Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Priča se da jučerašnji pokušaj vojske da zavede diktaturu u Boliviji ima veze sa zalihama litijuma i prirodnog gasa. Indijanci su izašli na ulice, suprotstavili se vojsci i po ko zna koji put odbranili demokratiju. Levičarski predsednik (naslednik Eva Moralesa) rekao je prošle godine da poseduju najveće zalihe litijuma: https://rtv.rs/sr_lat/svet/bolivija-ima-23-miliona-metrickih-tona-litijuma_1462226.html

Neki ugovori su potpisani sa Rusima i Kinezima: https://www.politika.rs/scc/clanak/559683/Bolivija-potpisala-ugovore-o-eksploataciji-litijuma-sa-ruskim-i-kineskim-firmama

 

Sve ovo oko litijuma počinje da liči na film "Dina" i bitku za kontrolu nad začinom.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Mislim da niste ni svesni koliko jos gore stvari je u stanju ovaj narod da trpi pre nego krene pobuna. Svake godine je sve gori vazduh u Beogradu, do te mere da ima jos samo par mesta u svetu (ostatak raspalih drzava Balkana i delovi Indije) koji mogu da se takmice sa nama. Jel falila nekom dlaka sa glave, jel se nesto promenilo? Da ne pricam o svim sranjima koja se dasavaju non stop van BGa i nikom nista. Dobar deo ljudi nema snage, jedan deo su picke a ogroman deo pije narativ velikog vodje. Bice mnogo gore pre nego (mozda) krene na bolje.

 

Pocece RT da radi a da necete ni primetiti. A onda ce krenuti neka jadna lokalna zaposljavanja tu dok nam truju zemlju i zive na nasim subvencijama. Pa ono malo sto bude i dalje protestovalo ce imati protiv sebe korisne idiote koji su srecni sto imaju da rade za minimalac dok cekaju invalidsku penziju da se nakupuju lekova. Jos ce vlast da stiti dobre ljude od eko budala. 

 

Bezite odavde, dok ste jos u stanju.

Nije da nisam svesna sta se sve trpi i prolazi. Kod nas je tema ekologije zadnja rupa na svirali, to je nesto sto se ne vidi. Od zagadjenog vazduha do raznih bolesti put nije tako jasno ljudima vidljiv, evo juce zenu cujem kako krivi rat u Ukrajini sto joj cvece ne uspeva... Prodaju se lude price i to prolazi.

Generalni mi je utisak da mnogi ljudi ne ocekuju nista, i tako zive dan za danom. To je uznemirujuce i tuzno, kao da nemaju pogled u buducnost. Da preguram do sutra, pa sta bude..ubijeni u pojam. Ovo govorim o raznim mestima van BG sa kojima sam u kontaktu.

Da im sad neko kaze - do sada niste imali vodu za pice, a sada necete imati vodu uopste - mnogi bi samo slegnuli ramenima.

Ipak, biram da se nadam. Svi mi padamo, ali i ustajemo. Pojedinacno i kolektivno.

Mozda sve prodje sa RT ovako kako kazes i ne bude nista od nekog protesta, samo ne mogu unapred da sve osudim na propast.

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Ovi u Zrenjaninu nemaju vodu koliko već, ko će se još zajebavati sa vazduhom... 

 

Protesta oko Rio Tinta će sigurno biti, zato sam i napisao šta sam napisao oko "Dana D". 

Ko će ga organizovati i kako, videćemo, da se opozicija nije razjebala, bila bi solidna podloga za veliku masovnost, ali ko zna. Ako bude dobra i široka kampanja moguće su i desetine hiljada ljudi, tj nadajmo se da će ih/nas biti toliko.

  • +1 1
Link to comment

https://n1info.rs/vesti/akademik-o-mestanima-nedeljica-bili-su-prinudjeni-na-pobunu-sa-vlasti-se-nije-moglo-razgovarati/

Dodaje da aktivisti prekoračuju nivo te nužne odbrane.

„Narodu nije bila potrebna kvazi stručna rasprava. Jer nje nije ni bilo. To je kada se odluka tamošnjih meštana potvrđuje ili obrazlaže nekim kvazi naučnim raspravama, kojih nije bilo uopšte. Skup u Akademiji je mogao da bude početak rasprave. On je bio početak i kraj, a kasnije u javnosti je prikazan kao presuda. To nije bilo dobro. Atmosfera koja se stvorila u društvu prekoračila je sve moguće priče o ukidanju jednog projekta. Da li bih imao hrabrosti da kažem da takav projekat jeste isplativ za Srbiju, to u životu ne bih mogao da kažem jer nisam čitao projekat niti studiju. Samo slušam kako se o tome raspravlja. Zaključujem da se ne raspravlja uopšte, da je izvršeno zastrašivanje naroda, i da je on u tim uslovima doneo odluku koju je doneo“, navodi Cvetković.

 

more mars..

Link to comment

Meni se ovaj prof.ristic nesto ne svidja, tacno se vidi da je iz dveri

Mnogo bolje jovovicu je oponirao neki odbornik KP, isto naucnik*( u emisiji kod minje miletic veceras), koji je isticao pogubnost RT rudarenja zbog naseg drustvenopolit. kontexta i navodio primere iz bora, smedereva

 

*Edit prof.s sumarskog Anđelković

Edited by InvisibleLight
Link to comment

 

koga ne mrzi da gleda ovaj blast from the past (pre 3 godine), ja upravo na sat i po od početka... mašinka koja je (tada bila?) direktorka rio tinta u bgd opušteno malo slabije čita, plus kaže kako oni nikakve subvencije od srbije neće uzimati... nasuprot ovom bluitu koji je bio pre neki dan po televizijama, i izjavio da hoće.

 

Edited by pt 2.0
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, InvisibleLight said:

Hidrogeolog Đoša™ pak ubedljiv u strucnom argumentovanju i isticanju straha od zagadjenja vodotokova

#insajderdebata

Bucko odličan.

Lepo pita oklen arsen tu i zašto je tako raspoređen?

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...