Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

6 minutes ago, Sestre Bronte said:

nemam X, pa ne vidim šta je pisao, ali znam da nije za kopanje

 

ova jedina rečenica koju vidim je apsolutno tačna

Spoiler

image.png.0367444592aa2fcad3a297c1cfe601b6.png

image.png.8564ab58421c58c9730f03ea03fa27c3.png

image.png.0e8d6a0ba69d4850d9ebf0d92482a6ae.png

image.png.d06cb0d5a224ac0489be84f2716d5742.png

image.png.90545b454214eb6355f68c5e34a787b8.png

 

Pošto mi je ozbiljno stalo do vog mišljenja, please, pogledaj u spoler, pa kaži šta misliš da je tačn, a šta misliš  da nije...

Link to comment
6 minutes ago, Sestre Bronte said:

nemam X, pa ne vidim šta je pisao, ali znam da nije za kopanje

 

ova jedina rečenica koju vidim je apsolutno tačna

 

Niko ne moze da spori a i zasto bi, da je veliki problem u Srbiji samo od pesticida kao krenes, ne mora dalje.

Samo ovakvi tekstovi se masovno koriste od strane SNSa za relativizaciju, toje sve sto sam rekla, i to jeste tako iako ovaj konkretno ne mora biti za SNS i moze biti protiv kopanja, fajn.

Samo to mi je onako - mimo ovoga dal je bas neophodno kachiti se na SNS poskochice - malo i u stilu da sutra neko objavi rat Srbiji i onda neko da napise nece nas NATO pobiti jer svi smo mi mrtvi vec od onog dana kad smo se rodili.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

hm, reako bih da lik jeste relativizator...

 

image.png.71d8e2e5a16c4325679c1e442d64e2f6.png

 

 

Pa eto, klasichan SNSov litijum u mleko za bebe da se dodaje fazon, njive da se djubre litijumom, na rane da se privija da boje zarastu.

  • +1 1
Link to comment

Dušan Blagojević aka Puru Jarvi: Nije Rio Tinto zatrovao uzorke vode probnim bušenjem, već su borci protiv njega to učinili pišanjem u njih.

 

 

Edited by vememah
Link to comment

pa da, zato sam i odustao od pisanja na ovu temu, oba ova komentara su mu to the point

branio bih ga, da mi je simpatičan, ali nisam nešto ni sa njim ni sa burazerom

 

moje mišljenje je da Jadar ne može bitno da utiče na zagađenje, ne verujem da će voda u Banatu da bude manje pitka posle Jadra, ako ga bude

 

jedino što me sprečava da budem 100% siguran je to što nemamo kompletne podatke o sadržaju otrova u potencijalnom rudniku, a mislim da ih trenutno nema niko, tako da jedna strana napada bez pokrića, a druga brani bez argumenata

  • Hvala 3
Link to comment

@radisa hvala na poverenju, ali nisam u stanju da analiziram ovaj njegov spisak, skoro sve stavke imaju mogućnost da budu tačne, ali očito nisu napisane u formi koja je za diskusiju, nego samo da naslikaju dubinu problema sa kojim živimo, imali Jadar ili ne

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kažu da ima zasluge u rešavanju drugih ekoloških problema.

 

Edited by vememah
Link to comment
Just now, vememah said:

Kažu da ima neke zasluge u rešavanju drugih ekoloških problema.

 

Znachi chovek je angazovan oko nekih deponija, muchi ga Bor, ali Jadar, pa ne znamo koliko ce tachno biti otrovan dok ne iskopa sve to.

Podatke sa hemijskog otpisao je na - upishali su arsenik i bor u svoje uzorke. to je dosta ozbiljna optuzba.

  • Hvala 1
Link to comment

a čudno je da se angažuješ oko kamena u cipeli, a ne oko kamena na 2 km od tebe koji možda može da upadne u cipelu

Link to comment
On 2. 12. 2021. at 21:09, Sestre Bronte said:

To oko zagađenja vode je poprilično glupiranje.

 

Bor je postojeći problem, sa dovoljno dostupnih podataka. Zašto i dalje radi Čukaru Peki?

 

Rio Tinto sve i da pokuša da dostigne ono što se dešava u Boru po pitanju zagađenja, teško može da postigne značajniji uspeh po tom pitanju.

 

Ovo oko slivova i zagađivanja pola zemlje je potpuna glupost koja tačno slika kakvi su nam eko pokreti i kakve stručnjake imaju.

 

Verovatno moram da napišem posle ovoga da sam protiv rio tinta bio još pre 10 godina, zato što Srbija ne može da ima nikakvu korist od tog sranja.

 

Trazeci neke svoje starije postove na ovoj temi gde sam kacio tvitove Jarvija (nisam nasao), naleteh na ovaj post. A on je upravo na liniji onog sto Jarvi pise, o ogromnoj steti koja se desava pred nasim ocima u Boru, a kojoj se jako malo prica, ali zato su svi skocili oko RT.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Sestre Bronte said:

a čudno je da se angažuješ oko kamena u cipeli, a ne oko kamena na 2 km od tebe koji možda može da upadne u cipelu

 

Pa pokusavas da sprecis jos jedno ubistvo a ne da dizes mrtvaka. I ovo kad iskopaju i postave rudnik bice kraj priche. Sta ces onda? sta mozes onda?

A tu je i Sumadija gde su ljudi mislili da su ugostili NIS koji proverava bushotine i nisu videli nikakvu opasnost, a sad tek kapiraju ko je bio i sto je bio pre 20 godina da uzorkuje.

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Pa pokusavas da sprecis jos jedno ubistvo a ne da dizes mrtvaka. I ovo kad iskopaju i postave rudnik bice kraj priche. Sta ces onda? sta mozes onda?

A tu je i Sumadija gde su ljudi mislili da su ugostili NIS koji proverava bushotine i nisu videli nikakvu opasnost, a sad tek kapiraju ko je bio i sto je bio pre 20 godina da uzorkuje.

 

ajmo ovako, da li je efektnije da se neki ekolog slika, a iza leđa mu jalovina iz Bora ili da se slika u nekom šumarku gde još nema ničega?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...