Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Sta god da pise, siguran sam da ni reci nema o pravima stranog investitora da uz pomoc privatnog obezbedjenja i svojih ljudi silom sprecava uvid, oduzima pasose, i tako taj rad, ukratko ponasa se kako se ponasa...

A ako ipak ima, utoliko gore...

 

Na stranu, recimo, i nacini na koje je Srbija ostala bez NIS-a, utapkala JAT, itd, itd...

 

Edit: a ako RT bude sledio svoje africke prakse, mogu da se na terenu ocekuju i duge cevi u rukama RT privatne vojske...

'Ajde da pogadjamo kome bi se to autsorsovalotm....

Edited by namenski
Link to comment

Konacno se krenulo sa teskom artiljerijom BnV, Jovanjica, Helikopter, Asomakum, Linglong, Curuvija, Djindjic, O.Ivanovic, Cvijan, itd... Lik zavrteo svoju pricu i krenulo da mu objasnjava 2+2..Nije nego.

 

Ne vredi nikome objasnjavati vec iskljucivo konkretno u vugla. A ima toga masala.

 

 

Edited by Friend
Link to comment
9 hours ago, čekmeže said:

Bogoljub to priča zbog nekog svog ćara, jebe se njemu za Makiš.

Njegovi geolozi tj geodetu su rekli da ne gradi tamo,

 

Covek je poslusao,

 

Tako da...

Link to comment

Cituckam o Litijumu.Finska,Portugal,Nemacka ,Austrija svi rade studije o izvodljivosti,impaktu na zivotnu sredinu ,drze ruke u dzepovima i zvizducu dok Rio Tinto hrabro najavljuje vec 2026 sve u fulu proizvodnju.I onda kada mi najebemo,al Litijum puni baterije Evrope onda ce da krene izmicanje dupeta,cenim da Portugal skida gace sledeci a Nemci i Austrijanci iskusno iskuliraju.Velika su to govna

  • +1 1
Link to comment

U Portugalu, gdje smatraju da ima najvise rezervi litiuma u evropi (EU ili geigrafska evropa, ne znam), procjenjuju da je cijena rudarenja litiuma po toni je 2,5x veca od cijene u Cileu. 

Kolika je ta cijena u Srbiji?

Link to comment
16 minutes ago, borris_ said:

U Portugalu, gdje smatraju da ima najvise rezervi litiuma u evropi (EU ili geigrafska evropa, ne znam), procjenjuju da je cijena rudarenja litiuma po toni je 2,5x veca od cijene u Cileu. 

Kolika je ta cijena u Srbiji?

Verovatno poslovna tajna.

Link to comment
21 minutes ago, borris_ said:

U Portugalu, gdje smatraju da ima najvise rezervi litiuma u evropi (EU ili geigrafska evropa, ne znam), procjenjuju da je cijena rudarenja litiuma po toni je 2,5x veca od cijene u Cileu. 

Kolika je ta cijena u Srbiji?

Čekamo studiju™...

 

Ono sto je stvarno fascinantno da apsolutno nikakve zvanične objave iz Rio Tinta nema o ovome... Na pitanja ćute, mogu se čuti samo abrovi, a vlast im radi PR...

 

Samo to je dovolhno da pobudi sumnju o nečistim poslovima, a kamoli kupovina zemlje bez ikakvih zvaničnih ugovora...

  • +1 5
Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Čekamo studiju™...

 

Ono sto je stvarno fascinantno da apsolutno nikakve zvanične objave iz Rio Tinta nema o ovome... Na pitanja ćute, mogu se čuti samo abrovi, a vlast im radi PR...

 

Samo to je dovolhno da pobudi sumnju o nečistim poslovima, a kamoli kupovina zemlje bez ikakvih zvaničnih ugovora...

Jedino sto sam izguglao zvanicno je da racunaju vec 2026 da zapocnu proizvodnju.Cak i Reuters smatra da to ukazuje na marifetluke kada se ukombinuje sa prethodnim poduhvatima kompanije i Srpskim vlastima.

Link to comment
46 minutes ago, radisa said:

Čekamo studiju™...

 

Ono sto je stvarno fascinantno da apsolutno nikakve zvanične objave iz Rio Tinta nema o ovome... Na pitanja ćute, mogu se čuti samo abrovi, a vlast im radi PR...

 

Samo to je dovolhno da pobudi sumnju o nečistim poslovima, a kamoli kupovina zemlje bez ikakvih zvaničnih ugovora...

Jos jedan razlog da se ovoj vlasti ne veruje,

 

Pa i nela pobede, nije bitno, bitno je da se ne rudari 

27 minutes ago, askeladden said:

Jedino sto sam izguglao zvanicno je da racunaju vec 2026 da zapocnu proizvodnju.Cak i Reuters smatra da to ukazuje na marifetluke kada se ukombinuje sa prethodnim poduhvatima kompanije i Srpskim vlastima.

Imas link za to? Da vidim

Kakva crna 2026 odakle im to toliko brzo? Kako da ovde vade pa da nose u fabrike?

Link to comment

Sada nam je jasno koliko je suplja prica ovih libertarijanaca, pa i sa foruma. Tipicno seljacko iskoriscavanje neukih i ogranicenih, ili siromasnih mazanjem ociju novcem na kratkom i dugom stapu.

 

 

Edited by Friend
  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Sada nam je jasno koliko je suplja prica ovih libertarijanaca, pa i sa foruma. Tipicno seljacko iskoriscavanje neukih i ogranicenih, ili siromasnih mazanjem ociju novcem na kratkom i dugom stapu.

 

 

Tose zapatilo po celoj istocnoj evropi.

Zasto?

Link to comment

Svasta ima, ali dubinski je da dugorocno imanje sredstava i fizicka sigurnost obezbedjuju razvoj svesti pojedinca i kroz generacije.

 

Kad si gladan ne razmisljas o visim vrednostima jer si u ringu.

Link to comment
Tose zapatilo po celoj istocnoj evropi.
Zasto?
zato shto istochna evropa josh uvek cheka da se obogati, ima firmu ima mechku, ali ne povezuje to nuzno sa radom i sposobnostima. i onda ih lako lozish da uspevaju najuspeshniji, i svako moze da uspe samo ako hoce (ne moze), jer isti su uslovi za sve (nisu), a ti si rodjache beda nesposobna (jesi), jer necesh i nisi ni za di si. i morash uspeti sam, jedan protiv mnogih, udruzivanje ne dolazi u obzir, to je tako sovjetski nono (daleko bilo). i onda samo sedish, jedan i jadan, gledash i chudish se. a i na shta bi lichilo drushtvo u kom svi uspevaju ajtemolimvas.

sent from novi mnogo jak bubamoto.




  • +1 3
Link to comment
9 minutes ago, Friend said:

Kad si gladan ne razmisljas o visim vrednostima jer si u ringu.

Pa sad... :)

Istocna Evropa tesko da je bila bas gladna: bice da je 90-ih prvo izgladnjena, pa onda budzasto rasprodavana, pri cemu je evropskutm Evropu poprilicno zaboljevalo dok je sva odusevljena saradjivala sa istocnoevropskim tajkunima - ekipom od zla oca i jos gore majke...

Uz prodatu pricu da je su kapitalizam i trziste = demokratija.

Ispostavilo da da bas i nisu, a i demokratija je bila poprilicno polovna...

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...