Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

4 hours ago, djordje geprat said:

naravno lutere da nisam video nikakav ugovor ali ono što sam video je da nema sindikalnog organizovanja u firmama, da se ljudi žale na uslove rada, plaćanja, slobodne dane. onaj ko treba to da proveri, kontroliše, naloži,..... ne reaguje jer zna kolika su im prava. videli smo ovo sa linglongom. nemoj da si cepidlaka.

 

što se tiče potpore gubitašima ako sabereš koliko je godina finansirano gubitašenje bilo koje firme (smedereva recimo) koliko je para tu skrcano i podeliš sa brojem radnika doći ćeš do toga da je svako mogao da pokrene dobar biznis. kako beše ona urbana legenda grožđe - gvožđe. desilo se drugo: finansiraš gubitaša, zaposleni imaju mrvicu trpe da ne bude gore, držiš ih po svojom kontrolom. bilo u socijalizmu, nastavlja se danas. koliko je firmi, giganata propalo pa, snašli se ljudi, prekvalifikovali. da ne dužim.

 

eno, gospodar vučić razgovara sa ljudima. nemam volju da gledam, pobuna će da splasne, leći će na rudu obećanja, ionako su njegovi glasači. samo da imaju u vidu ono - obećanje ludom radovanje.

 

3 hours ago, Luther said:

 

Odgovoriću na ovo kasnije uveče. 

 

Izvini djorde ništa od odgovora, malo sam se umorio od svega ovoga. Ti si veoma korektan i pristojan sagovornik iako nam se stavovi o nekim bitnim stvarima veoma razlikuju. Vidim na moderaciji da se podigla kuka i motika, traži se i trajni ban, a zašto i da ne banuju onoga kome prete a ne onoga ko preti. Malo sam se umorio od svega toga, kraći odmor će mi prijati a ako me banuju pa i to je za ljude, "robija je škola revolucije". Pozz.

  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment
36 minutes ago, Mos said:

Sve konji pred smrt, ali hrane trola ko da su juce internet dobili. 

nadam se da nisi mislio onako kako sam ja to shvatio.

 

elem, ja sam tražio da se ova rasprava lutera sa ostalima izmesti iz topika o Njemu i premesti ovde. tvoja i drugih iskustva sa luterom su verovatno veća od mojih. ja sam nastavio da iznosim svoje mišljenje, suprostavljeno njegovom pa sad kada sam zašao u problem finansiranja gubitaša upućujem poziv luteru da mi ne otpisuje. taj problem ne mora da bude seciran na ovom topiku. toliko. sve najbolje svima.

Link to comment
10 minutes ago, djordje geprat said:

nadam se da nisi mislio onako kako sam ja to shvatio.

 

elem, ja sam tražio da se ova rasprava lutera sa ostalima izmesti iz topika o Njemu i premesti ovde. tvoja i drugih iskustva sa luterom su verovatno veća od mojih. ja sam nastavio da iznosim svoje mišljenje, suprostavljeno njegovom pa sad kada sam zašao u problem finansiranja gubitaša upućujem poziv luteru da mi ne otpisuje. taj problem ne mora da bude seciran na ovom topiku. toliko. sve najbolje svima.

 

da ne cekamo mosa

nije na tebe mislio ... daleko bilo

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Luther said:

 

-Ne znam gde si video te ugovore o nenadležnosti naših institucija. Daj neki primer, ne priču nego konkretan ugovor.

 

-Pa u redu evo neka ništa ne dozvoli ova vlast ja pitam za buduću, poštenu vlast, jel može ona neke ugovore da sklapa ili ćemo da živimo od cvrkuta ptica?

 

-Mislim da će ubrzo moj stoti, jubilarni, upis gde kažem da su domaći i strani preduzetnici izjednačeni po pitanju subvencija (http://ras.gov.rs/uploads/2019/01/uredba-o-odredjivanju-kriterijuma-za-dodelu-podsticaja-radi-privlacenja-direktnih-ulaganja-1.pdf)

 

-Što se tiče toga zašto uopšte subvencije o tome smo na forumu davno i obimno razglabali, nemam nameru kroz to opet da prolazim. Možeš da počneš od ove strane pa dokle stigneš https://parapsihopatologija.com/forums/topic/20054-permanentna-kriza-domaće-ekonomije/page/31/  I još sam ja ideolški protiv subvencija i mešanja države u privredu a za više tržišta.

 

- Protiv sam i potpore gubitašima ali ukratko u uslovime visoke nezaposlenosti, koja se doduše poslednjih godina smanjuje, šta sa ti ljudima. Mislim da sam jednom napisao u tim raspravama da u tim gubitaškim firmama (tada) radi jedno 100.000 ljudi. Jel bi ti sve njih izbacio na ulicu u uslovima kad nema drugih firmi i poslova da ih prihvate. Sa porodicama to je odjednom 300-400.000 ljudi. Sad je situacija bolja državne gubitaše treba lagano gasiti ali opet ne tako da se stvore socijalne tenzije. Ni jedna vlast to ovde ne bi uradila.

Beograd na vodi

Link to comment
17 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Beograd na vodi

Ma jebes BNV, eno onomad u Zrenjaninu kod onih gumenih Kineza kolonijalna eksteritorijalnost na delu, u praksi...

I onda neko dodje i pocne o studijama, zakonima...

Mislim, stvarno...

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...