Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Just now, Sestre Bronte said:

 

ajmo ovako, da li je efektnije da se neki ekolog slika, a iza leđa mu jalovina iz Bora ili da se slika u nekom šumarku gde još nema ničega?

 

Pa kampanja ne damo Jadar non stop i jukstapozira slike Jadra vs neke rudarske pustinje. uostalom sta me pitas sta je efektnije, valjda vidis koliko je ovo efektno bas zato sto imamo taj Bor pred ochima i ostale slike kojekakvih rudnika sa cele planete.

najbolje da nije efektno, pa pola Sumadije je popizdelo.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

I generalno, mnogo je smislenije sprechiti negoposle krpiti. Odnosi se na sve. Krpljenje je chesto praktichno nemoguc zadatak.

  • +1 1
Link to comment

i drugo, sve što imamo kao problem je najbolji argument da ne napravimo još jedan takav ili sličan

 

postoje analize sadržaja otrovnih materija posle raznih incidenata, najpoznatiji je za vreme poplava iz 2014

 

ali umesto činjenica mi se bavimo maštanjem

  • +1 2
Link to comment

Bor se može spasiti jedino ako se RTB sutra nacionalizuje od Kineza. Good luck with that.

Bor se truje duže od jednog veka, Bor iokolina su već mrtvi, i mora služiti kao strašilo da se raja najzad tgne i oko Jadra.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ne može da poruka da bude Zašto se bunite oko Jadra a ne bunite se oko Bora.

Poruka mora biti Zaustavite kopanje u Jadru da ne bi bio kao Bor.

 

Ako se/kad se to postigne, okrenuti se Boru i Kinezima i uperiti svetlo javnosti da se obelodani šta se tamo radi, i gde sve po Crnom Vrhu još nameravaju da kopaju.

 

Edited by Filozof manijak
  • +1 2
  • Hvala 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Bor se može spasiti jedino ako se RTB sutra nacionalizuje od Kineza. Good luck with that.

Bor se truje duže od jednog veka, Bor iokolina su već mrtvi, i mora služiti kao strašilo da se raja najzad tgne i oko Jadra.

 

 

Ja bukvalno ovo pricham iz perspekive majke deteta sa posebnim potrebama koje nije moralo da ima.

Nema znachajnih popravki kad su velike posledice u pitanju, to je iluzija. Mozes (ako uopste mozes) i treba da bukvalno sve svoje resurse upregnes da do ozbiljne i nepopravljive stete ne dodje in the first place.

 

Bor je samo slika sta ce napraviti od Jadra i ostatka Sumadije. A Bor dici iz mrtvih je realno nerealno.

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Sestre Bronte said:

možeš samo da primenjuješ zakone i pravilnike za početak

 

 

I to je tačno, ali imamo pizdunsku vlast koja je samu sebe ukinula u Boru. I koja će isto učiniti u Jadru

Dakle, i ekološka i politička borba

Link to comment

ovde je politička borba prioritet, ja ne vidim da išta može da se uradi bez tog dela

 

a tu tek imam sumnje u borce u ringu

  • +1 2
Link to comment

Što  se tiče ovog pominjanja Bora kao kontrateze protesta oko Jadra (na tviteru i u javnosti, ne mislim na tebe), to mi malčice smrducka na spin Bunite se protvi Rio Tinta jer "zapadna" firma, a ne bunite se protiv Bora gde vas Kinezi truju.

  • +1 4
Link to comment

moj drugar, radio sa mnom u ns, pa malo nemačka, pa se vratio u bor je fasovao rak

moja generacija, sjajan lik, duŝa me boli

a nije bio stalno tamo

kako li je domicilnim, ne želim ni da zamislim

  • Tužno 1
Link to comment
9 hours ago, radisa said:

hm, reako bih da lik jeste relativizator...

lik je drkadžija i svađalica, i dosta neomiljen po tw, ali deluje da zna o čemu priča.

za razliku od gomile drugih.

 

i godinama upozorava da vračarskim tunelom prevozimo opasne materije. i na druge ozbiljne moguće uzročnike katasttofa ili zagađivače koje već imamo, a u vezi sa kojima se ne rešava ništa.

njegovo stanovište je suštinski ovo - ništa ne radite po pitanju mnogo opasnijih, evidentnih situacija zagađenja i otpada svuda po srbiji, a uhvatili ste se litijuma (čija eksploatacija po njegovom mišljenju ne bi bila katastrofična niti opasna iz razloga i na način kako o tome govore R. Ristić, D. Đorđević itd.)

 

iskreno - ja sam dosta naklonjena tome da ova pobuna ne bude one hit wonder, nego da bude početak artikulisanja ozbiljnog fronta za očuvanje životne sredine u srbiji.

post sam okačila za one koji razmišljaju i o tome, ne za one kojima je svako lobista RT, ili koji nisu sposobni da odvoje ono korisno što on govori, od onoga sa čim nisu saglasni.

 

jedno je biti binaran u odluci da pobuna mora da ide sad.

sasvim je drugo napraviti sistemske promene. za to ne sme da se bude ni binaran ni kratkog daha.

  • +1 5
Link to comment

Ja to shvatam da je borba protiv rudnika u Jadru jalova, ako se na tome i završi. Jer igleda da 95% Srbije nema ni korist ni štetu od toga, baš kao što je slučaj u Boru i okolini. Normalno je da ljudi koji su direktno ugroženi brane svoje pravo do kraja, i da oni koji imaju direktnu korist guraju svoje, ali za većinu stanovništva je to ni iz džepa ni u džep.

 

A da bi se zaista krenulo u rešavanje svih tih navedenih 35 problema, to zahteva mnogo više truda, novca i želje nego što je sada vidljivo protiv RT-a. Na stranu što ne postoji ni politička opcija koja bi sa tim krenula (ok, ZLF ali da se uozbiljimo malo), a i da postoji, pukli bi do kraja prvog mandata.

Link to comment
29 minutes ago, pt 2.0 said:

lik je drkadžija i svađalica, i dosta neomiljen po tw, ali deluje da zna o čemu priča.

za razliku od gomile drugih.

 

i godinama upozorava da vračarskim tunelom prevozimo opasne materije. i na druge ozbiljne moguće uzročnike katasttofa ili zagađivače koje već imamo, a u vezi sa kojima se ne rešava ništa.

njegovo stanovište je suštinski ovo - ništa ne radite po pitanju mnogo opasnijih, evidentnih situacija zagađenja i otpada svuda po srbiji, a uhvatili ste se litijuma (čija eksploatacija po njegovom mišljenju ne bi bila katastrofična niti opasna iz razloga i na način kako o tome govore R. Ristić, D. Đorđević itd.)

 

iskreno - ja sam dosta naklonjena tome da ova pobuna ne bude one hit wonder, nego da bude početak artikulisanja ozbiljnog fronta za očuvanje životne sredine u srbiji.

post sam okačila za one koji razmišljaju i o tome, ne za one kojima je svako lobista RT, ili koji nisu sposobni da odvoje ono korisno što on govori, od onoga sa čim nisu saglasni.

 

jedno je biti binaran u odluci da pobuna mora da ide sad.

sasvim je drugo napraviti sistemske promene. za to ne sme da se bude ni binaran ni kratkog daha.

Cesto je u pravu, ali ima takav nadmeno-svadjalacki ton da samo odbija ljude. Niko ga ne cuje, a jos manje razume, upravo zbog toga. Kao da mu je mnogo vaznije da izgleda "pametno" nego da objasni ljudima smireno... in the long run, pravi vise stete, nego sto koristi.

Edited by gsb
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...