, pt 2.0 said:

koliko ti je pouzdana informacija?

šta možemo da učinimo? kakvo je raspoloženje u Boru na temu pobune, kako uopšte Borani gledaju na rudnik, širenje...?

(pišem ovde ispod videa Bora i na odgovarajućoj temi)

 

3 hours ago, pt 2.0 said:

koliko ti je pouzdana informacija?

 

Iz vrha gradske uprave u Boru, koja bukvalno služi kao pravna ispostava Zijinu, da priprema teren za njihove ideje i projekte. 

 

Rečeno mi je da će u narednom periodu izglasati novi GUP, u kom će sve to ozvaničiti. Meni to zvuči megalomanski neverovatno, tu se radi o preseljenju skoro 10 hiljada ljudi. Meni je i dalje neverovatno da je neko od naših vlaati tu ideju uopšte uzeo u razmatranje

  • Hvala 1
Link to comment

Bice da je novopobudjena, sticajem okolnosti doduse, ekoloska frtutma u Srbiji ovih dana samo jos jedna бућка, koska koju, sta vise, nije bacila (samo) vlast: paralela sa svojevremenom frkom i halabukom oko gay parada se sama namece...

Niti je posle te, Pirove pobede u svakom slucaju, bitno poboljsan polozaj i tretman gay populacije, niti ce, sva je prilika, da se po pitanju ekologije u zemlji Srbiji promeni ista bitno, obaska sto ce se u medjuvremenu pojaviti nova бућка, dusu dala za arcenje i ono malo drustvene energije i njeno usmeravanje na sasvim nebitne stvari...

Sustina potrebe za ekoloskim osvescenjem i borbom protiv svih vrsta zagadjenja se u osnovi svodi na i pre svega borbu za korenite, radikalne drustvene promene, sistemske pre svega: tek jedno koliko-toliko uredjeno drustvo, demokratizovano istinski i koliko se moze, postepeno i u procesu koji ce da traje i traje, moci ce efikasno i u istinskom drustvenominteresu da resava ne samo ekoloske, nego i sve druge probleme kojih, hvalabogu, ima onoliko.

Nije to (samo)do Vucica i SNS-a, problem je mnogo, mnogo siri, dok nazovi resavanje problema na parce, kako naidju, od ekologije pa na dalje, ne donosi, niti ce doneti bitne promene...

Krug se tu negde zatvara: za te promene mogu da se bore i izbore samo organizovane i ideoloski i programski profilisane snage, spremne za dugu, dugu borbu...

Politickim sredstvima.

Link to comment
Quote

Krug se tu negde zatvara: za te promene mogu da se bore i izbore samo organizovane i ideoloski i programski profilisane snage, spremne za dugu, dugu borbu...

Politickim sredstvima.

@namenski ja to ne vidim. ovo što imamo je sve što imamo. a nemaju podršku sve i da su jedinstveni i namerni istom cilju.

 

a od ove mlađarije (da se ne ljuti ovdašnja PPP mladost) mrka je kapa. kad vidim ove u belim dresovima kako mi turaju pod nos flajere i idu po stepeništu solitera, dižem ruke. kao penzos, podržavam svoje potomstvo u nastojanju za bolje sutra. sve zavisi od mladosti kad zalegne, mi ćeo ih podržati.

Link to comment

Postaviću glupo pitanje: kako su ti zakoni tek sada tema u javnosti? Ili su bili tema kad su donošeni a ja to prespavala (mogući scenario), ali svejedno, kako su oni u skladu sa ustavom?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...